Özgecan'ı kaybedişimizin ardından 1 sene geçti, peşinden de Cansel ve dahası, düşüncelerinizi alabilir miyim?

Geçtiğimiz ay Özge"Can"ımızın ölümünün ardından tam 1 sene geçti... Son yıllarda Türkiye'de yaşadığımız kadın cinayetleri hakkındaki düşünceleriniz neler? Biliyorum, çok konuşuldu bunlar fakat duygu ve düşüncelerinizi merak ediyorum. Allah rahmet eylesin meleğimize, mekânı cennet olsun...

#ozgecaniunutmadik

Benim görüşüm; bütün bu maluklar birbirlerinden cesaret alıyorlar. Ve adli olarak işlenen suçların bedellerine bakıyorlar ve gözlerini korkutacak bir ceza göremedikleri için böyle rezilliklere kalkışıyorlar. Allah'ın laneti onların üzerine olacaktır, şüphesiz.

0|1
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Allah'ın hükmünü uygulamadıkça bir arpa boyu ilerleyemeyiz bunlar yine olmaya devam edecek ne yazık ki, Kur'anın hükmü açık, ailesinin kan hakkı var diyor Allah aynıyla öldüreceksin onu diyor seni yaratandan daha iyi biliyormuşuz gibi idamı kaldırıyoruz zinayı serbest bırakıyoruz falan filan.. Bu cezanın acilen getirilmesi lazım biz burda bunları yazarken kim bilir kaç kadın şiddet görüüyor tecavüze uğruyor. Bu işin çözümü ancak ve ancak idamdır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Suç caydırıcı olsa bu kadar olmaz.

1|0
    0|0
  • bunun için artık düşünmeyi bırakmak birşeyler yapmak zorundayız.

1|0
    0|0
  • en son intaar edenin mekanının cennet olacagını sanmıyorum. ayrıca bu sitedende cok görüyoruz günde 3.5 kişi hocamdan hoşlandım ne yapmalıyım diyor saten böylelerinede acımam..

0|1
    0|0
    • Tabi, intihar da Allah'ın haram kıldığı fiillerden biri. Allah'ın verdiği canı ancak Allah alabilir, başımıza ne gelirse gelsin katlanmak zorundayız. Çünkü bu bir imtihan. Herkesin imtihanı farklıdır, acı-tatlı, kolay-zor...

• Ayrıca haramdan yani zinadan uzak durmak da Allah'ın emirlerinden biri. Fakat burada kızın suçundan daha fazla o aşağılık herifin suçu var. Aradaki yaş farkı, hayat tecrübesi vs. çok büyük etken böyle durumlarda. Olgun olanın toy olanı uyarması, engellemesi gerekirken... Zihniyet meselesi. Şeytanın oyuncağı olmuş cani insanlar... Bunlar eğitimsizlikten oluyor, orası bariz. Dinini bilmeyen, içinde Allah korkusu olmayan adamdan her şey beklenir.

• diyolar ki eskiden daha kötüydü bilmiyorlarki sona gittiğimizi

0|0
    0|0
  • Çok aşşağlık bir milletiz allah ıslah etsin öyle yapanların düşünenlerin canını alsın

0|0
    0|0
    • Genelleme yapmak da yanlış, bir milletin kul hakkına girmek var. Dikkat etmek gerek. Allah'ın laneti bu dünyada ve öbür dünyada bu canilerin üzerine olacak zaten...

• Nekar kezo varsa bu olaylara kitlenmiş

0|0
    0|0
    • Sizin gibiler yüzünden bu haldeyiz zaten.

• Umrumda değil

0|0
    0|0
    • Umrunuzda olsaydı bu hallerde olmazdık zaten. Kaybettiğiniz insanlığınızı bulmanız dileğiyle.

• :( :'(

• haklısın, seviyom

• cinsiyetçilik bu kadar şiddetli devam ettiği sürece çok zor düzelir.

1|0
    0|0
    • Dinini bilmeyen insan kadını ayaklarının altına alır, dinini bilen insan ise kadını başının üstünde taşır. Kadına verilen değer Allahu teala'ya verilen değerdir aynı zamanda. Allah kadınları erkeklere emanet etmiştir, emanete hıyanet ise cehennemliklerin işidir.

• Allah rahmet etsin.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Medyaya yansımayan o kadar çok olay var ki... Bunu bilmek daha da üzücü. Kadınlar gününde bu acı tabloya daha çok farkındalık yaratılmalı.

Cezalarda kesinlikle yetersiz, bu konuda İran kadar olamadık. İnsan hakları denilen popüler laf kullanılarak tecavüzcülerin cezaları ağırlaştırılmıyor. En kötüsü de ''kızın da rızası vardı'' şeklinde tecavüzcünün cezasını indirenlerin olması

1|0
    0|0
  • Çok acı bir durum

1|0
    0|0
Yükleniyor...