Türkçe dilini nasıl aksansız konuşurum? Yardımlarınızı bekliyorum?

Yurtdışında doğduğum ve büyüdüğüm için 3 dil birden öğrenmek zorunda kaldım. Diğer iki dili ana dilim gibi konuşabiliyorken, gerçek ana dilim, Türkçe'yi, aksanlı konuşuyorum. Önceleri hiç kafaya takmazdım, çünkü orda ikamet ediyordum. Ama artık Türkiye'ye temelli yerleştim, ve sürekli yerlilerin sen yabancısın demesinden gerçekten bıktım! Onlar öyle dedikçe, benim Türkçem daha berbat oluyor. Yerlilernen konuşmaktan çekinir oldum artık. Yarın bir gün çalışmaya başladığımda ne yapacağımı bilmiyorum açıkçası.
Sürekli gazete okuyorum, haber izliyorum, kitap okuyorum ama yok düzelmiyor aksanım. Başka ne yapabilirim? Zamanla düzelir mi bu aksan?

Yazılım hata varsa şimdiden herkesten özür diliyorum.

1|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Yerlilernen (yanlış)
    Yerlilerle (dogru)

Kafana takma , turkce müzik dinle ezberle soyle. Arkadaşlarınla devamlı günlük konuşma halinde ol.

1|0
    0|0
    • şimdi öğrenmiş oldum :) Türkce müzik sürekli dinliyorum, cocukluğumdan beri, pek fayda etmiyor. Arkadaşlarım benden beter Türkce konuşuyor (Türkiye'den arkadaşım yok, buralarda kimseyi tanmiyorum). Yinede sagol.

• Peki deneyeceğim :) tekrardan sağol

En İyi Kız Görüşü

• Yerlilernen. :D Bence zamanla Türklerle konuşa konuşa alışabilirsin

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Zamanla düzelecek şeyler zaten elinden geleni yapıyorsan. Birde ağzında kalem varken okumanı tavsiye ederim arada bir. Birde türkçeyi daha çok kulanırsan daha faydalı olur.. Diğer dillerle birlikte zor olur..

1|0
    0|0
    • Umarim :) ağızda kalemle okumak mi, bunun ne faydası olur? ilk kez duyuyorum bu yöntemi.

• iyimis denemek lazim, belki bir faydası olur. Teşekkür ederim.

• Denemekte fayda var. Rica ederim.

• Boşver ya. Tam düzgün konuşunca kimseye ödül vermiyorlar zaten 😊 hem aksan varsa daha çekici geliyor millete 😉

1|0
    0|0
  • Türk klasik müziği dinle. En ağır dili olanları seç

0|0
    0|0
  • Zamanla duzelecek takma kafana

0|0
    0|0
  • diksiyon kursları var. ona gitmek istemezsen bolca film, dizi izleyebilirsin. ingilizce için öyle yapmıştım işe yaramıştı, hatta kız da kaldırmıştım xd

1|0
    0|0
    • düzelmezse de öyle kalsın ya. yaşa hayatını, çok küçük ayrıntıları kafana takıyorsun :)

• takıntılı bir insanım :D Diksiyon kursları iyi bir fikir gibi, bir bakayım google. Tsk ederim

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...