Neden eğitim seviyesi arttıkça suç oranı azalıyor?

Eğitim insanlara merhamet mi kazandırıyor?

Hırsızlık ve tecavüz olaylarını gerçekleştiren insanların %50' den fazlası ilkokul mezunu veya mezun olamamış kişilerden oluşuyor. Çok enteresan değil mi?

0|0
13|18

En İyi Kız Görüşü

• Eğitim seviyesinden ziyade mesele insanin kendini gelistirebilmesinde. Egitim seviyesi yuksek olup eşini döven, öldurenlerde var. Egitim seviyesinin şöyle bir artısı var insan okudukça kendini bulabiliyor insanlarin haklarini ve kendi haklarini öğreniyor. Daha geniş cerceveden bakmaya basladikca saygi seviyesi de artiyor. Cehalet mutluluktur der bir felsefi düşünür lakin cehaletin okumakla gecmeyeni de var.

1|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Eğitim seviyesi artarsa kişinin problem çözme yetileri de artar ve gelişir. Problem çözme yetileri gelişen kişi işleyeceği suçun sonuçlarını ayrıntılı bir biçimde düşünür ve elbet kafasına yatmayan bir nokta bulur. O noktayı çözemediği içinde suç işlememek daha cazip gelir. Bir de toplumsal koşullar var. Kişinin eğitim seviyesi arttıkça toplumsal hayata bağımlılığı da artacaktır.

2|5
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Merhametle alakalı değil. Merhamet aileden verilir.
    İd, ego ve süper ego diye bir olay var. İd insanın içindeki hayvandır tabiri caizse. Ne isterse anında olsun ister. Ego, tamam olsun ama şu an sırası değil der ve uygun olacak bir şekilde kalıba sokar. Yani insanı frenler. Süper ego ise bu iş çok yanlış insanlar ne der sonra der ve insanı durdurur.
    Eğitim seviyesi yüksek insanların çevrelerine karşı bir itibarları oluştuğu için süper egoları da artıyor.

Fakat kadın cinayetlerinin çoğu yüksek tahsilli kişilerce yapılmış. Bunu da belirteyim.

2|1
    0|0
  • Eğitimli insanlar suç işlemiyor demek ki😂😂😂 bunun başka ne açıklaması olabilir ya 😂 😂 😂

0|1
    0|0
  • İyide okullara sadece diplama için gidiliyor şimdilerde okumuş eşekler yetişiyor okullarda boş boş işimize yaramayan bilgiler öğretileceğine hayatta işimeize yarayacak bilgiler öğretilmelidir.

0|1
    0|0
  • Çünkü insanlar yıllarını verip oluşturdukları eğitimlerini, kariyerlerini lekelemek istemez.

0|1
    0|0
  • Sorunun içinde cevap var zaten

0|1
    0|0
  • Yapılan işin doğru ya da yanlış olması durumunu etkiliyor. Daha iyi anlıyor eğitimli insan.

0|1
    0|0
  • Onu bende anlamış değilim

0|1
    0|0
  • Her şeyin başı eğitim!

0|1
    0|0
  • Insanlar bilinçleniyor çünkü topluluga kazandırılıyor

0|1
    0|0
  • Tüm sorunlar cehaletten kaynaklanıyor

0|1
    0|0
  • Kendimizi kandırmayalım lütfen. Bu ülkede eğitimli insanları da görüyoruz.

0|0
    0|0
  • Cahil kesim daha cok suc isliyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Bir insan üç şekilde eğitilir

Birinci ailede ana baba okulun temel
    ikincisi ilk okul birde abcyi öğrenirsin
    üçüncüde sokakta hayatı öğrenirsin

0|1
    0|0
  • Yooo neden enteresan olsun bütün maraziler cehaletten gelir unutma bunu

0|1
    0|0
  • Okuyan insan medeniyet görüyor bunun yanın da iyi bir işi oluyor hırsızlık yapmıyor sekse ulaşması kolay oluyor tecavüz etmiyor. Bunun gibi etkenler de var...

0|1
    0|0
  • 81 ilde üniversite varken :D
    ülkemizde eğitim verilmiyor maalesef sadece öğretim eğitim seviyesi değil öğretim seviyesi demeliyiz ona

0|1
    0|0
  • Egitim Medeniyettir.
    Toplumda Egitim goren kisi hep dikatli davranir..

Birde Cirakliktan basliyan USTA Egitimciler vardir.. Bunlarda Esnaflardir.

0|1
    0|0
  • İs guc yok millete sariyorlar

0|1
    0|0
  • Normal olan bu zaten.

0|1
    0|0
  • Eğitim; insanın hayatı daha sağlıklı yaşaması için bir araçtır.

0|1
    0|0
  • Eğitimsizken bunlar yapılıyosa eğitimliyken dusunsene bide daha berbat olur azalması daha iyi

0|1
    0|0
  • Pkk nın dağ kadrosunda lise mezunu yok hepsi üniversite ya da yüksek lisans. Onlara ne diyeceksin?

0|2
    0|0
    • Eşeklik baki kalmış demekki onlarda.

• Dediğini araştırmak lazım ama eğitimli insanlar suç işlemiyor diye bişey yok. Bu insanın biraz kalbiyle fikriyle alakalı bir durum sanırım. Ama dediğin olay gerçekten enteresan

• Google' dan resmi kayıtları araştırabilirsin. Türkiye' de işlenmiş suçları şehir şehir ve eğitim seviyesine göre açıkladı adalet bakanlığı. %50' den fazlası ilkokul mezunu veya terk.

• Dünyayı kana bulamayı emredenlerin hiçbiri ilkokul mezunu değil çok ilginç demi..

0|1
    0|0
  • Yo enteresan olan biley yok. İlim çindede olsa gidin öğrenin diyor Peygamber efensimiz (SAV)

0|1
    0|0
  • Üniversiteler ondan mı pislik yuvası halinde?

0|0
    0|0
  • Eğitim seviyesi arttıkça insanların sigortasını yapmamayı biliyorlar..
    Ne gaddar garip

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Abilerim ilkokul mezunu hiçbir vukuatları yok. Ben üniversite mezunuyum 4 yıl yattım 3 sabıka kaydım var.

0|0
    0|0
  • Kalite artıyor ondandır

0|1
    0|0
Yükleniyor...