Annemle kavga etmekten bıktım usandım artık?

Merhaba, 21 yaşındayım ve başlıktada gördüğünüz gibi annemle son 3 yıldır -reşit olduğumdan itibaren- tartışmaya başladık. Normalde aramız o kadar iyiydi ki birden bire annemin psikolojisi bozuldu, kavga çıkartmaya yer aradı, hiçbir şey yapmadığım halde bana laf atmaya uğraştı. İlk başlarda olur böyle şeyler biraz sabır dedim ve yine annemle iyi olmaya çalıştım, gayret ettim cidden.

Elinden tuttum, sarıldım, onu iyi hissettirmek için yemin ederim elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Dediklerine hiç bir şey demedim sadece sustum ve sabır dedim. Ama her insanın bir sınırı vardır değil mi? Bardağı taşıran son nokta buydu işte anlatıyorum.

Annem yine kavga çıkartmaya çalışıyordu ama ben hiç bir şey demiyordum. Sonuçta annem.

Geldim yanına tam sarılıyordum ki bana öyle bir tokat attı ki ne yapacağımı şaşırmış sadece burnumdan gelen kana odaklanmıştım. Ve işte o anda annemin yüzündeki gülümsemeyi görmeliydiniz. Yemin ederim öyle bir gülüştü ki görseniz tiksinirdiniz.

O günden sonra annemle konuşmadım, sustum, arkadaş ortamım bozuldu, derdimi anlatacak kimsem kalmadı. Bunları buraya yazmamın sebebide buydu.

Bu olaylardan sonra içine kapanık bir kız oldum, Allah'tan başka kimsem kalmamıştı yanımda. Zaten annem ile babam ayrı.

Bunların üstüne anneannem vefat etti, benide çok severdi, perişan oldum. Kuş beslemeye başladım, yanıma arkadaş aldım. Herşeyi ile ilgileniyorum, en azından kafam dağılmış oldu.

Kalacak bir yerim de yok, annem ile yaşıyoruz ama günde yüzünü en fazla bir kere görüyorum zaten.

Düşünemiyorum bile her şeyi nasıl yoluna koyacağım, beynim durdu resmen..

Ne yapacağım ben? Yardım ederseniz çok mutlu olurum cidden.

0|0
8|8

En İyi Erkek Görüşü

• Hiç muhattap olma annenle, Umursama yalnız yaşıyormuşsun gibi davran.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben böyle durumlarda ne yapmak istiyorum biliyormusun genelde yazın oluyo dışarı cıkıp sessiz biyerde kimsenin olmadığı yerde gözlerimi kapatıp sadece kuşları dinlemek istiyorum veya deniz sesi bu bana çok huzur veriyo dersim varsada dersime odaklanıyorum dertlerimide kenara atıyorum

0|0
    0|0
    • Aynı şeyleri bende yapıyorum. Fakat daha kaç yıl böyle sürecek?

• Valla ben derslerime odaklıyorum kendimi belki üniversite mezunu olunca bir iş sahibi olunca hersey farkli olur gibime geliyo

• İnşallah, teşekkür ederim.

Erkekler Ne Diyor 7

• Bence islak odunla dov.

0|0
    0|0
  • Sana dediklerini yap bağırarak konuşma evet de tamam de yani sorun zaten o hep çıkarıyor sen sorun gideren ol daha katlanılabilir hale gelsin her şeyi de duyma çok da takma kafaya bu kadar

0|0
    0|0
  • Hayırlısı

0|0
    0|0
  • bence artık annenden başka bir çevre edinmenin sosyalleşmenin zamanı gelmiş.

0|0
    0|0
    • Haklısın, teşekkür ederim.

• Yaşayan vardır muhakkak, 3 yıldır böyle bu durum. Banada illallah geldi artık, fakat tavsiyeni deneyeceğim.

• o yaşlarda herkes yaşar bir de annenin boşandığı için psikolojik problemi olması normal
      kadınlar evlilikten büyük beklentilerle evlenirler aradığını bulamayınca ve boşandıktan sonra kimse de peşinden koşmayınca dengeleri bozulur en iyisi kendine bir ortam yaratmak nerede yaşıyorsun peki ?

• Annenin davranışları normal değil gibi sanki

0|0
    0|0
    • Hayır, gayet iyi. Sadece bana karşı böyle. Sanki hergün sinirleniyor ve bana patlıyor gibi. Ama dışarıda o kadar hanım efendi ki annem mi değil mi anlayamıyorum.

• Tabii ki sordum. Ama cevabım hiçbir şey oldu maalesef.

• Yok ya vardır bir derdi senle, dediğin gibi anormal bir hali yoksa aklı başındaysa senle kesinlikle bir derdi vardır

• Muhatap olma. Annendir yinede ne diyelim

0|0
    0|0
  • Anneni uzme be kardes :(

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• kıyamam :( Rabbim yardımcın olsun. sakın bır gununde ona ve kendıne kahve yap guzellıkle konus. konusmadan olmaz canım

0|0
    0|0
  • Peki kavganızın sebebi neydi ki canım? Çok mu kızdırdın anneni? durduk yeremi tokat attı yoksa sebepsiz yere :(

0|0
    0|0
  • Evden ayril, annen seni aramadikca sen onu arama ki pisman olsun. evlatlik oldugundan suphe edebilirsin.

0|0
    0|0
  • bı kac sefer ustune gıt boyle rahat davrandırmaya alıstırma ınsanı tepesıne cıkıyorlar her kım olursa olsun sende ınsansın * k

0|0
    0|0
  • Etme annen o senin

0|0
    0|0
    • Belirttiğim gibi ben onun için en iyisini yapmaya çalıştım. Ama her insanın da bir sınırı vardır.

• menapoz olabilirmi annen canim ?

0|0
    0|0
  • Evlen başka kurtuluş yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...