Sizin cennetten beklentiniz nedir?

Sosyal medyada ve tvlerde hep cennettin kerhaneye benzediğinden cinsellikten başka bir şey vadetmediğinden bahsedilir ve eleştirilir sizce cennet nasıl bir yer olmalı size neler vadetmeli?

0|0
3|9

En İyi Kız Görüşü

• Sana bir olayı anlatayım;
    Allah dostları cenneti çok merak ettiği için onlara cennetten birkaç kısım gösterilmiş, hayran kalmışlar. Sonra demişler ki;
    - Her yer çok güzeldi de bir köşe diğerlerine göre kötüydü , nedendir bu?
    Peygamberimiz de şöyle buyurmuş;
    O kısım sizin dünyada cennet diye hayal ettiğiniz yerdi. :)

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Cenneti hayal edemezsin yetersiz kalırsın. Cenneti de o dediğin yerlere benzetenlerin aklı o işten başka şeye çalışmaz kerhane diye çamur atarlar seksi en çok onlar savunur yok huriler falan derler versem beni sîkerler.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Cennet den daha güzeli var.

0|1
    0|0
  • Sonsuz mutluluk

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Cennetten hiç bir şey beklemiyorum. Çünkü cennet diye bir şey yok.

Cennet vaadi insanları yolunda, itaatkâr ve finalde köleleşmiş tiplere dönüştürmek için dinlerin uydurduğu bir yalan. Ve başarılı da olmuştur. Cennette 40 tane huriyle geberene kadar sevişebilmek için dünyada sevişmemeni önerir dinler. İyi biri ol ki cennette her pisliği yap. Dünyada alkol haram ama cennette helal. Dünyada eşcinsel cinsellik, anal seks vs. haram. Ama cehennemde onu istetmez. İstetmezse allah benim ne isteyeceğime karışıyor. Her istediğim olmayacak demek ki. Çelişki...

Cennet yalanın daniskası. Dinlerin en güçlü silahı. Zaten cennet için iyi biri olan adamdan hayır mı gelir. Gelmez. Gelmiyor da... Bak, en dindar ülkeler ya dünyanın en sömürücü kapitalist gaddar ülkeler. (İngiltere, ABD gibi) Ya da yobaz, gelişmemiş, şiddetle yoğurulmuş. (İslam ülkeleri) Her şekilde cennet vaadi dünyamızın lanetidir. Çünkü ödül için iyi olan insandan dünyaya hayır gelmez.

0|1
    0|0
    • @ekinegemen kardeşim bu da bir gorus peki varsayalım ki haklisin
      Ya ben haklı isem ozaman nolcak?

• @sevdakerimova502 İşte bak. Herşey öyle açık ki. Neyse. Bu sohbeti devam ettirmeye gerek görmüyorum. Herhangi bir dini inanışa mensup olanlara söyleyecek hiç bir sözüm yok. Elbette isteyen istediğine inanır. Ama bunu savunmak gerekmez. İnanırsın biter. Kanıt aramazsın. İnanç bir duygudur. Saftır, temizdir. İnandığının aksi kanıtlansa da inanırsın. Böylesi güzeldir. Ama siz inananlar bunun farkında değilsiniz. Kalkıp bilimsel örnekler vermeye çalışıp inancınızı kirletiyorsunuz. Ben ateistim. Hep öyleydim. Ama Ateizmi savunmadım hiç bir zaman. Hiç bir ateist ateizmi savunmaz zaten. Saçmalıkları anlatır. Siz de buyurun ateizmin saçmalıklarını anlatın. Ama yapamazsınız. Çünkü ateizmin bir kitabı yoktur. Ateizm bilimden ortaya çıkar. Ve bilimi çürütemezsiniz. Bilim gün geçtikçe güçlenir. Din ise çürür yok olur. Sayısız din yok olmuş unutulmuştur. Hepsinin varacağı nokta aynıdır. Bilim ise gün geçtikçe güçlenir. Bir çağın dini sıradaki çağın eğlencesidir. Gerçekleri görmeniz dileği ile.

• :) Kusura bakmayınız ama bu dediğiniz yok olmayı gerçekleştirmek için nice insan uğraştı da başarılı olamadı.
      Birçok bilim insanı bile örneğin Wernher von Braun, dünya çapında tanınan en popüler uzay bilimcilerden biridir. II. Dünya Savaşı sırasında ünlü V-2 roketlerini geliştirerek Alman roket mühendisliğine önderlik etmiştir.
      O ise şöyle demiştir.
      İnsan, tasarım ve amaç olmadan, evrenin kanunu ve düzeni ile bırakılamaz. Evrenin ve onun barındırdığı herşeyin şaşırtıcı yönlerini daha iyi anladıkça, zaten bu amaçla yaratılan tasarımda hayrete düşülecek çok daha fazla neden bulmuş olduk... Tek sonuca inanmaya zorlanmakla -yani evrendeki herşeyin tesadüfen oluştuğuna inanmaya zorlanmakla- bilimin tarafsızlığı ihlal edilmiş olur... Rasgele meydana gelen hangi işlem bir insanın beynini veya bir insan gözünün sistemini oluşturabilir?
      Sadece ateistler bunca zaman inandıkları şeyin yanlış olmasını kendilerine yediremiyolar, kalkıpta siz haklıymışsınız demek illa ki zor gelir. @ekinegemen

• Kardeşim güzel bir konuya el atmissin.
    Cennet kerhaneye benzer diyenlere diyecek bir kaç lafim var. öncelikle şunu iyi bilmek gerekir allah once cenneti sonra cehennemi sonra melekleri sonra ruhlari yaratti ve tum ruhlardan bir soz aldi ben sizin rabbinizim ve bana kulluk edin diye ( bu soz kuranda kali bela diye gecer ) sonra da insanı hz. ademi yarattı onun kalça kemiğinden de hz. havvayi yarattı cennette yasayacaklardi cenabı hak tüm meleklere yaratma kuvvetine nispeten hz. ademe secde edin dedi seytan haric tum melekler secde etti ki seytan tum meleklerin hocasi idi kibrine yenik duserek secde etmedi sonra cennetten atildi ve ben bu insanlari senin yolundan cikarmak icin mucadele edecegim diyerek dusmanlik besledi seytan. Sonrasinda hz. havva yi kandirdi ve yasak olan meyveden yedirtti. Ve hz. adem ve havva dünyaya sürgün edildi. cenabı hakkan tovbe ettiler ve tovbeleri kabul edildi. Ve imtihan basladi.
    Tüm insanlar kulluk için imtihan için gelmiştir dunyaya

0|1
    0|0
    • Bunu iyi bildikten sonra gelelim cennetin benzetildiği kerhane olayına eğer ki insan dünyada zinadan uzak kalır kullugunu tam manası ile yaparsa mükafatı da büyük olur.
      Zaten kuranda dünya hayatı kısa ve geçicidir deniliyor kısa zevkler için ebedi hayatı zindana çevirmek niye? Allah kuranda vakıa suresinde büyük gozlu huriler ki onlar inci mercan gibidirler buyuruyor yine başka bir ayeette o hurilere daha önce hiç bir ne bir insan ne de bir cin dokundu buyurulur yanı sen dünyada helalinden başkasına dokunmassan ahirette de sana aynı şekilde verilir allah 1 e 10 veririm buyuruyor.
      Şimdi gelelim asıl meseleye lafı çok dolandirdim k. bakma cennette nefis olmayacak insani ihtiyaçlar da olmayacak kuran da şöyle bir ayet vardır "cennet ehli allahin cemalini gormek için "... Diye asıl büyük mükafat cenabi hakkı gormektir işte o anki haz ve duygu cennet ehline herşeyi unutturacaktir.
      Bu şekilde huriler vaad edilmesi ise dünyada haramdan uzak tutmak içindir. Vesselam

• Ne alaka cinsellik? Orada nefis mi varmış.

0|1
    0|0
    • Neden cinsellik olsa ne olurki kime zararı olur bunun?

• Hayır demek istediğim, huriyi cinselliğe yoruyorlar. Huri hizmetkar tarzı bir şey. Kadınlarada gılman verilecek aynı şekilde. Orada nefis yok iken ne cinsel arzudan bahsedilir ki.

• Cenneti öyle bir yere benzeten * * larıdır.

0|1
    0|0
  • ASIL soru bu degil cehennemden ne bekledigin olmali guzel zten guzeldir ilk once hakedecen

0|1
    0|0
  • olaysız Adana

0|1
    0|0
  • * olmalı sıkı sulu tatlı bir pempiş *

0|1
    0|0
Yükleniyor...