Birçok psikolokla konuştum ve hepsinin bana dediği, kendi dünyamı kendi içimde yaratmış olduğum ve ona göre yaşadığım?

Hatta bazen gerçek dünya ile bağları kopardığımı bile düşünüyorlar. Ben kendi dünyamı daha çok seviyorum ama orada bazen benden habersiz şeyler gerçekleşiyor ve beni korkutuyor. Orası o kadar güzel ve salak insanlar yok ki anlatamam. Şimdi okula gidiyorum, sanırsınız hayvanat bahçesi. Biri arkadan bağırıyor diğeri önden böğürüyor. Bana çok saçma geliyor. Olgunsun bizden o yüzdendir diyorlar bana. O yüzden ben hep onlardan farklı oldum. Ergenliğin etkileri bile bende çok az vardı. Çevremdeki insanlarla bağım o kadar kuvvetli değil çünkü yaptıkları şeyler çok saçma geliyor. Ne yapmalıyım?

1|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle bulunduğun durumdan rahatsızsan ve değiştirmek istiyorsan ama elinden birşey gelmiyorsa gitmen gereken yer psikolog değil psikiyatristtir.

Yaşadıkların normal. Bende yaşadım. Yaşım geçtikçe uyum sağlamaya başladım ama içimde hep o hisler oldu.

Yalnız bu durum kontrolden çıkmışsa, kendi dünyanı oluşturmak orada yaşamak gibi tabirler tehlikeli. İşte o zaman psikiyatriste görünmelisin.

Neler yaşadığını bilmeden buradan yapacağımız hiç bir yorum tam isabetli olmaz.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kendini kitaplara, yeni şeyler öğrenmeye ada. Bir kursa yazıl. Spora başla. Kendini motive edecek alanlara yönelmeye çalış. Bu süreçte zaten er ya da geç kafa yapınca uygun yeni arkadaşlar edinme fırsatın da olacaktır.

1|0
    0|0
    • Aynısını bana öğretmenlerim ve görüştüğüm psikologlar da söyledi, yorumun için teşekkür ederim ama artık istemsizce kafama o kadar fazla takmaha başladım ki, kendimi başka şeylere veremiyorum. Resim yapmayı şarkı söylemeyi dans etmeyi yemek yapmayı bir sürü şeyi çok seviyorum. Yaptım mı da güzel yapıyorum ama kafam artık kaldıramadığı için onları bile yapamaz hale geldim. Diyorum Pınar senin sorunun ne? Neden kafana bu kadar takıyorsun? Ama anlamıyorum ki. İstemsizce yine kafam doluyle daha fazla doluyor yapacak bir şey kalmıyor.

• Gerçekten çok teşekkürler!

• Rica ederim. Yardımı olacaksa istediğin zaman bana yazabilirsin :)

Erkekler Ne Diyor 6

• Toplum içinde yaşıyoruz bunlara alışmalısın, belki meditasyon faydalı olabilir

1|0
    0|0
    • Ben ama insanlardan o kadar bıktım ki. Güvenim bile kalmadı anlatabiliyor muyum? Bir yandan da sanki sevgiye muhtacım. Benim gibi insanların olduğunu biliyorum ama bulamıyorum

• Birsürü var bende öyleyim. Çok kazık yiyince insanlardan güvenmekte zorlanıyorum. Beni bağlayan ve hayata bağlı tutan çok şey var.

• Görüşün için teşekkürler! :)

• Dünyana tasinabilir miyim, o güzel saf tertemiz dünyana

1|0
    0|0
  • Aynı şey bende de var ve beni rahatsız etmiyor yabancı insanlarla takılmaktansa iç dünya daha güzel.. Güvenini kıran yok rahatsızlık veren yok canını mı sıktı at düşünceyi.. Göz ile gördüğümüz de dünya beynimizin içindeki de dünya rahat ol ✌🏻️

1|0
    0|0
  • Neden sizin olgunluğunuza yakın insanlarla birarada olmuyorsunuz? Belki daha büyük yaştaki insanlar size çok daha fazla hitap edecek ve sizi mutlu edecektir?

1|0
    0|0
  • psikoloji oku bari tam olsun :)

1|0
    0|0
  • Güzel bişey eig isterim

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...