Cumhuriyetimiz mi yoksa şeriatla mi yonetilmek isterdiniz? Anketli?

En Büyük Türk <3 Atatürk <3 Ben Cumhuriyet Diyom. Ya Sen?

• CUMHURİYET
    68% (15)53% (20)58% (35)Oy Ver
  • ŞERİAT
    32% (7)47% (18)42% (25)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Şeriat ne yaa? Önce Laik Cumhuriyet :)
Seriat diyenler daha varken bu ulkede dolar 5 lira bile olur.

0|0
7|15

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• Cumhuriyet.
    Seratla yonetilen günleri gormeyiz umarim.

0|0
    0|0
  • Sırf şu vatan hainlerinin idami için şeriat🙇

1|2
    0|0
  • Seriat isteyen iside katilsin dujdf belki amaclarina ulasirlar

0|1
    0|0
  • Şeri şeri şeri at

0|1
    0|0
  • Devletsizlik

0|1
    0|0
  • Şeriat

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Şimdi yalnış bir algı oluşmuş şeriat kötü vs. adil yargılama olduğu sürece hiçbiri kötü değildir. Şu an cumhuriyet ile yönetiliyor gözüksekde halk bu yönetimi nasıl hissediyor. Adalet var mı? Hukuk eşitlik bu kavramlar sadece birer kukla günümüz yönetiminde. ayrıca artık şerri kanunları düzenlicek makam mevkide kişiler alimler ulemalar bulunmamaktadır. yanmaz kefen satan veya nuri özturk gibi tv şovmenlerimi bu işi yapıcak. Adalet olmadığı sürece ha şeriat ha demokrasi ikisi sadece kavramdan ibaret kalır.

0|1
    0|0
  • Türkiye Cumhuriyeti Cumhuriyetle yönetilmeli şeriat isteyenler başka ülkeye gidebilir (şeriati allahın kanunu diyip masum gösterenleri de anlamak zor geliyor bana)

En kötü kanun bile şeriatten iyidir

0|0
    0|0
  • Allah'ın koyduğu kurallarla.

Dikkat edin. Mümin kardeşlerim. Şeriaat istemiyorum demek. Ayet kabul etmemektir. Dikkat etdin

0|2
    0|0
  • Malzeme aynı olduğundan sonra ülkenin tabelası değişmiş ya da değişmemiş fark etmez. Adam namussuz sa ne cumhuriyet ne de şeriat onu namuslu, düzgün biri yapar.

0|0
    0|0
  • İkisi ne alaka? Biri yönetim diğeri hukuk. Cehalet.

0|0
    0|0
  • şeriat cumhuriyet ya da monarşi gibi bir yönetim şekli değil önce bunu bir anlasak..
    kızlara tecavüz ediliyor katlediliyor herkes zırlamaya başlıyor idam gelsin idam gelsin. şeriat olsa adamlar asılıcak işte ama olay din düşmanlığı olunca şeriat oluyor öcüü bu ne lahana bu ne perhiz? :D neyse şeriatın falan gelceği yok korkmayın o kadar. bu arada cumhuriyet gayet iyi bir yönetim şekli devamından yanayım.

0|0
    0|0
  • şeriat adalet demektir kuran adaletle hüküm edin diyor trafik kurallarından bahseden teknolojiden bahsediyor mu kuran? bu bildiğin adaletli bir anayasa devleti demek yani kuran hem laikliği hemde adaleti ister şeriat adı altında kurandan uzak orta çağ rejimi bir yaşam sunuluyor

0|0
    0|0
  • Şeriat tercih ederim. Şeriat suçsuz yere kafa kesme, yararlı da olsa özgürlükleri kısıtlama olarak anlatılıyor ama öyle değil. Şuanki sistemde caydırıcı cezalar yok, hırsızlık zina almış başını gidiyor.

0|1
    0|0
  • şeriat in getirisini bilmeyen cahiller cok.
    düşümün ki bir tecavüz oldu o kızı neden assınlar şeriatçılar cevap versin.

0|0
    0|0
  • cumhuriyetin ne olduğunu bilmeyenler cevaplayamazlar

0|0
    0|0
  • Helal yürü be arkandayim

0|0
    0|0
  • Seriat diyen kizlar siz cok yasayin

0|0
    0|0
  • Seriat bu ülkede yanlış kullanilirdi. O yüzden cumhuriyet dedim. Yoksa küçücük cocuklara, bebeklere tecavuz eddenlerin idam edilmesinden şikayetçi olmazdim tabiki.

0|0
    0|0
    • Bide sunu diyim seri kanunlarda bir tek idami destekliyorum. O da böyle suclulardan dolayi. Seri diger kanunların hicbirini desteklemiyorum

• Şerait ülkemize şu aşamada uygun değil diyebilirsin ama şeriat ne dersen dinden ćıkarsın zira şeriat bizzat Allahın hükümleridir

0|2
    0|0
  • Seriati bilip bilmeden yorum yapmayin, cumhuriyet dusmani da degilim ama seriati tercih ederim. Yalan dunya bokuna gitmek istemiyorum.
    Al sana cumhuriyet.

0|2
    0|0
Yükleniyor...