Annesi ya da babası olmayan insanların yanında dikkatli davranır mısınız?

Bu kişilerin yanında hareketlerinize, konuşmalarınıza dikkat etmeye çalışır mısınız? Onlara bu eksikliği hatırlatmamak için kelimelerinizi özenle seçer misiniz?

0|1
16|13

En İyi Erkek Görüşü

• Çok hassasım; sadece anne babası olmayan değil, toplumda bir şekilde bir özelliği farklı olan bir birey var ise; dikkatli olmak ''zorundadır'' herkes...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• bu konularda çok ama çok hassasım. böyle insanları daha çok seviyor ve sahipleniyorum. daha çok değer veriyorum ama herkes bu değeri hak etmiyor, edemiyor tabii..

1|0
    0|0
  • Ederim ailemden biri aradığı zaman tamam kanka iyiyim gibisinden konuşmuluğum bile var hassas olaylar bunlar

1|0
    0|0
  • Tabiki ederim. Kimseyi üzmeye hakkım yok biliyorsam. Ama bir keresinde büyük bir pot kirmistım. O günden beri iki kere dikkat ediyorum.

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • İllaki insan dikkat eder

1|0
    0|0
  • buna bir eksiklik gibi bkıp dikkat etmeye calıştıkca karşındaki bunu seziyor salak değil sonucta bence ondan ziyade doğal olmak yapmacıklık iyi değil

0|0
    0|0
  • Cok titizim

1|0
    0|0
  • kesinlikle dikkat ederim

1|0
    0|0
  • o kadar yıl bunu kabullenememiş ise,
    kendi karakterinin zayıflığıymış der,
    umursamam.

ama cidden kabullendiğini anlarsam,
    güçlü bir karaktere sahip olduğunu,
    o zaman dikkat ederim konuştuklarıma,
    saygımdan ötürü.

0|0
    0|0
    • Kabullenme her insanda aynı olmuyor maalesef. Karakteri nedeniyle zayıf bir insansa ve elinden bir şey gelmiyorsa onu böyle bir durum için suçlamak pek doğru gelmedi bana. Kişi kabullense bile ufak bir detayda bu eksikliğin tekrar yüzüne vurulması kolay olmasa gerek. Aslında onların karakterlerini sorgulamak yerine kendi karakterimize uygun hareket edip dikkatli olabilmek daha doğru olur.

• Elbette öyledir. Düşüncemi söylemek istedim sadece.

• Bu konu da ben de cokk hassasim ve davranmayanlara ayar oluyorum annesi olmuş bir çocuğa sınıf arkadaşım annesine küfür ettiği için dövmus tüm sınıf arkadaşımı ve Özür dilettormiatim

0|0
    0|0
  • davranırm

0|0
    0|0
  • Hani yeni bir eğitim öğrenim yılına başlanır ya?

Öğrenciler sınıfa girer kimse birbirini tanımıyordur.. öğretmen sorar bazı öğrencilere Baban ne iş yapıyor? Belki öğrencinin babası hayatta değil belki hiç görmedi? ..

Ailen ne iş yapıyor diye sorulsa çok güzel olacak işte sormuyorlar...

her sene aynı durumu yaşıyorum.

0|0
    0|0
    • Ahh, o kadar üzücü ve yaralayıcı ki. Aslında bu sorular hiç sorulmasa keşke böyle toplu ortamlarda. Ailenin işi farklı yollarla da öğrenilebilir, basma kalıp sorular işte bunlar. Maksad sormuş olma.

• Genele hitap etmek her zaman en iyisidir.

Kızlar Ne Diyor 15

• Evet. Servis arkadaşımın annesiyle babası ayrı ve babasıyla görüşmüyor. Hic baba kelimesini gecirmem, babam aradığı zaman telefonu tersine ceviririm falan. Bu konuda cok hassas olmak gerek

1|0
    0|0
  • Evet ilkokulda babasi ölen bir arkadasim vardi. Korkardim baba demeye. Babam demeye.

1|0
    0|0
  • evet

1|0
    0|0
  • Tabii ki! Peygamberimiz bile bu konuda hassas olmamızı tembihlemiştir. İnsanların açıklarını yüzlerine vurup acımak yerine o açığı umursamayıp ona daha yakın davranmamız gerekli

1|0
    0|0
  • Evet cok cok dikkat ederim. Babamdan ve ya annemden konusmamaya calisirim. Annesi olmayan degil de babasi olmayan arkadaslarim oldu ve hep dikkat ettim ay babam sunu aldi ya sunu yapti dememek icin. Mesela yanlarinda arayinca babam kotu hissetmisimdir kendimi. Boyle konuda cok hassasim onlar bile benim kadar takmiyor 😕

1|0
    0|0
    • Herkes böyle özverili olabilse keşke. Belki de takmıyor gibi gösteriyorlardır. Mutlaka etkileniyorlardır bence.

• Evet oyle gorunmeye calisip hani ben yaninda rahat oluyim diye davranablar da var. Ama cidden unutup yok sayanlar da var (babasi olmemisse bile)

• Haklısın, öyleleri de var.

• Evet 😕

1|0
    0|0
  • Kesinlikle davranırım.
    Elimde olmadan hemde.

1|0
    0|0
  • Bazen

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • ederim

1|0
    0|0
  • Dikkatli davranırım evet

1|0
    0|0
  • Tabii ki

1|0
    0|0
  • Seçerim. ama bir kelimeyle dağılacak bünyeye sahip olmakta iyi bir şey değil. doğanın kanunu kabullenmek gerekir. Çünkü herkes aynı hassasiyeti talımayabilir

0|0
    0|0
    • Elbette kabullenmek gerekir. Ama ben olaya kişisel bakıyorum. Ne kadar kabullenmişte olsa şahsen ben ilk gün gibi dikkat etmeye çalışırım.

• Annesi veya babası olmadıgını unuturum. Babası olmayan arkadasım vardı ve hep unutuyordum

0|0
    0|0
    • Bazen elimizde olmayabiliyor ama elimizden geldiğince de dikkat edebilmeliyiz.

• Kesinlikle!!

1|0
    0|0
Yükleniyor...