Avukat olan veya hukuk bilgisi olan arkadaşlar bir bakabilir mi?

Üniversitede derste başkasının yerine imza attı bir arkadaş, sonra hoca bunu fark edip sinirlenip arkadaşa tekme tokat girdi. arkadaş şeref davası açarsa davayı kazanması mümkün mü bunun hukuktaki yeri nedir yardımcı olur musunuz?

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• bana kalırsa dava açabilir cunki her ne olursa olsun bir öğretim görevlisinin kimseye vurma hakkı yok tamam arkadaşınızın yaptığı yanlış olabilir ama kesinlikle öğretmeninizin vurmaya hakkı yok bence dava açmalısınız ve büyük bir ihtimallede kazanırsınız eğer avukatınız iyiyse tabi

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Şeref davası diye bir şey yoktur.

Ya TCK 86. ya da 126 veya 129. madde kapsamına girebilir. Belki kazanması mümkün olabilir ama öğrencininde Üniversiteden atılma cezasına maruz kalma ihtimali vardır.

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim efendim

• Bir de şunu eklemek isterim. Genelde bu tür davalarda mahkemeler çoğunlukla hocaların tarafında olurlar ve tahrik unsurunu da gözeterek, en az cezaya karar verip, karanın açıklanmasın erteleyebilirler (bir nevi af)

Kızlar Ne Diyor 1

• Atamaz başkasının yerine imza hoca haklı. Asıl suçlu arkadaşın birde dava mı açacak. Yaptığı suç kimse kimsenin yerine imza atamaz. Bu şahış ilerde birde meslek sahibi olacak.. Bugün bunu yapan yarın başka şeyler yapar. Hocasıda ona gerçek bir ders vermiş.

0|0
    0|0
    • o zaman kadına şiddete de evet a... na k... m kısa giymesinler s. kmekte haklılar mı diyecez.
      cocuk hatalı zaten ama sınıfın ortasında vurmak nedir sen bir git yaw

• Benzetmeye bak benzetmeye. İkisi aynı şey değil. Bazı hatalar affedilirse ve üzeri kapatılırsa ilerde daha büyür. Arkadaşın açsın bakalım davayı. Kendi yaptığı hata okul hayatının bitmesine sebep olursa peki? Dua etsin hoca onu disipline vermemiş. Benim de bir hatam olmuştu okulda. İki hoca azarlayıp disipline verdiler bütün okula rezil olmuştum ben bu adamlara ne diyeyim söveyimmi haklılar !

Erkekler Ne Diyor 2

• Zaten arkadaş ş*refsizmiş bide şeref davası mı açacak :D

1|0
    0|0
  • başkasının yerine imza attığı gerekçesiyle arkadaşının okuldan atılma durumu sözkonusu olabilir. şeref davası diye değil. darp davası açabilir. şahitler ve vücudundaki darbelerden de kanıtlanması lazım

0|0
    0|0
Yükleniyor...