İnanmak için bir kanıt arıyorum?

Merhaba arkadaşlar..
Uzun zamandır düşünüyorum. Dine inanmalı mı inanmamalı mı diye.. Hangi din doğru? Hepsi birbirini kötülüyor... 18 yaşındayım ve hiçbizaman inanmadım. Ama artık inanmak istiyorum. Namaz kılmak istiyorum. Ama bir kanıt ve sebep arıyorum inanmak için. Yanlış anlamayın lütfen. Teşekkürler şimdiden..

0|0
5|8

En İyi Kız Görüşü

• Ben beni var eden bir şeyin benden üstte bir şeyin olduğuna inanıyorum yani beni oluşturan bir şey var bundan eminim fakat dinler benim için uydurmalar tamamen fakirler için dinler var şöyle bir örnek vermek istiyorum çocuğunuz kalp hastası ve siz de tedavi ettirecek güce ona bir kalp bulabilecek güce sahip degilsiniz ama sizin çocuğunuz gibi hasta olan ve babası zengin olan bir çocuk babasının maddi gücüyle bulduğu kalple yaşamaya devam ederken sizin çocuğunuz ölüyor ve tüm dinler sizden halinize sükretmenizi isyan etmemenizi isteyerek cennete gideceğinizi size söylüyor peki siz evlat acısı yaşarken zengin parasıyla sınansa nolur siz cennete gitseniz nolur? Tanrı taraf tutmayacagına göre dinler benim için sadece uydurma

0|2
    0|0
    • ben yaradana felanda inanmıyorum abi yalan dolan. yok cennet cehennem fasa fiso masal bunlar. öldün bitti abi sonsuz uyku gibi bisey :D

• senin varlıgın annene annenin varlığı da onun annesine dayanıyor ilk annenin ve babanın olması için bir şey olmalı tanrının varlığını inkar edip kendinin varlığını açıklayamazsan aklında şupheler oluşmaya ve biri sana neden inanmadığını sorduğunda senin yeterli bir açıklama yapamamana yol açar

En İyi Erkek Görüşü

• Allah yardimcin olsun. Guzel bir kapi aralamissin. Eger guzel insan olmasaydin, sevilen bir kul olmasaydin boyle dusunceleri Allah aklina getirtmrzdi. Sen buyuk bir erdem gostererek ve onca kafanda dusunce varken bunu diyorsan ben inaniyorum guzelbyolu bulacaksin. Pek anlamam dibi anlatabilmekten ama boyle dusunmen beni inanki mutlu etti degerli dostum. Senin icin dua edecegim.

1|1
    0|0
    • Cevabın için teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 4

• Namaz kılmak istediğini söylüyorsun demekki İslami doğru buluyorsun :) bütün dinleri tek yaratıcı yarattı. Hepsi bir anda doğmadı. Yahudilik hristiyanlık dinleri tek tek aralıklarla peygamberlere geldiğinde doğruydu zamanla insanlar tarafından değiştirildi saptırıldı. En son ise islam geldi yaratıcı son gönderdiği dini korumaya aldı

0|0
    0|0
    • İçindeki namaz kılma isteği yaratıcıya olan ihtiyacından doğan bir kanıt. Çevreye bakmana gerek yok. Gereken herşey senin içinde var yeterki mantığını kullan :)

• Etrafındaki her sey aslında bir kanıt.. Senin varolmanda .. İnan , Müslüman ol :) geç olmadan..

0|0
    0|0
    • Müslüman niye olayım? Hristiyanlıkda ben doğruyum diyor. Yahudilikte? Putperestlik bile :)

• Dinin olup olmadığını dusunuyorsun yanlış anlamdiysam din de şüphe varsa nasıl naamaz kilmak isteyebilirsin

0|0
    0|0
  • objektif bir kaniti olsaydi herkes cennete giderdi degil mi dünyanin varolusunu ispatlayan hic bir bilimsel kanit yok bu bile allah inanci icin yeterli bence

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Bize kolaylik olsun diye birseyi kavrayabilelim diye parmaklarimizin 3 kıvrımlı olmasi bir kanittir mesela.. :/

0|1
    0|0
    • Tamam.

• Allah seni önce islamiyetle tanıstırıp, sonra inanmani saglayip, sonra muttaki kullariyla beraber cennete yerlestirip cemaliyle müserreflendirsin.
      Ben gòrevimi yaptim. nasip artık :)

• Sağolasın

• mucize olarakta Kuranın 600 sayfalık bir kitap olmasına rağmen 7 -70 e kadar birçok farklı kesimden binlerce kişinin ezberlemesidir. Bu anlamak için aç herhangibir kitabın 5 sayfasını ezberlemeye çalış ne kadar zor olduğunu gör, birde 600 sayfayalık bir kitabın ezberlenmesini hayal etmeye çalış. Kuranı ezberleyenlerin çoğuda normal zekalı kişiler yani Bu durum Kuran'ın doğaüstü mucizesini göstermez mi?

0|0
    0|0
  • Guzel kardesim diger dinleri arastir diger 3 kitabi oku anla iyce onlarda islamiyete cikiyor.. Bu senin sucun degil seni yetistiren anne babanin sucu cok sukur bana kucuk yasta asiladilar islamiyeti muslumanligi ileriki zamanlardada ben mantigimla daha cok baglandim dinime.. dogru yoldasin muslumanligi sec namazini kil huzuru bulacaksin..

0|0
    0|0
  • 300 ila 500 milyar arası gezen varken sen bunların icindeki 1tane gezegende yaşıyorsun bunların rasgele olabilme ihtimali 100milyarda 1 ihtimal bu 1 ihtimalemi inanıyorsun diye sorayım sana :) ? dinlere gelirsek onlara bende inanmıyorum bosver :D ( deistim )

0|0
    0|0
  • yaratıcıya inanmak için mi dinlerden birine inanmak için mi kanıt arıyosun.

0|0
    0|0
  • Rahat mı battı olum :D

0|1
    0|0
  • İlginç. Ben de müslüman olmamak için bir sebep göremiyorum.

Kuran-ı kerimde,
    (Doğru yolu arayanları, saadete ulaştıran yollara kavuştururuz.) [Ankebut 69]

buyuruluyor. Demek ki doğruyu ararsan, nefsinin arzusu istikametinde tercihte bulunmaz hakikate talip olursan, hidayete kavuşuyormuşsun. Sen de öyle yap.

0|0
    0|0
    • Bunlar diğer kitaplardada mevcut. Hristiyan biride hristiyan olmamak için bir sebeb göremiyordur. hanginiz doğrusunuz?

• Peki hristiyan biri Hazreti Muhammed'in hayatını okuyup öğrenince Peygamber olmadığına dair ne delil getiriyor?

• İşte bu sorular böyle birbirini açıyor. O diyo isa sen diyosun muhammed.

Yükleniyor...