Kimlere bayan denir?

bayan kızlara/(18-19 yaşlarında) mı yoksa kadınlara mı denir? benim bu konuda bir fikrim yok kadın kız ayrımı yapılıyor mu?

0|0
3|21

En İyi Erkek Görüşü

• Bayan sadece objelere denir. Bayan, tuvaletlere denir. Bayan, giysilere denir. Bayan, otobüste koltuk isimidir. Bayan bir kadına denmez. Kendine bayan diyen de, bir kadına bayan diyen adam da aşağılıktır. Bayan ne la? En nefret ettiğim kelime.

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bayan kimseye denmez. Kadiniz biz. Bay kelimesinin turetilmis hali bayan değiliz. Kimsenin kaburgasindan da gelmedik. Onlar bizim vajinamizdan çıktı. Cinsel iliski neticesinde kimligimiz de değişmiyor kizken kadın olmuyoruz biz kadın doguyoruz onların penisi bize girince değişmiyoruz kız da değiliz bayan da değiliz kısaca. Sadece kadiniz. Kadın.

4|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Bayan/Kadın tartışması Türkiye Bayanlar Basketbol Liginin isminin değiştirilmesiyle gündeme gelmişti. Bu tartışma aynı zamanda amaçlanan farkındalığı da yaratmıştı.

Bizim toplumumuzda cinsiyeti belirtmek için çeşitli tabirler kullanılıyor.

Kız kelimesi çocuğun cinsiyetini belirtmek için kullanılıyor. Bunun yanında evlenmemiş veya bakire olanlar için de kullanılıyor. Düşünsenize kalabalık ortamda bir arkadaşınıza "Naber kız" diye seslenecekken "Naber bakire" demeye getiriyorsun.

Bayan kelimesi daha çok "Baylar, bayanlar" diye başlayan bir hitap şekli olarak kullanılıyor. Buna karşılık "Erkekler veya bayanlar" denmesi ne kadar garip olurdu değil mi.

Yine Erkek Basketbol Takımı yerine Bay Basketbol Takımı kullanılması kulağı ne kadar tırmalıyor.

Bundan dolayı bana göre bir hitap şekli olan bayan yerine kadın kelimesinin kullanılması daha uygun

0|0
    0|0
  • Ya kardeşim türk toplumunda söyle birşey var 18 yasında evli ise kadın deniyor 35 yaşında bekar ise kız deniyor şimdi kıvırmaya gerek yok şimdi ben saygımdan dolayı benim için fark etmiyor hanımefendi diyorum ben :)

0|0
    0|0
  • yaşı 30 un üstünde fiziği mükemmel şişman olmayan ve kadınlığı becerebilenlere yani sitede üye olmayan herkese hahahahahahah akşam akşam iyi güldürdüm itiraf edin.

0|0
    0|0
  • Bayan ne ya hanfendi abla teyze hala denir

0|0
    0|0
  • hayır hcı bırbırbını tanımayan ınsanlar seslenmek ıcın bayan hanımefendı vs gıbı cumleler kullanır yanı bunn yası bası yok ok canısı

0|0
    0|0
  • aslinda kiz diye bir sey yok direk kadin denilmesi lazim. ama bizlerde bakire olan, evlenmeyenler kiz olarak aniliyor. dogru bir yaklasim mi tartisilir

0|0
    0|0
  • Ben genelde 18den buyuk herkese diyorum

0|0
    0|0
  • herkese denirrr

0|0
    0|0
  • bayan/kız/kadın yoktur.
    neden saçma bir et parçasına göre sıfat değişir?
    kadın vardır sadece.
    kadın ve erkektir durum.

0|0
    0|0
  • Her dişi bireye bayan denir.

0|0
    0|0
  • bayıcı etki yapanlara denir :D fdf

0|0
    0|0
  • Bayan kadın kız ayrımı toplumumuzda patlak veya patlak olmayana ayirt ediliyor. Diger ulkelerde saygi olarak bayan denitor

0|0
    0|0
  • Kadına kadın denir.

0|0
    0|0
  • bakıre olmayana denır

0|0
    0|0
  • offfffffffffffffffffff

0|0
    0|0
  • Ne fark eder ki? İkisine de deniyor artik

0|0
    0|0
  • yaşı küçük dişiye kız yaşı büyük dişiye kadın denir bayan hepsine denir yaşı küçük erkeğe oğlan denir yaşı büyük erkeğe erkek denir yaşı bay hepsine nedir

0|0
    0|0
  • Kadına kadın denir bayan hakaretrir

0|0
    0|0
  • Kadınlar a

0|0
    0|0
  • merhaba gizli bayann

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Her yastaki disiye saygıdan dolayı bayan denir. Ama bu toplumda bu nezaketi anlamayan hödükler var ki daha ilk msjında kız mısın yoksa kadın mısın diye sorabilecek kadar tiniyetsizler 😠😠

0|0
    0|0
  • hatun diyin sorunsal ortadan kalksın nedir yani kafa patlatıyonuz

0|0
    0|0
Yükleniyor...