Sanırım psikolojik çöküntü yaşıyorum?

Son zamanlarda, yaklaşık 1 senedir konuşma bozukluğum oldu gibime geliyor. Ailemle , arkadaşlarımla veya yabancı biriyle konuşurken çok hızlı konuşuyorum kelimeleri yutuyorum ve heyecan yapıyorum.1 seneden öncesi gayet güzel , akıcı konuşurdum. Arkadaşlarım var fakat hepsinin benden daha yakın olduğu arkadaşları falanda var. Ayriyetten okuma bozukluklarımda başladı 1 sene önce. Hep harika okurdum fakat 1 senedir herhangi birinin karşısında bir şey okurken acayip bir şekilde kasıyorum. Kelimeleri yutuyorum... Kendimi beğenmiyorum. Fotoğraflarda bile berbat çıkarım. Hemde hepsinde... Kendime özel bir yeteneğim bile yok. Fiziğim berbat , dış görünüşümde aynı şekilde. Bazen ufak çaplı depresyonlar bazen büyük çaplı depresyonlar yaşıyorum. Kalabalık yerlerde kasıyorum , heyecan yapıyorum. İnsanlar arasında yürürken bile kasıyorum tuhaf bir şekilde yürüyorum. Kendime çeki düzen vermeye başlıyorum 1 gün sonra bırakıyorum. Anlayacağınız eskisi gibi olmak istiyorum ama olamıyorum. Tek düşündüğüm şey bunların hepsi bu sene başladı ve sanırım Lys ve Ygs stresinin bir etkisi olabilir diye düşünüyorum. Benim için psikoloğa gitmekten başka çözüm önerileriniz var mı?

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Konuşma bozukluğun için Diksiyon kursuna gidebilirsin. Ve istersen evine bir muhabbet kuşu al. Ve karşısına geçip birşeyler oku ona bakarak. O da bir canlı sonuçta. Ve bol bol kitap okumanı tavsiye ederim ama kültürünü geliştirecek kitaplar. Gidipte Kahraman Tazeoğlu'nun Bukre kitabını okuma yani...

0|1
    0|0
    • İnanmazsın belki ama evimde güzel bir kitaplığım var ve elimden geldiğince kitap alıp okuyorum. Eski romanlar , gençlik romanları , klasik eserler vb. türünde bir kitaplığım mevcut. Diksiyon kursunu araştırmıştım çoğu insan fayda bulamadıklarını söylüyorlar.

• Çok sağ ol. Allahtan ümidi kesmemek lazım sonuçta :) Yardımların için teşekkürler

• Rica ederim ama kafaya takma fazla sende :)

Erkekler Ne Diyor 2

• Psikoloğa gitsen adamın psikolojisini bozarsin

0|1
    0|0
    • Sanırım evet...

• “Seni diğerlerinden farksız yapmaya tüm gücüyle gece gündüz çalışan bir dünyada kendin olarak kalabilmek, dünyanın en zor savaşını vermek demektir. Bu savaş başladı mı artık hiç bitmez.”

Savaşçı - Doğan Cüceoğlu

Ben bununla başlamıştım, dene bence çok şey katar sana

• Teşekkürler. Sipariş ediyorum şu an.

• asosyalsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...