İnsan neden konuşmaya ihtiyaç duyar?

konuşmanın insanı rahatlatıcı özelliğini anlamış değilim. neden anlatınca açılır insan?

0|2
5|18

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 17

• Bilir ki derdini bilen biri var ve icini dokmustur psikolojik olarak onu kendine dayanak gorur konusmaya mi ihtiyacin var?

1|0
    0|0
  • İçindeki çığlıkları dışarıya atman lazım
    yoksa içinde duman asla dağılmaz.
    Ha ben konuştuğum halde yine dağılmıyor duman

0|0
    0|0
  • İnsanın dilinin tek amacının tat almak olmadığını biliyoruz bence 1. sebep bu 2. sebep de kalp de arada haykırmak istiyor bayan

0|0
    0|0
    • bayan bayan yazmayın aşırı rahatsız oluyorum o kelimeden. Yukarıda birisi de yazmış. ikinci siz olunca dayanamadım. ikincisine katılıyorum işte. Fakat haykırdın da ne oldu. bu rahatlama niye? diye soruyorum kalbe

• ne güzel adammış saygılar.

• Beacuse, insan duygusal bir varlıktır ;)

0|0
    0|0
  • Gercekten hepimizin egosu var illa ki kotu tarafindan bakmayalim insan begenilmek takdir edilmek basarilari ile ovunmek ve dahasi bunlari karsi tarafa aktarmak ister aslinda anlatmak istedigimi su cumle cok iyi acikliyor "ne kadar anlatirsan anlat sadece karsidaki insanin seni algiladigi kadarsin" biz insaniz çünkü sosyal insan...

0|0
    0|0
  • Çünkü sosyal bir varlıktır. Şahsen ben bile yalnız kalmayı çok sevsem dahi , konuşma ihtiyacı duyuyorum.

0|0
    0|0
  • içindekileri dökersin bu yüzden

0|0
    0|0
    • mesele içindekileri dökmekse duvara da dökersin. ya da kime döktüğünün önemi yoksa herkesle konuşmak rahatlatmalı. bence dinleyenin önemi büyük. anlaşılmak istiyoruz.

• kesinlikle bayan

• ınsandır duyar ıste

0|0
    0|0
  • İnsanlar iletişim kurmak zorundadır çunku

0|0
    0|0
  • Duygusal olduğundan olmasın.

0|0
    0|0
  • Doğasında olduğundan.

0|0
    0|0
  • Anlatmak ister birilerine birilerinin onu anlamasını ister

0|0
    0|0
    • neden işte diyeceğim de gece gece beyinler yandı zaten. çok da önemli değil.

• zihnim açıldı beyin fırtınası yapmak istedim.

• Hea çok güzel açılmış akp bile böyle açılış görmedi 😛😀

• Bende anlamıyorum. Ben daha çok konuştukça sıkılıyorum. 😕

0|0
    0|0
    • konuşmanla yaptığın çelişki içerisinde şu an. Konuşmak istedin ki yorum yaptın fikrini beyan ettin. Paradigma da olur. Konuşmak sıkıyor ama bunu konuşarak dile getiriyorsun.

• Çelişki mi? 😄Ben Şu an konuşmadım ki. Klavyeyle yazı yazdım. Ayrıca arada virgül varmış gibi düşün. "ben daha, çok konuştukça sıkılıyorum. "dedim. Yani konuştukça değil, Çok konuştukça. 😕

• kendini ifade retmenin en kolay yolu

0|0
    0|0
  • Agzi ve dili oldugu icin

0|0
    0|0
  • bazı şeyleri tek taşıyamaz insan yardımcı arar denizin ortasında yelkensiz kalmak gibi bir şeydir kimseyle konuşamamak hiç bir yöne gidemiyorsun... ama konuşunca biraz da olsa kendi yelkenini yapa bilecegine inanırsın en kötüsü gidecek yön bulursun doğru ya da yanlış...

0|0
    0|0
  • açılmak için

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Çünkü içinde tutmak istemezsin. Birilerine anlatmak ve birilerinin sana anlayis gostermesini, seni anlamasini istersin.

Ornegin sucluluk hissediyorsan, affedildigini hissetmek istersin, eger ne yapacagini bilmiyorsan birinin sana fikir vermesini, yonlendirmesini.. Birseye canın sıkkınsa ya da korkuyorsan sakinlestirilmek istersin. Uzgunsen teselli edilmek. Mutluysan da birilerinin bilmesini ve onlarin da senin icin sevinmesini istersin.

Kısacası ne hissedersen hisset, bunu seni anlayan biri ile paylasmak istersin ve onun empati kurmasini istersin

1|1
    0|0
    • kadının dilinden kadın anlar diye boşa dememişler. teşekkürler

• Ne demek ben tesekkur ederim :)

Eh maalesef kimyamiz yapimiz yaratilisimiz farkli olduğu icin onlardan tabi birbirimizi daha iyi anlayabiliyoruz :)

• yalnızlıktan olabilirmi canım?

0|1
    0|0
  • İçindekileri döküyorsun sonuçta karsındakiyle paylaşıp o da derdine ortak oluyor fikir veriyor Vs. Bu yalnız olmadığımız gerekçesini sunuyor bize ve rahatlama oluyor

0|0
    0|0
    • yalnızlık hissinden kurtarması da iyi bir neden oldu. Teşekkürler canım.

• Çünkü içinde tutunca dayanamıyorsun. fikir almak istersin sadece anlatmak istersin
    Bazen seninle aynı fikirde olmasını istersin. konuşmak Özgürlüktür

0|0
    0|0
  • içindemi kalsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...