Televizyonun, bilgisayarın ve oyun konsollarının olmadığı zamanlarda çocuklar nasıl eğleniyorlardı?

Teknolojinin yaygın olmadığı zamanlarda bir nesil nasıl eğlenirdi ve nasıl vakit geçirirdi az çok anlatır mısınız neler yapardınız

Bilgisayar , tv ve oyun konsollarının yaygın olmadığı zamanlara gidin ve yazıya dökün çocukluğunuzu sizi dinliyorum teşekkür ederim :)

bugünün son sorusuna yakışır bir şiir buldum ve size armağanım olsun tabi alıntı ama güzel :)
Televizyonun,bilgisayarın ve oyun konsollarının olmadığı zamanlarda çocuklar nasıl eğleniyorlardı ?
#pilavüstü #birzamanınçocuklarınaselamolsun

Güncellemeler:
Boş yorum yapanlar ve en iyi görüş seçilme çabasına girenler için üzücü bir haberim var eigi seçtim iyi geceler dilerim :D :D

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• cok uzun bır yazı hepsını okumadım ama goz gezdırdım
    o yaslarda evet cocuk sayılırdım.
    cep telefonunun hayal oldugu 2000 lı yıllarda ne olunacagını hayal eder gulerdık. ucan arabalar uzaylılar fılan sanardık :)
    tv de actıon dızılerı cok olurdu kara sımsek vb dızıler seyretmekten keyıf alırdım.
    sokak bızım ıcın en keyıflı yerdı... taaaa karsı sokagın ortasından kendı sokagımızın sonuna kadar kım nerde oturur napar bılırdık. gece saklambac oynamak muhtesemdı.
    anne-baba ısten eve geldıgını gordugumuzde herkes aynı sekılde evıne gıderdı.
    pazar gunlerı bızımkıler gunuydu meselaa... banyolar kazanlarla ısıtılan suyla yapılır yemek yenır cay ıcılırken bızımkıler keyıfle ızlenırdı :)
    oyuncak yok denecek kadar azdı. barbıeler fılan yurtdısındakı akraba tarafından getırılır ve o oyuncaga gozumuz gıbı bakardık...

bunlar ılk aklıma gelenler.. o zamanmı bu zamanmı dersen, kesınlıkle o zamanı tercıh ederdım. hanı yasadıgımdan degıl, sadece sımdıyle gecmıs arasında gorduklerımden tercıh yapabıldıgımden... arkadaslık ılıskısı, buyuklere saygı, cocuklugun doyasıya yasanması, bı tık daha ozgurduk. sımdı ozgurluk algısı baska bambaska algılanıyor ne yazık kı...

ıste böyle :)

0|1
    0|0
    • malesef öyle yazıyı alıntı yapma sebebim var çok güzel özetlemiş yazarı ondan almış bulundum benle aynı fikirde bir insan çıkması ne güzel eskilee güzeldi kara şimşek güzeldi bizimkiler efsanedir hepsini ayrı ayrı severim teşekkür ederim
      güzel yorumunuz için :)

• eig ıcın tesekkurler :)

• rica ederim yeterince cevap aldım ben hak ettiniz sonuna kadar :)

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 2

• Şimdi 5 yaşındaki çocuklar tablette oyun oynamaktan başını kaldıramıyor.
    Ailelerin suçu büyük.. Nasıl olsa çocuğu oyalıyor diye ellerine veriyorlar akıllı telefonu, tableti. Nikotin gibi teknoloji. İnsan bir kez alıştımı sürekli istiyor.

0|1
    0|0
  • Her tarafınız regresyon oldu, kusucam bu 90lı yıllardan çocukluk anılarınızdan. Traktörün römorkuna yapışırdık.

Cayırt

0|1
    0|0
Yükleniyor...