Babamı silmekte haksız mıyım?

İki kaşık salata aldım diye bana vurup küfür etti😒😐Yaşlandıkça tuhaflaştı, aksileşti 22 sene sonra ilk kez bana el kaldırması çok zoruma gitti😳😶Ben çok kinci ve kestirip atan biri olduğumdan bir yanlış yapıldığında ikincisine mahal vermeden silerim yapım budur. Bence haklıyım çünkü boşa üzdü beni. Peki ya sizce haksız mıyım😠😔?

0|2
31|58

En İyi Erkek Görüşü

• Ayy lan kusura bakmada siz kızlar ne kadar naziksiniz erkek olsanız napcanız acaba asdf

Babamın beni kaç kez dovduğunu hatırlamıyorum ama Şu an iyi anlasıyoruz bir sorunda yok. Sonucta elalem değil baban hadi sevgilin baska biseyin yapsa neyse yine de karar senin babanı 1 el kaldırdı diye siliceksen.

0|0
    0|0
    • Küfür de etti. Hem de tek suçum salata yemeye teşebbüs etmekti.

• Çok farklı pencerelerden bakıyoruz ve farklı düşüncelere sahibiz. Kendimi yormayacağım iyi akşamlar.

• Özür dilerim bende kendimi yorduğum için 😂 bilmem gerekirdi.. Zaten insanlar neyi anlamak istiyosa onu anlıyolar fazla zorlamaya ve fazla lafa gerek yok aynen.

En İyi Kız Görüşü

• çok saçma yaptığın. anlayışlı olun ya. belki zor dönemlerden geçiyordur..
    bidüşün neden böyle yapıyor diye.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 57

• O senin baban yinede büyüğün silmeye hakkın yok yaşlanınca hatırlatırsın karşısında salata yersin bir kase sonra kahkaha atarsın böyle manyakça fikirler hep benden çıkıyor işte :D :D

Biraz zamanlar salatayı çok gördüğün nilsu vardı şimdi o büyüdü dersin

0|0
    0|0
    • Komik değil. Gerçekten tahmininden daha keskin sınırlarım var.

• Valla benim kızacak darılacak bir babam bile yok şükret yaşıyor kıymetini bil o yüzden çok kızma sayın nilsu hanım :)

• Salatayı o mu yapmıştı?
    Yemekten önce yedin diye mi kızdı sana?
    Öyle şeyler olur.
    Ben de ekmek sofrasında, yerde yemek yiyorduk.
    Benden 9 yaş küçük kız kardeşim
    benim yediğim ekmek parçasını alınca, (farkında değildi)
    dizine okkalı bir yumruk attım :)
    Kız neye uğradığını şaşırdı.
    Ben de aslında çok pişman oldum.
    Reflex ve hatalar bizler içindir.
    Sen babanı hor görme...
    Unutma ki, babalar kız çocuklarını daha çok sever.

0|1
    0|0
    • Hayır annem ortaya koydu sen kendine al dedi ben de sadece 2 kaşık aldım.

• Böyle şeyleri kafana takma nolur.
      O kadar çok berbat şeyler, meseleler var ki...
      Allah uzak etsin,
      Dün bir haber okudum.
      Gaziantepte 17 yaşında genç bir çocuk,
      annesine sinirlenip intihar etmiş.
      Öfkemize hakim olmalıyız ve
      büyüklerimize de saygılı olmalıyız.
      Bizim de yaşımız büyüdükçe belki daha kötü şeyler yapacaz.

• :@ o ne bıcım bir iş ulan ya facia sebep olabilecek bir hareket benım babam yapsa daha kötü şeyler olabılır, bende senin gibiyim bir kalemde silerim kardeşimi bile, çünkü insanlara çok içten davranıyorum siyahsa siyah beyazsa beyaz , gri yok. O yüzden bir yanlışım olmaz, yanlış görüncede özellikle değer verdiğim birinden, verdiğim değeri görmediğimde, bir yanlış gördüğümde ne olursa kim olursa olsun ne olursa olsun siliyorum bir kalemde pek sevdiğim bir huyum degıl.

0|0
    0|0
    • Bana burada insanlar empati yapmadan giydirmeye kalktılar ama yapı yani yapacak bir şey yok katlanamıyorum.

• haklısın tabı ya, bizde aile geçmişi biraz aksıyonlu oldugu ıcın daha kötümserde bakabılırım ama şımdı hepsı artık orta yaşıda geçtiler çok narinler , ne bileyim dünya böyle bir yer işte karman çorman.

• Ortalık sakinleşince babana sordun mu bu gün neye sinirlenip sana çattığını, mutlaka altında yatan bir neden vardır kafası başka bir şeye bozuktur o an sana denk gelmiştir

0|0
    0|0
    • Görmezden geliyorum. Konuşacak bir şey yok.

• Sen beni cidden anlamıyosun😕Ben affedemem. Hani zorla formalite icabı konuşursam konuşurum susarım eskisi gibi olmaz.

• Ya ama el değil ki bu kardeş bile olsa haklısın baban bu sonuçta adamcağız haksız sen haklısın ama sen de azcık alttan al

• Hayır asla haksız değilsin hiç bir şekilde vurması kabul edilemez ayrıca küfürü de hadi haklı olsa tamam ama iki kaşık salata aldın diye çok yanlış yapmıs gerçekten ama babamın bana yaptıklarına bakıyorum sonra senin babanın yaptıklarına bakıyorum kuş gibi hafif kalıyor umarım bu anlık bir sinirdir bence babanı silme

0|0
    0|0
  • Haksız sın tabi
    Babaların da yaşdan dolayı karekteri degişe bilir daha iyi düşünemeyip işin ucunu kestirmeyebilirler
    Hem sen bir salata için babanı siliyorsan sevğilin varsa yoksada oldugunda
    Buluşmaya 2 dk geç geldi diye de silersin yani..
    Sıkıntı salata ise ben bir kazan gönderteyim barış ✌ babanı üzme

0|0
    0|0
    • Gecikmeyle bu bir mi? Bana vurdu ve küfür etti diyorum. Bu hazmedilir bir durum değil.

• Hazmedilir daha ne sıkıntılar var da hamedikiyor haberin yok.
      Yarın döber arkana ben neye üzülmüş küsmüşüm dersin ama tek sıkıntı daha zaman makinası icat edilmemiştir

• O nasil baba bir salata için bu yapılır mı

0|0
    0|0
  • Adına çizik çek pikachu

0|0
    0|0
  • Haklisin dostum

0|0
    0|0
  • inanmiyom

0|0
    0|0
  • Haksızsın. Bundan dolayı da böyle bir şey yapamadığına eminim. Eğer yaptıysa da bu yaşına o seni getirdi. affetmek erdemliktir. O senin baban.

0|0
    0|0
  • bazi aile üyeleri ne yazik ki canım kalp kirmamanin önemini herkes kavramiyor gerçi affedersin o alir kalbini ama canım belli yine yapicaktir

0|0
    0|0
  • Sil tabii, başka baba bulursun. Gerçekten sil ki değerini o zaman anlarsın belki..

Ama sürekli yaptıgı bir şey ise o zaman hak verebilirim sana.

0|0
    0|0
  • Böyle başit şeyler için dert etme. Seni gerçekten umursamadiği zaman o zaman bu dusunceni bir daha gözden geçir

0|0
    0|0
  • İnşallah gerçek değildir

0|0
    0|0
  • Gúçlü insanlar affeder
    Güçsüz insanlar intikam peşinde koşar
    Affetmek bir insana verilebilecek en büyük cevaptir.

0|0
    0|0
  • haklısın😲

0|0
    0|0
  • insanı en çok üzen yakınları olur bilirim o durumu banada oldu adam melek gibiydi birden degisti 6 ay da etmedigi kalmadı sonunda ayrildim evden ev falan tuttacaz bakalim anlasamiyorsan cevrenle uzaklasacan hayatını kuracan bukadar

0|0
    0|0
    • Aynen benimki de iyiydi. Birkaç senedir bunadı iyice çekemiyorum artık.

• sıkma canını bu kadar babadir deyip geçmek lazım bazen daha ilk olmus senın dur bakalim 3 . cüde yaptırım seçeneklerini düşünürsün belki adamın kafada baska birseye bozuktu o an.

• Yapma boyle birsey en ufak yanlislarinda ofke ile karar veriyorsun emin ol bir gun buna cok pisman olursun ama artik hersey icin cok gec olur ve kendini toprak ile avutursun ama o toprak sana aglama kizim demez

0|0
    0|0
    • Yumuşayamıyorum çok keskin ve katı sınırlarım var. Elimde değil yapacak bir şey yok.

• Sen bilirsin hayat senin hayatin ben sadece sana yasadiklarimi anlattim emin ol insan bir sure sonra cok ama cok pisman oluyor bu sekilde davrandigi icin ama dedigim gibi artik cok gec oluyor ben sadece fikrimi paylastik insallah en dogru karari verirsin

• Haklısında insan babasını bir kalem de siler mi

0|0
    0|0
  • Nasıl bir vicdansızlık bu ya

0|0
    0|0
  • Nolursa olsun silinmezzz

0|0
    0|0
  • Çok haklısın.

Hatta bununla da kalma dövdür

0|0
    0|0
  • Yuh ula babamızın bize yaptıklarını saysak, demek ki adamın yatmaya yeri yok.

0|0
    0|0
  • Niye öyle yaptı?

0|0
    0|0
  • terbiyesiz seni utan utan o senin baban ondan çıktın bu yaşa getirmiş seni büyütmüş seni. Allah kimseye hayırsız evlat vermesin

0|0
    0|0
  • Vurdu?

0|0
    0|0
  • adresini ver dövelim

0|1
    0|0
  • Bu iste bir gariplik var ya.. insan evladindan salatayi kiskanirmi nasil bişey bu 😕 hayir büyük konusmayim benim babam vursa kusmem ama bidahada asla ayni masada yemek yemem hatta Evimi bile ayiririm benimde yapim bu.

0|0
    0|0
  • Bence o başka bir hatana sinirlenmiştir salatayı bahane etmiş. adamı patlatacak seviyeye getirmişsindir. silme bence, babanmış üstünde hakkı var vurmuş, bende babamdan tokat yedim ama silmedim eften püften olaydan dolayı olayları büyütmeyin

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    27

Kızlar Ne Diyor 30

• Yahu sen sorunların üstesinde neden gelmekte zorlanıyosun? Sana vurana sende vuracaksın anne baba dinlemiceksin öyle saygı görürsün anca

0|0
    0|0
    • Yok tatlım zorlanmıyorum. Babamı bile tanımam anında silerim.

• Bana vurdu ve küfür etti. Tahmininden daha kinci ve gururluyum emin olabilirsin.

• Gurur belki ama kin kini doğurur ve hiçbirşey kazanamazsın. Bu hayatta bir kinciler kaybeder birde zayıf olanlar.

• haklisim

0|0
    0|0
  • Yavas gel deseydin. Tamam anladik anne baba ama bazen siniri asabiliyorlar. Ben de cogu zaman annemle tartisirim o da sabrimi zorladigi icin. Kinciyim ve merhametmis vs. gozum asla gormez. O an kirarim. Sonrasinda sirinlik yapip kendini affetirmeye calisir ama benim umrumda olmaz Şu an yapiyor mesela. Rahatsiz oluyorum ama elimde degil. Vicdan azabi cekmeme sebep oluyordu. Ben de ayni evde kus yasama karari aldim. İstersen mesaj atabilirsin anlatmak istersen dinlerim.

0|0
    0|0
    • Sonunda beni anlayan biri. Cidden kinlenip bileniyorum. Zaten asabiyim üstüme gelmeyin diyorum ama anlayan kim.

• Yeminle bizimkiler de ayni. Sinirleniyorum dedikce sabir zorlayan cinsten. Bu yasa kadar buyuttuler baktilar Allah razi olsun ama adini koyamadigim bir kin tasiyorum.

• Salata için mi

0|0
    0|0
  • Saçma

0|0
    0|0
  • Haklısın... baban her neye sinirlendiyse acısını senden çıkarmaya çalışıyo... kızı olmanda ona bu hakkı vermez

0|0
    0|0
    • Hele ki küfür ve şiddet. Yazıklar olsun yani.

• 2 kaşık salata için yaptığı şeye bak 😡 konuşma bırak özür dileyip gönlünü alsın

• Dilesin veya dilemesin. Ben onu görmüyorum artık.

• Baba silinmez

0|0
    0|0
  • bence evlilik zamanin geldi diyor durum onu gösteriyor amcamda kızına aynısı yapmıstı niyeti evlensin gitsinmis evlendikten sonra soyledi ve kuzenim birdaha konusmadi amcamla sacma sapan seyler icin uzme bence ksendini canım :)

0|0
    0|0
  • büyüyünce geçer ablası ergenliğin asiliğindendir

0|0
    0|0
  • Seni; doğumundan bu yaşına kim kahrını çekip büyüttü? Senin için sinirli anın olmadı hiç hata yapmadın mı? İnsanız sonuçta bazen fevri davranabiliriz sonucuna hangi noktada olduğumuz.

0|0
    0|0
    • Ben zaten sinirli yapıda bir insanım. Ama kimse kimseye hele ki bir baba kızına asla küfür edemez.

• Boşver ya babandir

0|0
    0|0
  • Çok saçma bir sebep canı başka birşeyemi sıkıldı aceba

0|0
    0|0
  • Salata demek ki cok degerli gözünde, eh sende sorsaydin babacim sayin degerli salatadan alabilirmiyim lütfen ama...

0|0
    0|0
  • Babadır hem yaşlı diyorsun olur böyle silme falan anaya babaya kin olmaz yarın baban ölür yine senin için yangın meydanı olur unutma bunu

0|0
    0|0
  • Bu yüzden silinmez ki

0|0
    0|0
  • Baban yanindayken sıkı sıkı sarıl

0|0
    0|0
  • Vurup, küfür etmesi çok yanlış ama belki birşeye sinirlenmiştir.

0|0
    0|0
  • Şuna bak. benim babam da salata ye de biraz vitamin al diye çemkirir.

0|0
    0|0
  • hocaya baktır üstünde büyü varsa bozdur benim babamda böyleydi büyü varmış huzursuzluk için bozdurduk babam eski haline döndü. çeken bilir.

0|0
    0|0
  • Haksızsin çünkü o senin baban.

0|0
    0|0
  • Kinci olmak çokkkötü vazgeç o huyundan

0|0
    0|0
  • Babanın yaptığı şey çok yanlış ama o olmasaydı sen olamazdıb

0|0
    0|0
  • Olsun 22 senedir mutlaka senin de babani bosa uzdugun zamanlar olmustur. Silme baba o

0|0
    0|0
  • haklısın ama belki bir şeye kafası takılmıştır ya da dderdi vardır bide böyle düşün

0|0
    0|0
    • Bana küfür etmesinin hiçbir haklı gerekçesi olamaz.

• evet bencede küfür etmesine gerek yoktu ama belki bişeye sinirlenmiştir ve sende tam o ana gelmissindir

• Yaşlılığına ver sonuçta baban o senin

0|0
    0|0
  • iki kaşık salata aldım diye derken? iki kasıga cok mu dedı anlamadm nesı dokundukı onun

0|0
    0|0
  • Diğerlerine nazaran haklı buluyorum çünkü bende öyleyim. Sana 2 kaşık salata aldın diye bağırıp çağırıp küfrediyorsa hak etmiştir. Ben de eğer babamdan öyle bir tepki alırsam silerim. Çocuk mu var canım karşısında.

0|0
    0|0
    • Anlayana işte. Durduk yere olay çıkardı. Yerini daraltıyorum galiba.

• Yine de tepkini yanında gösterme ters tepki almamak için içinde tut birazını

• Aslinda komik ya. Salata için vurması. Çok seviyor heralde. .. Üzülme sakin zamanda bir daha yapma diye uyar.

0|0
    0|0
  • Sende söylüyosun yaşlandı, tuhaflaştı diye. Senin baban sonuçta. Benim babam yok. Baban olmadığını düşünsene bir , öyle daha mı iyi olurdu?

0|0
    0|0
  • Baban kaç yaşında ki?

0|0
    0|0
Yükleniyor...