Gerçekten de hayat güzel mi? Yoksa insan kendi hayatını mı güzelleştirir?

Artık herşeyden sıkıldım. Arkadaşlarımdan, ailemden, yolda yürüyen insanlardan, okulumdan, o okula gidip gelirken kullandıgım toplu taşımadan ve en çokda kendimden. Bir insan hayatta nelerden sıkılabilir, nelerden nefret edebilirse hepsinden ediyorum. Son iki, üç haftadır içinde olduğum durum artık canımı daha fazla sıkmaya başkadı. Neden herşey gözüme bu kadar fazla batıyor? Çevremde iyi giden hiçmi birşey yok? Yoksa artık benmi böyle hissediyorum? Halbuki bir insanın hayattan en zevk alacağı yaştayım ya da en azından bize öyle söylendiği için böyle düşünüyorum. Bilmiyorum. Gerçekten bilmiyorum. Bunları yazarken bile asıl anlatmak istediğimden çok uzakta olduğumu düşünüyor ama kendimi asıl ifade edecek kelimeleri bulamadığım için parmaklarım klavyenin silinmiş tuşları arasında bir sağa bir sola gidip duruyor. Ortalama bir insanın sahip olabileceği tüm imkanlara sahibim belkide biraz daha fazlasıdır. Yirmi iki yaşımda yani bu yıl kazandığım üniversitenin birinci sınıfında okuyan, g üzel denebilecek bir okul ve hayatımda doğru düzgün ders çalışmadığım halde sırf ortalamamı yükseltmek için çalışdığım derslerim var. Ha unutmadan ne kadar nefretle baksamda, evde yapılan hareketler istemsizce canımı sıksada birde ailem var. Beni bu duruma iten şeyin ya da bu durumda olmama sebep olan şeyin ne olduğunu bilmiyorum ya da bilmek istemiyorum. Bilemiyorum. Şu an tek bildiğim çevremdeki herkesten uzaklaşıp tek başıma uzun bir yolculuğa çıkmak. Ama geri dönüşü olan bir yaz tatili gibi değil.. Tekrar dönmemek üzere bir yolculuğa başlamak. Sanırım artık kafayı yiyorum..

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• İnsan kendi hayatını güzelleştirir. Açık ve net.

0|0
    0|0
    • Nasıl güzelleşir bu hayat? Ben bulamadım bir yolunu.

• Sabır ve bikaç hedef az gelir, mutluluğun için önce kendi zevk ve heveslerini ve kendini keşfet, sonra seni daha kaliteli ve mutlu yapacak olan birçok hedef koyabilirsin. Seni sadece sen sınırlandırıyorsun. Eğer seni sınırlandırmaya çalışan insanlar varsa da onlara yol ver ki özgürlüğe kavuş. Özgürlük ile mutluluk gelir bunu hiçbir zaman gözardı etme. Senin özgürlüğünü kısıtlandıran her şeyin fişini çekmelisin. Buda aklında bulunsun.

• Teşekkür ederim bu güzel düşüncelerin için. Sanırım bir psikoloğa gitmem gerek. Yoksa ben bu şekilde kendimi yiyip bitireceğim.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• hayat neki hersey beyinde bitiyor

0|0
    0|0
  • Ülkede kafayı yemeyen birinin olduğuna inanmıyorum ben, soruya gelirsek "insan kendi hayatını güzelleştirir"

0|0
    0|0
    • Evet bende öyle düşünüyorum ama bazıları yemediğini saklamakta çok başarılı.

• Hayatına biri girince değişir ve renklenir o hayat.

0|0
    0|0
Yükleniyor...