Müslümanlıktan hristiyanlığa?

Müslümanlıktan hristiyanlığa geçen arkadaşlarımız var mı aramızda? Eğer varsa nasıl karar verdiniz? Hristiyanlığı müslümanlıktan daha mantıklı kılan şey nedir sizin için? :)

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• %99 u cahil arkadaşlarına hava atmak onlardan farklı olmak için geçiyor ateistler de öyle

1|0
    0|0
    • Bu konuda nasıl hava atılabilir ki?

• Belkide çabası farklı görünmek değildir. Araştırmıştır ve kendini o dine daha yakın görmüştür :) biraz önyargı var sanki :D

• İslamı benimsemiş biri olarak önyargılı olmam normal değil mi sence? eğer çok araştıran biriyse İslamı da araştırsın biraz :)

En İyi Kız Görüşü

• Hristiyanlıkla Müslümanlığı sizin icin farklı kılan şey ne onu anlamıyorum ikisi de Tanrı'nın gönderdiği kitaplar değil mi birbirlerinden ayrı kılınan nokta sadece İncilin değistirilmesi mi Kur'an-ı Kerimin değistirilmediğine nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz veya Kuran'ı bir kez bile türkce okumayı düşünmemişken anlayamamışken (çogu kendine müslüman diyenlerden bahsediyorum burda yapmış olabilirsiniz) bir dini nasıl savunabiliyorsunuz dininizi sadece din adamlarına nasıl bağlayabiliyorsunuz? Müslümanlıkla Hristiyanlık arasındaki farkın sadece cennetten arsa kiralamak olduğunu düşünen çogu müslüman da iyilik yaptım cennete gideceğim düşüncesi içinde değil mi?

1|0
    0|0
    • Ben Şu an iki dininde tarafını tutmuyorum zaten sakin ol :) İncilin değiştirildiğine bile inanmıyorum şahsen. Çünkü Kuran'da der ki ;
      "Rab'binin kitabından sana vahyedileni oku; O'nun sözlerini değiştirici yoktur" (Kehf 27)
      "O, sana Kitabı Hak ve kendinden öncekileri doğrulayıcı olarak indirdi. O, Tevrat'ı ve İncili'de indirmişti."(Al-i İmran 3)
      "Allah'ın sözleri için değişiklik yoktur." (Yunus 64)

Ne biliyim sadece hristiyanlık değil , herhangi bir din. Sonuçta bir tane yaratıcı var. Eğer yaratıcının sözlerini kimse değiştiremiyorsa neden toplumda incil "YANLIŞ"mış gibi bir düşünce var ben anlayamıyorum.

• Sakinim zaten ben dinlere değil sadece Tanrı'nın varlığına inanan biriyim tüm kitapları okuyup buna karar verdim zaten beni yaratan bir sey var bunun bilincindeyim fakat dinlerin uydurma olduğunu düşünüyorum çünkü sürekli fakir halk durumuna sükredip zengin zenginliğiyle sınanıyor veya birinin çocuğu öldüğünde onun yokluğuyla sınandığımızda eger isyan etmezsek öbür tarafta cennete gideceğimiz söyleniyor siz evlat acısı cektikten sonra cennette villanızın istediklerinizin olmasının mantığı nedir bu yönden benim için din ezilenin kendini ezdirmemesi icin uydurulan bir şey

• Kesinlikle sana katılıyorum.

Erkekler Ne Diyor 3

Kızlar Ne Diyor 1

• Hz. İsa nın hayatı hakkında bile çok net bilgiler yok yani bir din onu bu kadar ön plana çıkartacak ama bilgi olmayacak garip

0|0
    0|0
Yükleniyor...