Sizce neden ateistlere modern, aydın ; dini bütün insanlara ise yobaz gözüyle bakılıyor?

Yanlış anlaşılmasın ben de çok dindar bir insan değilim ateist de değilim ama nedense Facebook'taki ateist gruplarda, sayfalarda öyle bir algı var.
Sanki tek okuyan eden kendileriymis gibi. Halbuki ben dindar olup da bilimle ilgilenenlerle de rastlasmisligim var.(her ne kadar kendilerinden haz etmesem bile , hakkını yiyemem şimdi.)
Özellikle ateistler sorumu detaylı bir şekilde cevaplarlarsa sevinirim.

0|1
7|25

En İyi Erkek Görüşü

• Cünkü biz Ateistler gercekten daha Modern, daha aydin ve daha zekiyiz. Kültürel alandada daha ileriyiz. Uzaklara gitmeye gerek yok, bu sitede bir Ateistin Cevaplarini, Müslümanlarin cevaplari ile kiyaslaya bilirsin ve aradaki seviye farki göz önüne geliyor zaten.

Müslümanlarin genelli, en basit düsünce hareketlerini bilem gerceklestiremiyorlar.
    Cogu ileri derece cahil ve dünyadan haberleri yok. Dünyayi birakin ülkede neler oluyor onlari bilem bilmiyorlar.

Dindar olupta bilim ile ilgilenilmez, bu nedenle Müslüman ülkelerin tamami zaten gerikalmistir.

Daha sorulariniz varsa sorabilirsiniz.

1|0
    0|0
    • Çok iyi aciklamissiniz. Aslında ben ne Ateistim ne de aşırı dindarım. Bazen ateist olduğumu iddia etsem bile çabuk imana geliyorum.
      Mümkün olduğunca objektif değerlendirmeye çalışıyorum. Ve gerçekten de ateist olduğunu söyleyenlerin tartışma ve araştırma yetenekleri, Müslüman olduğunu söyleyenlerden kat ve kat iyi. Ne yazık ki bu böyle.
      Arkadaşlar lütfen alınmayın ve "Onlar cehennemde yanacak" diye olayı bağlamayın...
      Sonuçta bu dünyada yaşıyoruz. Ve dünyada yaşadığımız süre zarfında ateistler kendilerini geliştirmeye, dünyada yenilikler yaratmaya vs. devam ederlerken Biz ise sadece öbür dünyayı bekleyeceğiz , bir şey yapmaksızın...

• Üzülmeye gerek yok, neden üzülesin? :D
      Bikere oturup düsün, kendini ac.

Ben neden dinden uzaklasiyorum, sonra tekrar yaklastigimda neden ona yaklasiyorum.
      Ben dinden uzaklastigimda Tanriya mi inanmiyorum, yoksa inancsizligim sadece Islam yani Din icin mi gecerli.

Yani Tanriya inaniyorsunda Dinlere inanmiyorsun.
      Tanri olabilirde, olmayabilirde ben bilmiyorum deyip bir Agnostikte olabilirsiniz belki :)

En İyi Kız Görüşü

• Yobaz ayrı dindar ayrı
    Ateist olur Müslümanlara küfreder o yobazdır atıyorum çarşaflı bir kadın olur Ateist bir kadına gülümser selam verir o dindar ve aydındır
    İnsanın bilgi seviyesi davranışlarına yansır

1|1
    0|0
    • Güzel aciklamissin. Ama bazı insanlar ikisini sanki aynı şeylerniş gibi algilayabiliyor.
      İşte sorumda bunu ölçmek istemiştim 😉😉😉 ve nedenlerini duymak 😄😄😄

Erkekler Ne Diyor 24

• Çünkü değer vermekle, üstünlük ezmekle olur. Adı üstünde ateist değer bilmez, değer bilmezsen, ezmek istersin. İlmi diplomanın markasıyla karıştırırsın. Bizdeki sorun inanan, inanmayan bizden olupta bizim gibi düşünmeyene düşmanlık etmemiz. Eğer hoşumuza gittiği gibi konuşanları bizden olanlardan çok daha üstün görüyoruz. Bizden yani bu ülkenin ataistleride başkalarının düşüncelerini taklitten başka birşey yapıp şişinerek hava atarak kibirlenerek taraftar toplamaya çalışıyorlar. Ben Türkiyede kendi fikrini ve kanıtını oluşturmuş bir ateist görmedim.

1|0
    0|0
    • Çok güzel aciklamissin, teşekkür ederim.
      Ama bazı konularda sana katılıyorum, bazılarına ise pek değil.
      Mesela Müslümanların kendi düşüncelerine aykırı olanlara düşmanlık ettiği doğru. Kendi gibi konuşanları kolayca üstün bellediği de. Ama mesela tüm Ateistlerin de insanları ezme arzusuyla yanıp tutustuğunu da düşünmüyorum, bu biraz karakter meselesine de bağlı çünkü. Ama ateistler dediğin gibi kendi düşüncelerini üretmek yerine , sadece başkalarının düşüncelerini satıyorlar. Ateistlerin araştırma ve sorgulama yeteneklerine saygım sonsuz; ama mesela topluma faydali olan bir ateist de görmedim henüz, hepsi ülkelerini kotulemekle ve de yurtdışına kaçmayı düşünmekle meşgul ne yazık ki...

• www.kizlarsoruyor.com/.../q4365286-ailem-yobaz-ama-ben-ateistim
      Bu linkte tartıştığım ateist arkadaş, bir çok böyle tartışmalarla karşılaştım, önce hakaret, sonra hazır yazılar, daha sonra cevap yok. malesef böyle.

• Açıkçası bazen insanları gördükçe ve kıt düşüncelerde gezdiklerini gördükçe ateistlere hak vermiyor değilim çoğu zaman diyanet işlerinin yaptığı açıklamalar bile yobazca açıklamaların bile olması yobazlık söz konusudur ve bir kaç tane sakallıya efendi muhamelesi çekenlerin hepsi yobazdır Müslümanım ama dinle siyasetin bir arada yürütülmesine ve çoğu şeyde dini kulanılmasına karşıyım insanları dinle kokrkutmaya çalışan insanlardan nefret ediyorum dinin konuşulcağı yer ayrıdır bilimin konuşulcağı yer ayrıdır bazıları bilgisi sıfır olduğu konularda hemen dinden vurmaya çalışırlar bu tip insanlara yobaz diyorum

1|0
    0|0
  • Bu soruya cevap verme yetkinliğine sahip kişiler Ateistler değildir. Nihayetinde, Ateistlik bir bilim dalı değildir. Onların da ön yargıları, kıskançlıkları, kızgınlıkları olabilir. İnsanlar çünkü.

- Sosyo-psikolojik açıdan bilimsel olarak ele alınması gereken bir konu bu. Ancak o zaman doğru açıklanabilir ve soruna cevap verilebilir.

Not: Bilim adamları da insandır ancak bilim adamı olmanın, akademik disiplin ve daha sistemli bir zihne sahip olmak demek olduğu için böyle söyledim.

1|0
    0|0
  • ateist değilim ama bir kısmını açıklayabilirim
    ateizm öncelikle dine tepki ile başlar
    yeni ateist olmuş kişiler dine karşı çok doludur facede gördüklerin bunlara örnek
    gelelim bilim mevsuna, demişsin ki:
    "Halbuki ben dindar olup da bilimle ilgilenenlerle de rastlasmisligim var."
    şimdi bu dediğin olmaz!
    bir insanın kaliteli bir bilim adamı olması için şüpheci ve meraklı olması lazım
    şüpheci derken evhamlı demek istemiyorum
    ortaçağda agnostik ve ateistlerin ismi şüphecidir
    örnek darwine bakalım
    darwinin ortadoğuda doğup müslüman olduğunu düşün
    ademin topraktan yaratıldığına ve max 7bin senelik geçmişi olduğuna
    sarsılmaz bir inancı ve önyargısı olduğunu düşün
    bütün o topladığı verileri gözün önündeki gerçekleri hazmedip
    o kitabı yazabilir miydi?
    kesinlikle yazamazdı!
    müslüman ülkelerin bilim üretememesinin sebebi de bu işte
    ülke içerisinde her dine her renge ihtiyacımız var
    agnostik-ateist insanlara ihtiyacımız var kabul edilim bilimi en güzel bunlar yapar
    saygılar :)

1|0
    0|0
    • Harika aciklamissin. Teşekkür ediyorum.

Ama benim gördüğüm kişi cemaattendi ama bilimle vs. çok hasır neşirdi. Darwin in falan okumuş ve hatta lisede proje ödevini Darwin üzerine yapmıştı, ve ödevden de 100 almıştı.( bu odevi ven internet uzerinden indirmistik ve hâlâ bulut adresimde durur.) Dediğin gibi bu durum ne kadar sağlıklı olur tartışılır ama sonuçta ilgileniyor veya en azından belirli bir öğrenci grubuna yutturuyordu bu yaptıklarını 😄😄😄 😁😁

• evet soruların yani

• ☺☺☺teşekkür ederim☺☺☺

• Bu şekilde bakanlar aslında yobaz oluyor. İlk olarak yobazlığın kelime anlamını öğrenmek gerek. Yobazlık, karşıt görüşü asla kabul etmemek, saygı duymamak, onu aşağılamaktır. Bu durum da inanca değil kişinin karakterine ve olgunluguna bağlıdır. Teist bir kişi ateist bir kişiyi dışlayınca yobaz oldugu gibi, Ateist bir kişi de teist bir kişiyi aşağılar, onunla dalga geçer, küçümserse o da bir yobazdır.

2|0
    0|0
  • bir ateist olarak olaya kesinlikle bu şekilde bakmam ama bunun 2 nedeni var biri baktığında gerçekten çok bilgili dediğin insanlar çoğunlukla ateist oluyor ikinci olarak yetiştirildiği toplumun dışına çıkabilmiş insanlardır ateistler.

1|0
    0|0
    • İkinci sözüne katılıyorum. Gerçekten de dini bütün insanlar belirli kalıplardan yaşarken ateistler bunları çoktan aşmış oluyor.
      Ama 1. Söylediğinden emin değilim. Eskiden Müslüman ilim adamları bile vardı sonuçta. Bence asıl sorun, "aptallasmamiz"; sorun din felan da değil aslında. Sadece ateistler biraz daha fazla aşıyor bunları...

• dinin etkisi var aslında ama insanlar bunu aşabilir. dini bırakabilirler demiyorum inanç ve gerçekler arasındaki farkı anlayıp hayatlarını kendi doğrularına göre yaşayabilirler. benim çok arkadaşım var inançlı olmasına rağmen birçok şeyi aşıp hayatına yön verebilen.

• Aynen haklısın 😉😉😉

• Onlar sana ateistlerin icatlarını müslümanlar kullanıyor diyorsa sende onlara rabbimin yarattığı dünyada yaşıyorsunuz sekliniz kime de onlar mesajı alır

1|0
    0|0
  • Ateizm Derneğinin Bile Bir Kurucusu Olup Nitekim Ateistim Diyenler Buna İnandıkları Halde Şu Tarifi Mümkün Olmayacak Şekilde Dizayn Edilmiş Genel İtibariyle Evrenin Bir Yaratıcısı Olmadığına İnanmak Nasıl Bir Zeka Eksikliğidir?

0|1
    0|0
  • O ateistlerin yürütmüş olduğu birçok bilim ve irfanın kökü Osmanlı da ki bilim adamlarının çalışmalarına dayanıyor.

1|0
    0|0
  • Ateistlerin zekioldugunumu saniyosun eigdeki adama katipmiyorum burdaki ateistlerden bahsetmis burdaki ateistlere sorular sordugumda isin sonukufurlere ve engele gidiyor kendileri saygi ister ama peygambere islami kufur ehakaretten geri kalmazlar onlara gore modernlik ciplak gezmek alkol zina vs sanki kaci bilim adami olmus

0|0
    0|0
    • Hayır ben ona EİG yi kendini iyi ifade ettiği için ve sorularıma ayrıntılı cevap verdiği için verdim bu bir. Yoksa ateistlige özendigim için değil. Yanlis anlaşılmasın.
      İkincisi , haksız değilsin , ama inan bana tüm ateistler de senin anlattığın gibi olmayabilir. Nasıl her Müslüman (Müslümanım diye gecinenlerin bazıları, gerçek Müslümanlar değil) %100 ahlaklı olmayabiliyorsa her ateist de %100 ahlaksız da olmayabilir.
      Ayrıca doğru , Türkiye de ateist olup da büyük işler başaran birine daha rastlamadım. Hepsi yurt dışına kaçmayı düşlemek ile meşgul.
      Veya toplum baskisindan dolayı da kendilerini ortaya çıkarmak istemiyorlar , bilmiyorum...

• İnsanlarin zeki olup olmadığını bilemezsiniz sonuçta beyinlerinin içinde değilsiniz o yüzden insanlara "zeki degil" yaftası yapıştırmak yanlıştır. Ha diyeceksiniz ki evrenin düzenine karşı geldikleri için Allah in varlığını reddettikleri için bir de harama bulaşmayı sevdikleri için zeki değiller diye. Ama sırf sizin fikrinize uymuyor diye de insanlara zeki değil demek bana göre doğru değil. Onlara göre de siz zeki değilsiniz. Bu böyle uzar gider.
      Edit : Ben ateistleri savunmuyorum. Öyle gözükse bile ben sadece objektif olmaya çalışıyorum. Ve size de hak verdiğim noktalar oldu... 😊

• Onlara gore zeki degilsek onlarda zeki olmaz kendilerini kandirirlar dini sorguladim gibi bahaneler bulurlar Allaha inanan ne kaybeder ya da ateist olunca zengin yakisikli dunyanin en mutlusumu oluyolar yine ayni surekli isyan

• çünkü müslümanlar kuranın onlara emrettiği gibi çalılşmıyor ve araştırmıyıor oysakı Allah düşünen ve araştıran toplumlar için ne güzel nimetler var diyor ama bızım gerşzekalı hocalrımız yanlıs yorumluyor ve bılımden uzaklastıryor sorun bundan ıbaret

1|0
    0|0
  • Ateyizlerin uydurması işte.

0|0
    0|0
  • Ateistler istediği kadar zeki olsun sonuç olarak akıllı hareket etmiyorlar

#EngüzelyerimKalbim

0|0
    0|0
    • Belki. Ama bilimi de de onlar yapıyor. Mesela ateist sayfalarında "bir ateist icadı olan teknolojik aletleri kullanan Müslümanlar" dan bahsediliyor. Hakaretvari bir üslup ama haksız da sayılmazlar. 😨😨

• Anlıyorum merak etmeyin. Bu arada video için teşekkür ler 😊😊😊😊

• Aydınlık ışığın varlığıyla mümkün ise ve karanlıkta ışığın yokluğu olarak tarif ediliyorsa burda bir çelişki var bence. çünkü olay ışık üzerine kurulmuş yanı ışık diye bir şey varsa karanlık nasıl oluyor?

• Onları öteki tarafta görücez aydınlatırken

0|0
    0|0
    • Ya orası öyle olmasına öyle ama dinimizde ilimle ugrasmak sevap iken , neden biz Müslümanlar değil de ateistler bu işe mazhar oluyor?

• Amentü esaslarını açıklayamıyoruz
      Ateistler hep buradan yürüyor
      Çünkü bizde kayıtsız şartsız İman var

• O tarz bakanları ben öteki dünyada zevkle izleyeceğim : ) Ben kahkahalarımı atarken onlar cehennemde azaplardan azap beğenecekler : )

0|0
    0|0
  • Bırak sana yobaz desinler
    Bırak sana gerici desinler
    Bırak sana örümcek kafalı desinler
    Peygamber efendimiz
    "ÜMMETİM" desin o bize yeter

0|0
    0|0
  • Ataistler kendilerini üstün saniyorlar boşver salla 😀

0|0
    0|0
    • Öyle deme. Bill Gates bile ateist 😄😄😄

• Evrim hakkin hicbirsey bilmezken, ben sallasam bilem benim salladigimi nerden bileceksin?
      Zaten sallamadim, ve hayir izmirli de degilim.

Araformlar ve bunlarin fossilleri tonlarca mevcut, bunlari görmek isteyende 2 dakkika Google ile bulur.

Ama fossilleri görüp "BUNLAR ATAYIZ OYUNLARRÖÖ" diyen birkisiye ne anlatacaksin?
      Yani bastan beri Evrimi kabul etmek istemeyen birisine ne anlatacaksin?

Evrim sadece bir Teoridir demeden önce, Evrim hakkinda bir fikir sahibi daha ogrusu bilgi sahibi olmak gerekir aslinda.

Dedigim gibi, Müslümanlar en basit düsünce hareketlerini yapamayacak kadr cahiler.
      Dünyadan haberleri bilem yok.

Yani ilk okul seviyesinde bir cocuktan farklari yok.

• @MaviEgeDeniz sizinde insanlari aşşalamaktan başka bir halta yaradiginiz yok. Birde bize beyin var mı diyonuz 😀 cok tuhaf 😀 insanliginizin a.. qyim sizin oldumu. Git simdi laikcilere omlari kandir. Senin gibi Allâh yoktur diyenler her anlamda salaktir. Ve size asla acimayiz çünkü cehennemede odun lazim 😀

• Çünkü dini bütün olup da Allah yolunda işini icra edenler özler gösteriş budalası olmazlar.

0|0
    0|0
    • Gösteriş budalası olmak değilde , ilimle ugrasmak diyelim biz ona.
      Mesela 10-15. yy lardaki Müslüman ilim adamlarınin çalışmaları takdirde şayandı.
      Şimdi de aynı şeyi ateistler yapıyor.
      Kabul etsek de etmesek de Müslüman , Müslüman'a düşman... sebepleri ne olursa olsun...

• Güzel sözmüş 😉😉😉😉
      👍👍👍👍

• Bence de. Ayrıca onların sözlerine aldırma. Önemli olan hangi alet edevatı kullandığın değil, onunla ne yaptığındır. Atıyorum telefonda cinsellik konuşan var; telefonda Kur'an dinleyen var.

• Dindarim diyenlerin %98 i amerikanci vede cidden yobaz, sapkinlar. Muslumanligi gercekten yasayan %2 lik kesim var.

0|0
    0|0
    • Evet cemaatleri düşünmek bile istemiyorum hele Feto falan 😊😊

• Yaa o tooopp feto yuzunden zevkle 4 oyumdan 3 unu akepeye attim. Ama daha akepedende gicik aliyom. Hic birini tutmuyom. Sapik biriyle konustum dun durakta. Dinci bir yobazdi. Dedimki dolar altin firliyo paramizin degeri dusuyo dedim. Dediki aman onu bosver kendi dinimizin degerini koruyak dedi. Gelde boyle yovazla ayni camide namaz kil. Fetocuydu bu kisi

• Bilim bilime Tapan biri zaten tanrının var olmadığını kanıtlayan kadar asla ateist olamaz

0|0
    0|0
  • İnsanlara bazı şeyleri anlatamazsın.

0|0
    0|0
  • ışığı görünce kör olucaksınız körr

0|0
    0|0
  • Katranı kaynatsam olur mu şeker cinsini s. k. t. igim cinsine çeker.

0|0
    0|0
  • tamamen ters.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Cunku cogu musluman muslumanca yasamiyor cahil

1|0
    0|0
  • Genelleme yapılacaksa en doğru genelleme bu olur

0|0
    0|0
  • bilim çağında olduğumuz ve dindarların da bilime aşırı derecede karşı çıkmasından dolayı olmasın?

0|0
    0|0
  • Diyorlar ya (Haşa!) Allah bütün evreni yarattıysa Allah'ı kim yarattı diye.
    Peki, Allah'ı biri yaratmış olsa (Haşa!)
    O kişiyi kim yarattı?
    Bu böyle uzar gider.

0|0
    0|0
  • Cahillik

0|0
    0|0
  • Dinde modernlikten eser yok çünkü. Erkek tahrik olmasın kadınların saçını açması haramdır. Allah kan akitmamizi ona kurban vermemizi istiyor, hacca gidip boş bir tasa taş atalım şeytan taşlamis olalım. Iki kadın şahit ancak bir erkek şahite eşittir. Cok evlilik erkeğe mahsustur. Eğer kadın allahtan başkasına secde edecek olsaydı bu kocası olurdu gibi kadını geri gören bir din modernlikten bahsedemez.

0|0
    0|0
    • Allah önce sana sonra tüm insanlara akıl versin.
      Kuran'ı Kerimde önce anne yine anne yeniden anne ondan sonra baba değerlidir,
      Kadın izin vermediği sürece erkek kuma getiremez,
      Dini ahmetten mehmetten öğreneceğine Kuran'ı kerim okusaydınız bu şekilde düşünmezdiniz her neyse kg

• Peki tam aksini söyleyenler de yok değil. Yani dinin kadına değer verdiğini diyorum. Bunlar neye dayanarak söylüyor sence bunu?

Yükleniyor...