İntihar etmek üzereyim. Lütfen yardım edin. Ne yapmalıyım?

Arkadaşlar merhabalar. Ben şu an 18 yaşında üniversite 1. Sınıf öğrencisiyim. Şehir dışında okuyorum ve ailemden 10 saat uzaktayim. Devlet yurdunda kalıyorum. Benim bu zamana kadar hayatim bilgisayar başında geçti. Hiç arkadaşım olmadı okuldakilerle doğru düzgün konusmadim dışarıda takilmadim. Eksikliğini hissetmedim çünkü ailem yanimdaydi akrabalarim falan vardı. Ama su an üniversitede 1 tane arkadaş edinemedim nerdeyse 1 yıl bitti. Başta herşey güzel kimse birbirini tanimayinca fakat zaman geçtikçe millet yakinlasiyor ben hep kopuk kalıyorum hala kimseyle samimi olamadim. başta takildigim birkaç kişi var fakat artık kendilerine has sohbetleri oluşmuş ben onlara karşı daha yabancı oldugum için katilamiyorum yanlarında sıkılıyorum. herkes kendi arkadaş grubunu oluşturdu herkes sadece kendi grubuyla takılıyor fakat ben tek kaldım. şimdi diyeceksiniz gir bir gruba falan ama nasıl bir yol izleyecegimi nasıl arkadaş olacağını bilmiyorum kısaca bilmiyorum. Mesela hayatimda dikkatimi çeken birkaç ornek vereyim. Bizim sınıfta bir çocuk var biz bunla geçen sene aynı dersanede aynı siniftaydik fakat konusmuyorduk ama çocuğu tanıyordum. Sonra ben dershanenin face sayfasında bu çocukla aynı uniyi kazandigimi gordum mesaj falan attım oda attı falan dedim ben bunla falan takilirim. Sonra üni başlayınca ben sürekli bu çocuğun peşinde kuyruk gibiydim o napiyosa bende onu yapıyordum falan sonra bu çocuk kendi grubunu kurdu kızlı erkekli ben zaten kızlarla hayatta konuşamıyorum. sonra sohbetlerine falan katilamayinca koptu iliski ama arada okulun yemekhanesine rast gelirsem beraber gidiyoruz. ama mesela atiyorum benle birlikte 9 kişiyiz ya bunlar da 8 kişilik masaya geçtiklerinde hep dışarıda ben kalıyorum. Yurtta da edinemedim arkadaş çünkü yurt arkadaslarim kimse alınmasın ama çok dinciler ben de ateistim yalan yok

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• Merhaba.
    İlk önce intihar düşüncesini kafanda silmek ile işe başla.
    Senin kimseden bir eksiğin yok. Kimsenin de senden bir üstünlüğü yok.
    Sadece biraz daha pratiğe ve alistirmaya ihtiyacın var.
    Özgüveninin yerlerde olmasi normal. Çünkü pek kimse ile iletişimin olmamış.
    Ama bunu degistirmek senin elindedir.
    İlk önce en az kişilik gruplara katılmakla ise başla.
    Gruptaki kafana uyan 1-2 kişiyi yalnız yakaladın mi bahane uydur ve konuş.
    Sonra konuştuğun kişi sayısını gitgide arttır.
    Her sabah sınıfa "Günaydın" diyerek gir. İlk başta tepki vermemeleri normal ama alıştılar mı karşılık vereceklerdir.
    Bunların haricinde , internetle geçirdiğin vaktini azalt.
    Seni daha asosyal yapmaktan başka bir halta yaramiyor zira.
    Aklima gelenler şimdilik bunlar.
    Aklina takılan bir şey varsa sorabilirsin 😊😊😊

0|0
    0|0
    • Bak mesela yurtta odada bir çocuk yan odadan biriyle disari çıkıyor odamdaki diğer iki kişiye tek tek soruyor geliyormusunuz diye fakat bana deniyor buna ne diyeceksiniz?

• Rica ederim 😊😊😊😊
      Aklına takılan tavsiye vs. İstersen özelden yazmaya çekinme 😉😉😉
      Hayat tecrübem, 20 yaşındaki birine göre oldukça fazladır da 😊😊😊

• EİG için teşekkür ler 😄😄😄

En İyi Erkek Görüşü

• Dostum
    Psikolojin bozulmuş
    Ateistsin tamam da Allah seni sınıyor işte, yakınlaşmani istiyor onunla.
    Yakinlaşsan ne kaybedeceksin? Dene bir destek al psikologdan, olmadi psikiyatriden durumun tamamen psikolojik.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ben aşırı dinci bir insan değilim ama ateistlikten kaynaklanıyor bence çünkü boşluktasın sırtını dayanacağın hiçbirşey yok ailen de yanında değil ben kendim hiç arkadaşım olmasa da ailem yanımda olmadığı zamanda Allahım yanımda diyorum onun bana şah damarımdan daha yakın olduğunu biliyorum ve rahatlıyorum naçizane benim fikrim böyle. Tekrardan diyorum sana din dersi vermek felan değil amacım

0|0
    0|0
  • gel beraber ölelim

0|0
    0|0
  • Kendine güvensizsin. İnanmadığına da inancın yok. Aileden uzaklaşmak insanı boşluğa düşürür ama senin elinde her şey. Ayrıca Müslüman bir insan Ateist biriyle arkadaş olamaz diye bir kaide de yok.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...