Tatlı bir yalan mı? Yoksa acı bir gerçek mi? Neden?

Bu gün şahit olduğum bir olay karşısında tekrar geldi bu soru aklıma. Gerçeği söylemek yerine o üzülür denilip yalan söylendi birisine. Oysa gerçeği öğrendiğinde iki defa yıkılmaz mı insan? Siz hangisini tercih ederdiniz? Neden? Dürüst olalım gerçeğin kıymeti nedir gözünüzde? Sizi mutsuz etmesine rağmen yine de gerçek diyebilir miydiniz?

0|0
10|6

En İyi Erkek Görüşü

• Ne olursa olsun gerçek her zaman gerçek bunu yazarken ben en fazla ne kadar üzülebilirim ki diye de düşünmüyor değilim duyarsızlaştım iyice :l

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Nereye kadar kendimi kandıracağım? Er veya geç acı gerçekle karşılaşacağım. O yüzden tatlı veya ekşi yalana gerek yok.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Lisanı ağızda oIanı değiI; Lisanı gönüIde oIanIara Yâr Et Bizi. Tebessümü simasında oIanı değiI; Tebessümü gönüIde oIanIar kat bizi. Aşkı tende sananı değiI; Aşkı ruhunda Cân biIenIere arat bizi.

2|0
    0|0
  • dost acıyı söyleyen değildir acıyı tatlı söyleyendir..

2|0
    0|0
  • Ben gerçeği tercih ederim

Ama pembe yalan söylerim.

1|0
    0|0
    • Yalanın pembesi nasıl olur?

• Hayır o durumda da yalan kullanılmamalı ki bence, dürüst olarakta kırıcı olunmayabilir. Neyse görüş için teşekkürler.

• Görüşlerimiz farklı..

Hayırlı akşamlar 😊

• tatlı bir yalana da razıyız yeter ki olsun gerçek dediklerimiz mahvetti bizi zaten...

0|0
    0|0
  • Acı gerçek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Acı gerçeği tercih ederim. Bu söylenen yalan ne kadar ufak olursa olsun kandırılmış hissi kadar acıtan bir şey yok. 2 defa acıtacağına Canımı tek seferde acırsın ki gideceğim yolu belirleyebileyim

1|0
    0|0
  • ben mutsuz da etse gercegi ogrenmek ısterım

1|0
    0|0
  • Gerçeğin kıymeti büyük. Yalanlar içinde yaşanan mutluluk geçici çünkü.

1|0
    0|0
  • Her türlü sonuca katlanilir, gercekler iyidir

1|0
    0|0
  • İkisi de kabulümdür. Kendini kurtarmak için değil de gerçekten üzülmemi istemediği için gerçekleri saklayabilir. Ya da eğer gerçekleri söylediğinde beni benimle bırakmak yerine o gerçeklerle başa çıkmamda yardımcı olacaksa gerçeği de anlatabilir.

1|0
    0|0
  • Gerçeği tercih ederim

1|0
    0|0
  • Ben de karşımdaki kırılmasın diye gerçeği gizlerim ama sonra alıştıra alıştıra işte çok zor bir durum.

1|0
    0|0
    • Peki ya o zaman güven ne oluyor? Yani gözünün içine baka baka yalan söylemiş oluyorsunuz, bu durumda amaç ne olursa olsun güven unsuru kırılmaz mı?

• Olabilir ancak bu iki defa yaralamaktır belki de.. Görüş için teşekkürler.. :)

• Rica ederim haklısınız :)

• Acı bir gerçek.

0|0
    0|0
  • Ben gerçek derdim

0|0
    0|0
Yükleniyor...