Evlenmeden birlikte yaşamaya nasıl bakıyorsunuz? Yaşayanlar varsa eksi ve artıları neler sizce?

Açıkçası ben uzun bir ilişkinin illa evlenerek devam etmesini doğru bulmuyorum bir imza tutacaksa terk edip gitmenin eşiğindeyken evi tutmasın daha iyi onun yerine birlikte yaşayarak heyecanı kaybetmeden o ciddiyetin baskısı altında kalmamayı tercih ediyorum. Siz neler düşünüyorsunuz? Aramızda sevgilisiyle beraber yaşayanlar varsa soruyorum ne gibi eksileri artıları var sizce?

Güncellemeler:
Bizimle tecrubelerini paylaşacak olanlar yok mu?

0|0
14|26

En İyi Erkek Görüşü

• İmzadan sonra herkes değişiyor..
    Kimi kendini salıyor ve yağlı saçlarla evde dolaşıp göbeğindeki pamuğu halının üzerine atan iğrenç bir yaratığa dönüşüyor (genelde erkekler) kimi ise "nasıl olsa yasal haklar elde ettim, beni boşarsa donuna kadar alırım" diye düşünerek geçimsiz ve çirkef biri haline geliyor (genelde kadınlar)..
    O yüzden evlilik olmadan bir arada yaşamak (hatta çocuk sahibi olmak) gayet mantıklı geliyor bana..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Erkeklerin yuzde 95 i bence iliski yasamis oluyor kizlarida namus altinda bu konuda hor goruyor bizim kizlarimiz acaba ilk gun yaptiktan sonra yuzune nasil bakicam utanirim diye dusunurken erkek ovune ovune anlatiyor bayan icin konusuyorum tecrube arti ama karsindaki dostum yerine koyarsa eksi bir durum oluyor tecrubeli olursan erkek seninle gurur duyar utanip yatakta odun gibi yatarsan aldatirlar

1|1
    0|0
    • Senin gibi zihniyetler sayesinde Türkiye Rusya olma yolunda ilerliyor nekadar rahatsınız
      Hayatı seks ten ibaret görmeyin aşk sevgi mutluluk hiçbir anlam ifade etmiyormu sizin için?
      Tamam seks evlilikte olmazsa olmazdır seks evliliğin en önemli şeylerinden biridir ama siz Allahtan da korkmuyorsunuz
      Bana bak Erkek ve Kadın evlendiğinde evlendikten sonra erkek kadınını tecrübeli yapacak kadına seksi öğretecek erkektir eğer öğretmezse zaten mutluluk olmaz
      Senin düşüncen kızlar evlenmeden önce birliktelik yaşasın tecrübeli olsun yatakta erkeği mutlu eder erkek aldatmaz diyosun
      Tam tersi geçmişinde erkeklerle bişeyler yaşamış olan bir bayan biriyle evlendiğinde aldatılma ihtimali daha yüksektir
      Geçmişi kötü olan erkeklerle geçmişte bişeyler yaşayan kızı kimse kabul etmez
      Edenden de hayır gelmez zaten
      Benim öyle birsürü tanıdığım var geçmişi kötü kızla evlenmiş hala eşlerini aldatıyorlar temiz kadının karşısına herzaman onu mutlu edecek erkek çıkar

• Yinede dedimki dur bakim yorumumu Nasıl anlayacak farklı yeremi çekecek dedim faklı yere çektin
      Sandığım kadar akıllı değilmişsin

• Ben sana erkek evlenmeden ilişkiye mutlaka girmeli siye bişey mi söyledim sen özürlü felanmısın bak beni sinirlendirme
      Ben diyorum ki bakir erkek isteyen bayanlar bakir erkeklerin tecrübesizliğinden yakınıp tecrübeli bir erkekle evlenme tercihinde bulunurlar buseferde her haltı yemiş erkek olarak anılırlar siz ne istediğinizi bilmiyorsunuz Senin ne yaran varda kalkıp Damdan düşer gibi atlıyorsun hayırdır?
      Kızlık zarının faaliyetleri neye yaradığıyla ilgilenmez evleneceğin Ada'm
      Sen bakiremisin değilmisin ona bakar her erkek gibi o yüzden bana burda çok bilmiş rolleri yapma Hatice'ye değil neticeye bakarız
      Ama sende bir yara var belli
      Acınacak kız grubuna girer evlenmeden ilişki yaşayan kızlar
      Sen benim dinimi Müslümanlığımı sorgulayamazsın ben 5 vakit namazımıda delikanlılar gibi kılıyorum ama burda bir kızın bakire olmadanda kabul edilmesi görüşünde olan bir kişiyle dini Kuran-ı tartışacak değilim
      Bakireliği basit zar gören zihniyet
      Allahın emridir bakire kalmak

Erkekler Ne Diyor 25

• Kız istenirken Bayanlar erkeklerin kahvesine tuz atarlar Erkekleri test etmek maksadıyla. Günümüzde evlenmeden evlilik hayatı yaşayanlar var doğu ama olay imza meselesi değil mesele imza atmaya cesaret gösterecek kadar, sorumluluk alacak kadar, sevdiğine sahip çıkacak kadar sevip sevmediğinin göstergesidir. İmzasız Evlilik her kez yapar mühim olan taşın altına elini koymaktır.

1|0
    0|0
  • Ya cinsellik açısından bakanlar var işe ama ben ailemden uzak olduğum ve güzel yemekler yiyebilmek dertleşebilmek ve sarılıp uyuyabilmek için sevgilimle aynı evde kalmak isterdim. Herhangi bir yanlış yaklaşma olmayacağına dair gerekirse anlaşma imzalardım

1|0
    0|0
  • Fikirlerinize katılıyorum. bencede çiftler mutlak suretle belli bir süre birlikte yaşamalılar ama maalesef gerek ülkemizin örf adetleri gerekse inancımız gereği bu pekde mümkün değil.
    Faydaları konusuna gelince;
    Çiftler birbirini ev ortamında daha iyi görecektir. zira bayanlar dışarıda eşlerinden partnerlerinden gördükleri ilgi alakayı evde de isterler. çalışan erkeklerde günün yorgunluğunu evde dinlenerek atmak ister zaman zaman. bu da sonu gelmeyen döngüye dönüşür ;)

0|0
    0|0
  • Sevgiliyle beraber yaşanmıyor. Yaşadığın zaman heyecan bitiyor. Olayın imzayla alakası yok. Aynı evde yaşayınca heyecan bitiyor.

0|0
    0|0
  • deneme sürüşü mantıklı

0|0
    0|0
  • bence resmiyet şart. herhangi bir dini ya da toplumsal baskı vs şeylerden demiyorum. ama bir resmiyet olmazsa birbirne tam bir aidatlık duygusu oluşamayablr dye dşnyrum.

0|0
    0|0
  • eğer ailevi problemler yoksa öneriyorum. tamamen özgürce birini sevmek sadece yanında olmak istediğin için ordasın veya o yanında. ailelerde bilmiyorsa tam özgürlük diyeyim. ah ah güzel günlerdi :)

0|0
    0|0
  • Artısı düzenli cinsel hayatınız olur eksisi bir evliliğin nasıl bişey olduğunun farkına varır evlilikten ve partnerinden soğur hem günahı da var

0|0
    0|0
  • ben evliyim eşimle evlenmeden aynı çatı altına girme gibi bir şansımız olmadı. ama üni yıllarında sevgilisiyle aynı eve çıkıp yaşayan ve üni bittikten sonra da evlenip mutlu bir evlilik süren arkadaşlarım mevcut :)

0|0
    0|0
  • yaşamam evlenince heyecan kalmaz

0|0
    0|0
  • İmza atmasan da terk edemezsin. Bence daha samimi. Ben evlilik kurumuna tamamen karşıyım. Karşılıklı güven, daha esastır.

Benim sözüm, onların yasalarından daha güçlüdür.

0|0
    0|0
  • yapan kızla işim olmaz

0|0
    0|0
  • Aynı evde yaşamak olabilir ama aynı yatakta yatmam. Evlilik öncesi ilişkiye bakış açım farklı.

0|0
    0|0
  • Ben resmi işlerin hepsine karşıyım.

0|0
    0|0
  • yasamam ben evlenmeden kızla yasamam ya evlenmeden önce tek olmak daha iyi

0|0
    0|0
  • dinimiz ne derse o.

0|0
    0|0
  • eksi yönü yok artı yönü cok

0|0
    0|0
  • olabilir de çok da gerekli değil bence.

0|0
    0|0
  • Aman diyim aman bulasma ikinci haftada kafayi yersin

0|0
    0|0
  • katılıyorum, imam nikahı yeterli, resmi nikah tamamen gereksizlik..

0|0
    0|0
  • Ee yani ben biriyle yasamis bayani sonra kabul edermiyim?

0|0
    0|0
  • evlilik çılgınlık. ama şart

0|0
    0|0
  • Bu soruyu soruyosun bir düşün bakalım evlenmeden birlikte yaşamak doğru bişey mi yanlış bişey mi?

0|0
    0|0
  • Kötü bakıom

0|0
    0|0
  • dost hayatini pek tasvip etmiyorum ben

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Şu sadece zevk için hevesle seks yapma uğruna birlikte yaşayanları saymazsak bence güzel birşey. bir insanla ne kadar zamandır tanışıyor olursan ol evdeki hali apayrı gelebilir. Birlikte kalırsan en azından neyi nasıl yaptığını nasıl davrandığını doğal halini görmüş olursun bence.

0|0
    0|0
  • Ahlaksız bir birliktelik olur

0|0
    0|0
  • o senın gorusun.

0|0
    0|0
  • Evlenmeden birlikte yasayinca heyecan hic gitmiyor mu sanki?

0|0
    0|0
  • Herkesin kendi düşüncesi ve tercihi, elbette saygı duyarım fakat ben doğru bulmuyorum. Evlilik sevenleri birbirine bağlayan en güzel bağlardan biridir.

0|0
    0|0
  • Yoo bir imza tutmuyor ki birakip giden o zamanda gider. Hem bir imzami korkutuyor bu aşkimdan oluyorum diyenleri o zaman

0|0
    0|0
  • İnsanlar hiç günah boyutunu düşünmüyor galiba yahu zinadan bahsediyorsunuz? Farkında mısınız?
    En büyük günahlardan

0|0
    0|0
  • Ben olumsuz bakıyorum.

0|0
    0|0
  • Aslında çok ciciş çok romantik ama bazı açılardan doğru bulmuyorum

0|0
    0|0
  • Haram.

0|0
    0|0