Boyle yapınca karşıdaki kişiyi kırıyor muyumdur?

Biraz pimpirikli bir anne olduğum için cocuguma elimden geldiğince hazir hic bir şey vermemeye calisiyorum. Hele ki cips hic vermiyorum. Bugün minibusteyken yanimizda bebek arabasında kizimin yaşlarında çocuğu olan bir kadim vardi. Kendi kizina cips verdikten sonra benim kizima da uzatti. Ben biz öyle şeyler vermiyoruz teşekkürler diyip geri çevirdim. Sık sık basimiza geliyor bu tarz şeyler. Akraba, komsu veya bu şekilde tanimadigim kişiler dahil hazir ivir zivir cips hatta baklava bile vermeye kalkan oluyor ve her seferinde reddediyorum. Ama sonrasında da acaba kirilmis midir diye aklimdan geçiyor bazen. Kiriliyorlar midir sizce bu davranisa insanlar veya siz kirilir misiniz?

0|0
18|8

En İyi Erkek Görüşü

• Bence doğru olanı yapıyorsun.
    Kibar dile ile o tür şeyler yedirmiyorum zararlı falan dersin.
    Anlayışla karşılarlar.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• ben olsam kırılırdım ya aslında yaptığın çok iyi bişey ama bunu sadece senin yapmış olman ya da ilk senden görmeleri tuhaf gelir aa kadına bak sanki zehir var içinde dercesine bakışlara maruz kalcaksın :) ama kızın çok şanslı böyle bir annesi olduğu için.

1|0
    0|0
    • İnsanların bakislarini pek umursamiyorum sonuçta evladim o. Bilerek neden kanserojen bir madde vereyim ki? Hic bir besleyiciligi veya faydasi olmayan bir şey. Biri se kalkip meyve ikram etmiyor ki seve seve alalım mesela.

Erkekler Ne Diyor 7

• Üzülürdüm ancak baklava yemesine göz yummak lazım. Sonuçta o bizim milli tatlımız :) Çocuk olduğu için kaç tane yiyebilecek sanki en fazla 1-2 tane, ondan da bir şey olmaz diye düşünüyorum :)

0|0
    0|0
  • Aynı sorun bizdede oluyor çocuk benimleyken ben azda olsa veriyorum abartmıycak sekide yasak her zaman cezp eder konuşuyoruz annesine soyle mıyor aslan parçası sokakta camurda oynayan cocuklarsık biz leblebi tozu buskivi arası lokum ölmedim daha öyle büyük bir hastalıkta gecirmedim çok sıkma çocuğu yarın oburgun yanında olamıycan tüm gun

0|0
    0|0
  • Bence en doğrusunu yapıyorsun. Karşındakilerin kalbini kırmaktan ziyade onlara ders verdiğini düşünüyorum. Çok karşıyım küçük çocuklara abur cubur yedirilmesine.

Ama baklavamızı yedirmemişsin ben ona kırıldım :( Memleket meselesi bu durum :)

0|0
    0|0
  • Reddediş uslübunuz çok önemli, sakin ve sevecen bir şekilde söylerseniz kırıcı algılanmazsınız.

0|0
    0|0
    • Kaba davranmiyorum özellikle çok idrar edilmedikçe. Genelde bu tarz hazir gidalar vermiyorum zararli diye teşekkürler diyerek gecistiriyorum.

• Böyle yaparsan pek yanlış anlaşılmaz, alınırsa yapacak bişi yok onun için :)

• Herkesin kendi tercihi banane ya ister alır ister almaz ısrar etmem bir kere söylerim.

0|0
    0|0
  • Allerji yapıyor falan dersen dha iyi olur ama arada yesin yaa bişey olmaz

0|0
    0|0
    • Bu sefer yalan söylemiş olurum sonuçta. Bu da kotu bir ornek çocuk için. İleride psikolojik sorunlara dahi sebep olabilecek bir şey hatta

• Kaç yaşındaki çocuk.
      ya da yapabilir dersin hem çocukta iyi bir şey olmadığını anlar

• Kırılcak bişey yok bunda

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Anne değilim ama çocuklara çok yakin birisiyimdir.
    Çocuğuna ikram edilen abur cuburlari çocuğunu düşünerek geri çeviriyorsun ve bence haklisinda.
    Her anne öyle yapmalidir ama verdiğin cevap karşi tarafi kirabilir.
    Yani ben olsaydim kırılirdim.

0|0
    0|0
  • ikramı geri çevirmek pek hoş olmasa da söz konusu bir çocuk olunca hiçde kırılacak bir durum yok şehsen ben yemek yapmayı çok seven biriyim ve evime de sık sık misafir gelir haliyle bir sürü çocuk misafirimde oluyor şimdiye kadar geri çevrilen bir ikrama kırıldığım olmadı :D ama çokta sakınmamak lazım bence çocuğu ileride zaten bol bol yiyecek o sakındığın şeylerden ve ileride daha önce yemediği için hassasiyeti olan bazı besinler ya da kimyasallar olabilir

0|0
    0|0
  • Kirilacak bir şey yok herkesin görüşü farklı saygi duyulmali😊

1|0
    0|0
  • Bence onemseme kirilip kirilmamalarini. Zararli seyler alismasin bebegin.

0|0
    0|0
  • Ne kadar geç yerse o kadar iyi

1|0
    0|0
  • biz öyle şeyler vermiyoruz değil de bu yaştaki çocuklar için zararlı buluyorum demen daha az kırıcı olur bence

0|0
    0|0
  • kırılmazdım, şaşırırdım ama hoşuma da giderdi. Bana da ufak bir ders vermiş olurdun

0|0
    0|0
  • Yoo bence cok guzel yapiosun.. ben de aynini yaparim cocugum olsa.. kirilmazlar yaa onlar cocugun da cani cekmistir niyetine ikram ediolar zaten.. kirilirsalar kirilsinlar jem.. cocugunun sagligindan önemli değil

0|0
    0|0
  • İkram edilen bir şeyin istenmesi kırıcı olabilir ve ya kızın mikrobu da bilmeli iyiyi de

0|0
    0|0
  • Biraz kırıcı sanırım ama sende haklısın bence

0|0
    0|0
  • İyi yapıyosun bence ben kırılmam

0|0
    0|0
  • Kırılmalarını önemseme çünkü kırılmakta haksızlar. Üslubun yumuşak olsun ve açıklamalı reddet:)
    Yavrucuklarım için çok güzel şeyler hayal ediyorum ^^ ve insanlar kırılcak diye bunlardan beri durmam, üslupta sıkıntı yoksa için rahat olsun:))

0|0
    0|0
  • Ben kırılırdım

0|0
    0|0
  • Önemseme böyle seyleri cocugunun saglıgı icin yapıyorsun sonuçta.

0|0
    0|0
  • Zararlı bulduğum için vermiyorum deyin yeterli

0|0
    0|0
  • Herkesin yetiştirilme tarzı başka siz çocuğunuz için çok iyi yapıyorsunuz. bende öyle yetişmek isterdim eminim çocuğunuz çok sağlıklıdır. kimse buna kırılmaz yani çok ince bir konu

1|0
    0|0
  • ya kirilabilirler ama sen çocuğunun sağlığına dikkat etmeye çalışıyorsun bence bunun için anlayışla yaklasabilirler

1|0
    0|0
Yükleniyor...