Erkekler, anneniz mi eşiniz mi?

beyler evli olanlar bilir bu durumu genelde bekarlarada şu şekilde sorayım diyelimki evlisiniz ve anneniz eşinizle sürekli tartışma halinde birinin ak dediğine biri kara diyor sizde arada kalıyorsunuz ikiside canınız ikisindende vazgeçemezsiniz peki hangisinin fikirleri sizegöre daha baskın olur daha fazla önem verirsiniz

0|0
25

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 24

• Annem çok uyumludur. Zit fikirlerde olsa bile bunu dayatmaz. Bence şöyle daha iyi der. Eşim olacak insan da bu konuda saygıda kusur etmeyecek biridir. Ben de hangisinin görüşünü mantıklı bulursam onu seçerim. Ikisi de hosgoruyle karsilar. Yani sirf annem dedi diye siyaha beyaz demem ayni sekilde sirf esim dedigi icin gozu kapali dogrudur demem. Neticede dusunebilen varliklarlariz.

Kısaca kişilere değil sunduklari fikirlerin önemine dikkat ederim.

1|0
    0|0
  • Eş seçilmeli tabikide. Dinimizce tabi anneler dememiz gerekiyor ama ben eşten yanayım. Anne birinci planda senin için yaşamın boyunca ama evlenince işler değişir. Birinci planda artık eşin vardır. Burda yanlış anlaşılmasın illa kırıcı olun kalbini kırın demiyorum ama eşinizin tarafını tuttuğunuzu makul bir şekilde anlatırsanız bir tatsızlık çıkmaz.
    Unutulmamalı evlenince birinci öncelik senin için artık ailendir. Kendi anne baban ikinci plana düşer. Bunu yapamazsanız hiç evlenmeyi denemeyin derim :)

1|0
    0|0
    • Eş nasıl seçilir yahu? Annenin yaşına, artı senin annen olmasına hürmet gösterip alttan almayan kadının tarafını tutmak gerektiğini mi söylüyorsun?
      Mantık bunun neresinde?
      Senin bahsettiğin kolaya kaçış, ipi kadının eline vereyim rahat edeyim mantığı.

• @OdlarIxi Hangi tarafın mantıklı olduğuna bakacaksın tabi. Gidip salak bir kadınla evlenirsen ve mantıksız davranıp anneni ezerse tabiki haklısın. Burada olay kırıcı olmamak. Birinin ak dediğine diğeri kara diyorsa ve senin mantığına göre hangisi doğru ise onu seçersin. Ben genel olarak anneleri hiç dinlemeyin hep eşinizin dediğini yapın demiyorum.
      Eşin mantıksız biriyse zaten sana hayatta başarılar.
      Herkes yerini bilecek. Bunu hala öğretemediysen anne babana sende eksiklik vardır. Sende derken seni kastedmiyorum. Belli bir olgunluğa erişince zaten annen baban ne sana ne eşine karışabilir. Nerede duracaklarını bilirler. Tabi bilinçli anne baba ise. Cahilse ota boka karışıyorsa birşey diyemem...

• Tabi ki anne bunun soru bile olması garip. Eş bulunabilecek bir kavram iken yani alternatifli bir konuyken anne alternatifsizdir.

1|0
    0|0
  • evli biri olarak cevaplıyorum öncelikle allah kimseyi böyle bir ikilimde bırakmasın..
    Tabiki annemin fikirlerine önem veririm ama mantık çerçevesinde annem ak'a kara diyorsan bunun tutulur bir yanı yok. ama eşim haklıysa bunu düzgün bir dille anneme anlatmaya çalışır ortamı germeden annemi kırmadan orta yolu bulmaya çalışırım. sonuçta eşimle aynı çatı altında yaşıyorum ve bundan sonraki hayatımı onunla devam ettircem. ama anneleri de kırmamak lazım

1|0
    0|0
  • Annem daha baskılı olur bende

1|0
    0|0
  • Bu durumu siz aranızda halledin beni bulaştırmayın demek en doğrusu yoksa işler çirkin bir hal alabilir

1|0
    0|0
  • orta yolu bulmayı denerim yok bulamazsam eğer annem.

Anne hakkı ödenmez. eşiminde ona saygı duyması lazım inat yapmasının alemi yok

1|0
    0|0
  • O zaman araya girmek gerek ben haklıyım diyeceksin :D

1|0
    0|0
  • Beni doğuran annemin tabiki
    O da o durumda olsa kendisi de annesini seçerdi

1|0
    0|0
  • İkiside beni seviyorsa tartışmazlar :) eşim anneme annemde eşime katlanır. Katlanmaları gerekir.

1|0
    0|0
  • Annem. Tartışılmaz.

0|0
    0|0
  • her zaman annem...

1|0
    0|0
  • hıc ugrasmam evımı ayırır bırbırlerını özlemelerını ve bu sorunun en kestırme cozumunu bulurumkı ölede oldu :D

0|0
    0|0
  • ikisinide umursamazdım aralarınada girmezdim ne halleri varsa görsünler

0|0
    0|0
  • İkisi de birbirinden uzak kalırsa bu çok daha iyi olur. Sıfır görüşme sıfır sıkıntı, az muhabbet iyidir, ilişkileri diri tutar.

0|0
    0|0
  • Ben bir bekarım ama sevgilim var ve evlenince ikisi arasında kalsam duruma göre taraftar seçerim veya ikisinede küçükçe kızabilirim açıkcası :D

0|0
    0|0
  • tabiki annem

0|0
    0|0
  • Annem yok zaten böyle bir sorun olacağını düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Anne candır, gerisi heycandır.

0|0
    0|0
  • Bu soruyu sadece kızlar sorar

0|0
    0|0
  • Mantıklı olanı

0|0
    0|0
  • Bana göre ne doğruysa ona hak veririm yapacak bişey yok kim olursa olsun doğrudan yanayım

0|0
    0|0
  • Kim haklıysa annem belki iftira atıyor ne belli

0|0
    0|0
  • Her halde annemiz soru mu bu?

0|0
    0|0
Yükleniyor...