Gelin size bişeyler anlatayım? Sizce Pkk neden Kürtler tarafından destek görüyor diye de sorayım?

Bende kürdüm pkk yı sevmiyorum çünkü hem Kürtlere hem Türklere çok zarar verdi ve artık türkleride sevmiyorum. Umarım sorum kaldırılmaz çünkü bişeyin propagandasını yapmıyorum. Tarafsız olmaya çalışan Bir kürt olarak şunu söyleyeyim ki pkk nın destek görmesinde en büyük etken sağcı dindar ve milliyetçi türkler, onlar yüzünden kürt gençleri hem dine düşman oluyor hemde pkk ya sempati duyuyor. Kimse demiyor milliyetçi olma, ama bunu yaparken kürt düşmanlığı yaparsan pkk ya yardım etmiş olursun. Kaş yapayım derken göz çıkartıyorsun

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Ben cizre doğumluyum hatta orada büyüdüm ama hiç bir zaman kürdüm demedim dememde.. Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında doğduk ve yaşıyoruz ben TÜRKÜM. ve o pkkya katılan beyinsiz sütü bozukları korumak için bahane arayıpta Türkleri suçlayamazsın. herkes yerini bilecek. Sizi pkk ya yönelten Türklerin yaptıkları değil sizin aptallığınızdır. Ben taraf tutuyorum ve bu yorumu silmeye gücü yeten silsin.

0|0
    0|0
    • Nasıl istersen, benim seni kürt yapmaya gücüm yetmez ve gerekte duymuyorum, ama sende kıçını yırtsan ben yine de kürdüm, ayrıca pkk lı değilim, sadece burda bir çözümleme yapıyorum, senin gibi zayıf insanlar böyle şeyleri anlayamaz

• Doğunun dağlarına heryere "ne mutlu türküm diyene" yazan senin devletin değil mi? Ayrımcılığa küçük bir örnek, Neden batıda hiç göremiyoruz? Sen birilerini zorla türk yapmaya çalışırsan olacağı budur, ben kürdüm ve kürd olmaktan gurur duyuyorum, bu ülkede ingilizce bile konuşmak serbest ama Kürtçe yasaktı bir zamanlar al sana ayrımcılık, sen türk ol bir zahmet, senin gibi Kürtler hiç olmasın lütfen

• Bir kez daha söylüyorum TÜRKİYE CUMHURİYETİ sınırları içerisinde yaşıyorsun. Dağlarda NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! Yazacak tabiki. Birileri seni zorla Türk mü yapmaya çalıştı şu an kürt olduğunu söyleyebiliyorsan bu konuda haksız olduğunu gör.. İngilizce evrensel bir dildir. Kürtçe ise sadece bir dildir.. Herhangi bir devlet veya kimliğe sahip olmanız bu sınırlar içerisinde söz konusu dahi olamaz. Ve Bende bir TÜRK olarak inan şu an kimliğimde doğduğum yerin cizre yazmasından rahatsızım.

En İyi Erkek Görüşü

• Yine suç bize kaldi. Tek sorun hain olmak irkla alakasi yok.

0|1
    0|0
    • Tek suç diye bişey yok, hem Kürtlerin hem türklerin suçu var, ırkla da alakası var, sana göre hain olan başkasına göre değildir,

• Devleti din haline getirirsen olacağı budur

• Devlet zaten dindandir.

Kızlar Ne Diyor 1

• Size turkden dost yok. Daha ne zaman anlayacaksiniz.

0|0
    0|0
    • İşte anladığım için srvmiyorum zaten, türkün türkten başka dostu yok

• Yani türkler barbar demek istiyorsun öyle mi? Farkında olmadan kendi kendini rezil ediyorsun

• Rezillik zaten. Tum dunyaya rezil olduk.

Erkekler Ne Diyor 2

• Teröriste destek veren de teröristtir. Allah belalarını versin.

0|0
    0|0
    • Devlet terörist pislikleri öldürüyor.

• Devlet sadece pkklıları öldürmüyor, istediğin gibi inan, Uludere de ki insanlar terörist değildi, yanlarında birsürü hayvan vardı ve hiç bir pkk lı yanında o kadar hayvanla açık alanda kendini hedef yapmaz devlet bildiği halde vurdu, buna benzer çok şey var

• Devlet sadece terörist pislikleri öldürüyor. Teröre destek verende teröristtir. Teröristi bilip görüp ihbar etmeyende teröristtir. Orada masum insan yok.

• Turklerin, kurtlerin hepsini pkk li oldugunu dusundugunden sevmiyorsun ancak turklerin hepsinin bu dusuncede oldugunu soylemesen bile turkleri sevmiyorum dersen hic birinden farkin yok haberin olsun

0|0
    0|0
    • Artık sevmiyorum genel olarak, Türk arkadaşlarım var ama onları türk olarak görmüyorum sanki

• Evlat ne lan babalik? Olum ben zaten sevmiyorum da sana sev diyende yok zaten, bu arada sagci dindarlar mi pkk veya kurt dusmani ahaha oyle olsaydi oylari hdp ye yuklemezlerdi

• Peki

Yükleniyor...