Tacizle karşılaştığında nasıl tepki veriyorsun?

Türkiye’de yaşayan kadınlar, hemen her gün sözlü veya fiziksel tacize uğruyor. Bu durum senin başına geldiğinde nasıl tepki veriyorsun? İlk yaptığın şey ne oluyor?

Tacizle karşılaştığında nasıl tepki veriyorsun?

• Kimseye bahsetmiyorum.
    23% (715)
  • Yalnızca yakın arkadaşlarıma bahsediyorum.
    18% (559)
  • Aileme anlatıyorum.
    8% (252)
  • Tacizciyi o anda ve yüksek sesle toplum içinde ifşa ediyorum.
    42% (1306)
  • Polise bildiriyorum.
    9% (298)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımBu anket erkek oylarına kapalı

7|0
120

En İyi Kız Görüşü

• D dedim. O yaptığından utanmıyorsa ben sesimi yükseltmekten hiç utanmam. Yaptığı yanına kâr kalmamalı.

Ayrıca diğer şıklar fazlaca boş. Diyelim toplu taşıma aracında tacize uğradık. Yolculuk bitince adam inip gidecek zaten. Ailene anlatsan ne fayda o saatten sonra? Veya arkadaşlarına anlatsan?

Böyleleri ifşa olmalı ki rezil ola ola azalarak bitsinler.

32|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 119

• Polisi ararım. Aileme haber veririm. Yasal yollarımı sonuna kadar kullanırım.

9|5
    0|0
    • D deki seçeneği yapmak bence ahlaksızlıktır. O zaman tacizciden bir farkımız var. O yanlış.

• D secenği kesinlikle çk doğru çünkü en iyi cezayı toplum verir insana o yüzden dirki o kişiden çok farkımız oluyor o kişi orda her yerde bu pisliği yapmaya utanmıyorda bnmi suscm be

• D şıkkı en doğru şık bence. Tamam onu söylerken sen ondan çok utanacaksın belki ama toplum verecek ona dersini bak bakalım bidaha cesaret edebiliyor mu.

• Allaha şükür başıma hiç öyle bir olay gelmedi ama olursa rezil ederim herhalde.

4|1
    0|0
  • Çok dibime biri girerse "Biraz uzaklaşır mısınız!" diye yüksek sesle uyarıyorum. Anlayan anlar.

4|1
    0|0
  • F) O an elimde ne varsa, kafasına geçiriyor, gaza gelemeyip daha sert şeylerle ona vurmaya başlıyorum.
    Sonra suçlu yine ben, Helal olsun Türkiyem. Adaletini böyle koruyorun. Kız suçsuz olduğu halde, ölüme mahkum ediliyor sonra " Namusu temizlenmiş " diyorlar. Erkekte namus yokmuş gibi...

1|0
    0|0
  • Rahatsız olduğumu bildiririm önce şoföre söylüyorum.. Bu adam beni rahatsız ediyor diye.. direk indiriyorlar sağolsunlar arabadan. :D
    ÇOK sıkışık bir haldeysem önce adamdan kurtulmaya çalışıyorum çevredekiler anlıyor durumu zaten onlarda el atıyor olaya fjdjdkd

1|0
    0|0
  • Önce D şıkkındaki gibi tepki veriyorum, mümkünse önce fark ettirmeden fotoğrafını çekmek faydalı olabilir. Sonra E şıkkındaki gibi 155 polisi arıyorum. Ne kadar ücra bir yerde olursanız olun, burada polis karakalu yok nerden polis gelir aramayayım demeyin, 155'i arayın. O civarda sizin bilmediğiniz, fark etmediğiniz, üniformasız sivil bir polis mutlaka olur. 155'i arayın.

3|0
    0|0
  • O an onu yerin dibine sokarım, biber gazını boşuna taşımıyorum

2|1
    0|0
  • Bikeresinde sokakta tacize ugramistim gebze yakinlarinda orta yasli bir adamdi anladigim anda bicakla kovaladim. malesef ki yakalayamadim

2|0
    0|0
  • Benim olmadigim yerdeyse cok sanslidir.. felaket tepki weriorum we bide insanlari da galyana getiriyorum.. yaşlandigimda cok uyuz bir karı olcam kesin..

2|1
    0|0
  • Bir defa başıma geldi ve o an içinde yapabileceğim en iyi şeyi yapıp herkesin içinde şahsı göstererek tacize uğradığımı söyledim. Tekme tokat atıldı otobüsten.

4|1
    0|0
  • Öyle her kuşun eti yenmez tabiri havada kalsın diye söylememişler arkadaş eğer o pislik taciz etmeyi göze alıyorsa yakasına yapışıp onu ifşa etmeme de hiç bir şey diyemez adamın ağzından kan getirirler öyle her şey kolay değil

3|0
    0|0
  • Aynı durumu, laf tacizliği olarak yaşadım ve yüksek sesle 'ailesine bastım küfürü' .. ne kadar doğru yaptığım şey o an düşünemedim ama yüksek sesle küfür ettiğim için ; haklıyken haksız duruma düştüm. :/ tek pişmanlığım : "Adamın pipisine tekme atmamamdı" bir daha olursa yapacağım ilk şey olacak tekme atmam... korkun benden. 😠

1|0
    0|0
  • Kafasına bozuk para cüzdanımla vura vura darp etmişliğim var. Bir Allah 'ın kulu müdahale etmediği için o an şikayette bulunamadım ama sonrasında şikayet ettim.

1|0
    0|0
  • Yanlış bir şey olsa da bunlardan birini yapmaya utanıyorum ve genelde sessiz kalıyorum. Gözünün içine baktığim anda uzaklaşıyorlar zaten. Eğer ille gitmezse çantamda biber gazı ve bıçak var onu görmeleri yeterli onlara.

1|1
    0|0
  • Bisikletli adamı hatırladın mı :D @dewrimzagros Evli çocuklu totomuza bakıyor bide bakmadım diyor öyle yerin dibine sokarım ben adamı :D

1|1
    0|0
  • 3 kere toplu taşıma aracında tacize uğradım.
    İlkinde ses etmedim. Uzaklaştım.
    2. ve 3. sünde yüksek sesle ifşa ettim. 1 durak sonra indiler.

Bu benim ayıbım değil, yapanın ayıbı. İfşa etmekten asla çekinmem. Cesaretleri kalmaz bir daha yapmaya. Doğru olan bu!

1|0
    0|0
  • önce karna bir yumruk, sonra çeneye aparkat. boyu daha kısaysa tam burnunun ortasına kafa da atabilirim.

0|0
    0|0
  • Hem bagrır hemde saldırırım vururum tekme atarım tacızcıler bı kez daha dusunsun

1|0
    0|0
  • Bunu daha öncede burda anlatmıştım. Nakil geldiğim lisede (2. ci sınıftaydım.) bir erkek öğrenci diğer erkek öğrencilerin yanında (o yıllarda sınıftaki tek kız bendim) penisini açtı. Gerçi ben bakmadım sonra disipline verdim. Çocuk kendisi okuldan ayrılma kararı aldı. Bu olay ilk kez başıma geliyordu ve çok şaşırmış ve sinirlenmiştim.

1|0
    0|0
  • Sozlu bir taciz soz konusuysa hic bakmam bile dumduz yoluma bakar yururum cunku her gun onlarca sesle gozle tacize ugruyorum her birine cevap vermeye kalkarsam hem yuz bulurlar egerki el ile temas ise ozaman yuksek sesle ciglik atar derhal polise haber veririm

2|0
    0|0
  • Başıma çok geldi genelde toplu taşıma araçlarında oluyor hepsinde de sesimi çıkardım. İlk başıma geldiğinde 15 yaşındayım şok olmuştum yaa resmen kalbim durmustu adama bir bağırdım otobüsteki erkekler adamın üstüne gitmislerdi.

0|0
    0|0
  • Kimseye anlatmamaktansa toplum içerisinde beyan etmek daha makul kimseye anlatmayıp böyle insanları iyice içimizde barındırmaya gerek yok bayanlar lütfen.

1|0
    0|0
  • Bana uygun seçenek bulamadm, ben direk gebertiyorum.

2|0
    0|0
  • Yakin arkadaslarima bahsediorum yaa

0|0
    0|0
  • Başıma böyle bir şey gelmedi. Gelse onu orada parçalarım. Polise haber verir ailemi ararım. Tüm haklarımı kullanırım sonuna kadar. (Allah yaşatmasın böyle bir şey)

1|0
    0|0
  • adamın aklını alırım

1|1
    0|0
  • Bu ülkenin durumu nereye gidiyor böyle? Yaklaşık 1200 kızın içinde sadece 128i ailesine 139u polise anlatıyor. Polise anlatsakta olayın üstü kapatılıyor. Ilgilenilmiyor. Tacizci yakalansa ifadesi alınıp bırakılıyor. Tecavüz etse 20 yıl hapis yatıp çıkıyor. Yaksa hala sosyal medyada fotoğraf paylaşabiliyor. Radikal feminizme iten bir toplumda yaşamak acı.

1|0
    0|0
  • sözlü olarak çok tacıze ugruyorum. Güzel olduğum için bunları duymak zorunda mıyım gerçi çirkin güzel farketmiyor sapık için. Kimi iltifat adı altında sapıklık yapıyor. En son işyerimdeki evli birine kardeşim dedim. Terbiyesiz olduk öyle dediğim için. Napcan işten mı atıcaksınız dedim. Hewy yavrum hey terbiyeyi önce kendın edın ondan sonra gel bana dedim. Psikopat biri oldum cıktım kendımı savunuyum derken. Üç abım var ben kendımı savunmazsam katil olurlardı bence. Pislik erkekler... Güvenimi yitirdim hep böyle insanları görmekten.100 taneden 5 i sapık arkadaş , napcaz biz? Yavşakları dısarda gören de adam sanıyor. Ki çevremdekileri ifşa etsem bu insanlar nasıl yerdeler... ?

0|0
    0|0
  • Sokakta çok adam dövdüğüm oldu.

1|1
    0|0
  • Çok şükür daha öyle bişey başıma gelmedi.
    Eğer öyle bişey olsa neler ederdim bilmiyorum..

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    89
Yükleniyor...