Git gide yalnızlaşan insanlar, psikolojinin çöküşü, sosyal medyanın ürünü mü?

İnsanlar artık "Yalnızım" diye haykırmaya başladı,

Zira 2-3 sene sonrasını düşünemiyorum.

Birbirine güvenmeyen insanlar, gerek duymadığı zaman biri ile konuşmayan insanlar.

Artık insanlar, insanlarla yüzyüze gelip tanışmak konuşmak yerine,

Şunun profilne bakayım, şunun bilmem twitine bakayım da nasıl biri olduğunu göreyim kafasındalar.

Halbuki insan "Sanalda" çok daha farklı gösterir kendini.

Sonuç "Yine hüsran" olur yü yüze gelince.

Beklentiler bir anda yere çakılıyor, istemediğin insanla istemediğin şeyler yaşamak zorunda kalıyorsun.

Ardından da "Psikolojik problemler" baş gösteriyor.

Bunun günümüzde ne denli arttığını herkes rahatlıkla gözlemleyebilir, google bir tık ucumuzda

https://zete.com/turkiyenin-psikolojisi-bozuluyor/

Burada da belirtildiği gibi, Türkiyenin %12 sinin psikolojisi bozuk.

Yani tanıştığınız her 10 kişiden en az 1-2 sinin "Doktora başvurulmuş" şekilde psikolojisi bozuk.

Bir de belgelenmeyenleri de sayarsak, düşünebiliyor musunuz bunun ciddiyetnii?

Elbette sadece "sosyal medya" nın etkisi değil bu, birçok etmen de vardır,

Ama "Sosyal medya" genellikle insanları yalnızlaştırmıyor mu?

0|0
5|1

En İyi Kız Görüşü

• işte tamda bu şekilde düşündüğüm için bütün sosyal medya hesaplarımı kapattım:) çok aktif kullanıcıydım ben sosyal medyada takılmayı gerçekten seviyordum çünkü. scorp swarm intagram facebook. sadece facebook akaldı onlardada zaten nerdeyse bütün albümlerimi kapattım zaten oldu bitti çok yakınlarım mevcuttu listemde. ama artık orda bile çok paylaşım yapmıyorum. işte buaralar buraya sardıms adece ama burdada kimse kimseyi tanımıyor diye rahatım:) inan bana hafifledim dinginleştim huzur buldum. hatta bu konudada soru paylaşmıştım... nekadar gizemli okadar iyi bnce

0|0
    0|0
    • Aynen oyle:) insan burada rahatliyor

Kızlar Ne Diyor 4

• Sorun sosyal medya değil bence. Insanlar git gide kötülesiyor ve sosyal medyayı kötüye kullanıyor.

0|0
    0|0
    • O da doğru olabilir, zira "ulaşılabilirlik" kavramı yaygınlaştığından dolayı , evlilikler de çok kolay bitebiliyor.

• Evliliklerin bitme nedeni alternatiflerin artması değil bence. Önceden olsa aldatilmalar bu kadar çabuk ortaya cikmazdi şimdi sadece çabuk ortaya çıkıyor ve kendine değer veren insanlar evliliği bitiriyor

• Ama kolay ulaşılabilir artık, herley ekranın ucunda.

• olabilir..

0|0
    0|0
  • Butun suc sosyal medyanin degil ama etkisi buyuk

0|0
    0|0
  • o zman kapat git hesabını. kullanma sosyal medya. yapabiliorsan yap

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Kesinlikle

0|0