Kurtler hakkindaki bakiş aciniz nedir?

Ana dillerinde eğitim gormelerini, kendi tarihlerini okumalarini gormeyi sizce haklari mi?

0|0
7|14

En İyi Kız Görüşü

• Bir insana verilen en büyük özgürlük, kendi ana dilinde eğitim görmesidir. Bir ülkede azınlık olması (Kürt, Laz, Çerkez vs) onu bu haktan mahrum etmemeli.

4|5
    0|0
    • Ama bu durum ulkenin butunlugunu bozmaz mi doguya gittigimizde nasil anlaşacagiz onlarla ya da onlar buraya geldiginde

• Anlaşıldı, bu güne kadar gördüğüm bütün ıslamcılar bir farklı idi milliyetçi, vatanci vs...

Sizi sıkmak istemem ama ıslami anlayisinizi ve varsa takip ettiğiniz ıslamcı hocaları da görenebilir miyim?

• Keşke herkes islami olduğu gibi yaşasa ve yaşatsa. Yıllar içinde din simsarlari, kendi çıkarları uğruna farklı kalıplara sokmuşlar. Herkes işine geldiğine inanmış. Islam eşitlikten yanadır. Öldürme diyor. Ama günümüz sözde İslâm terör örgütleri dini alet ederek masum insanları öldürüyor. Genel olarak rahmetli Yaşar Nuri'yi sever, dinlerdim.

En İyi Erkek Görüşü

• Kürtleri seviyorum, hakları var tabiki.

1|3
    0|0
    • Sevmenizin sebebini ogrenebilir miyim? Arkadaşlarindan dolayi, karekterlerinden dolayi vs..

• Sercava :) rica ederim

Bende bu söyleri bir Turkden mi dinliyorum diye oysaki çok sevinmiştim

• Öyle Türk kökenli dostlarım da var, sevinmeye devam. 😃

Kızlar Ne Diyor 6

• her insan gibi kürtlerinde hakkı. burada arkadaşlar diyor ya türkiye cumhuriyetinde yaşıyor ise türkçe konuşmak zorunda. o kadar itici ki ve bir diğer sinir cümleside şu türksen övün değilsen itaat et. neden bizlere küçüklügümüzden beri bu aşilaniyor ne yani ben alevi olursam doğru olmiyacak mıyım ki türküm doğruyum diyorum. neden bizlere ırkçılık dikte ediliyor. her şeyden önce insanların karakterlerine bakin ırkina dinine değil sadece karakterine. sen şu an arabada dişarda yabancı müzik dinliyebiliyor, hatta mağazalarda bile yabancı uyrukluların müzikleri çalıyor ve seni rahatsız etmiyor ise kürtlerin kendi dillerini benimsemeleri de etmeyecek kardeşim. her insan hürdür. ben kürdüm, türküm, aleviyim, çerkezim, lazım.. ama bundan öncesi insanım

0|3
    0|0
  • Bir Türk olarak söylüyorum ki evet hakları var ve yıllar önce doğu taraflarına yolum düşmüştü. Çok sıcakkanlı, misafirperver insanlardı. bir fark yok yani. Türk, Kürt, Laz v. s hepimiz eşitiz ve insanız

2|1
    0|0
  • Hakları değil burası Türkiye bir sürü azınlık var sadece kürtlere tolerans gösteremeyiz herhalde 😂

0|1
    0|0
  • Değil. Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşıyorlarsa Türkçe konuşup Türk Tarihi öğrenecekler.

0|0
    0|0
  • bence bunun bir sakıncası yok yanii bir insanın kendini kabul ettiği dilde konuşması kadar doğal bir şey alomaz kendi tarihleri de şu kii türkiyede yaşıyorlarsa ve çanakkale yi nasıl birlikte aldıysak

0|0
    0|0
  • Bence hakları ama türkçe ye daha çok yönelmeleri lazim nede olsa türkiye de yaşiyolar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Bütün azınlıkların kendi dillerini ve tarihlerini okuma hakkı vardır. Kürt halkını kullanarak çıkarlar edinmeye çalışanlar neden diğer azınlıkların hakları için seslerini çıkarmıyorlar bir düşünülmeli.
    İnsanı değerleri din, ırk, mezhep belirlemez. Kişiler belirler. Bu yüzden bir kürdün benim için bir türkten farkı yoktur.

1|1
    0|0
  • Kesinlikle hakkım. Kimsenin babasının yurdu değil burası. Benim ordumla alındı alın terimle. Bide hak diye bahsetmeyin tüm elimden alınanlar en kısa zamanda geri dönecektir vakit yakındır.

1|2
    0|0
  • Unutma ki! Nefret ve Kinin ertesi PişmanIıktır. Ve her CanIıya öIüm vardır. İnsan ÖIür ama ÖImeyen ‘INSANLIKTIR.

1|0
    0|0
  • Savaş baskı imha inkar olmadan kürdistan bağımsızlığı tanınmasıdır.
    İran, Irak, Suriye ve Türkiye deki kürt topraklari birleşmeli ve bu birleşimi Türkiye destek bile vermeli ama yok binlerce yıl birlikte yaşamış bir halka ancak savaş açarak gt korkusundan bölünme gibi sıfatlarla katliama başvuruyor.

0|1
    0|0
    • İyi de kardeşim oyle bir durumdaisrail-ermenistan ustunuze cullanmaz mi kaldi ki siz dahi icinizde bir ic savaş taşarsini pkk-pdk-hizbullah vs?

• Hizbullahi biz kürtler yaratmadık.
      Kürtlerle özdeşleştirmek saçmalık olur.
      İsrail ve Ermenistan neden müdahale edecekmiş.
      Ayrıca ortadogunun en güçlü savaşçılarına sahibiz.
      Kimin haddine

• Kardesim ermenistaninda israilinde orada gozu var biliyorum , bu zamanda savascidan coknrecrube teknoloji onemli

• Evet haklarıdır.

0|3
    0|0
  • Kürtleri sevmiyorum genel olarak. Bir milletin dili tektir. Başka bir dil söz konusu dahi olamaz ve olmayan tarihlerinide öğrenmeleri tuhafıma gitti açıkçası. Kürtlerin ne zamandan beri bir tarihi oldu dağlarda mı? Bizim 2000 yıldan fazla tarihimiz varken :D

0|1
    0|0
    • Keşke zahmet edio bir araştirmaya koyulsaydin, O zamn belki muazzam bir tarihle karşilaşma firsatin olabikirdi, öngargindan dolayi buyuk bir firsati kacirdigindan dolayi üzgünüm

• Her ırk tarihini Doğru bilme hakkına sahiptir. Benimde bir sürü kürt arkadaşlarım var Onlar diyolarki Söz konusu Bu Vatan olduğu zaman Kürt Türk ayrımı diye birşey olmaz!!!

0|0
    0|0
  • Bu her insanın hakkıdır faşist bir şekilde yaklaşma bu olguya bu insanlar yıllardır kardeşimiz ve sen nasıl kendi dilin ve kendi tarihinle rahatsan onlarda öylr

0|0
    0|0
  • Diyarbakıra gittiğimde o düşmanca bakışları Türkiyeden mi geldin sözleri ve Türkçe konuştuğum için yemek bile vermemelerinden sonra ırkçıyım hepsi aynı değildirhepsi pkk değildir düşüncem tamamen silindi kafamdan bence bu ülkede yaşamaya hakları yok

0|0
    0|0
    • Kardeş ayni sözude batiya giden bir kurtten dinlemiştim cok enteresan gercekten :-)

• Hakkı değil kürtlerin Türkiye cumhuriyetin de çoğalıp bu ülke babalarının malıymış gibi haraket edip Türkiye ve Türk düşmanlığı yaptığı sürece ülkemizi bölmeye çalıştığı sürece hiçbir hakka sahip değiller...

0|0
    0|0
  • Hakları olduğunu düşünüyodum. Bence artık hiç bişeye hakları yok

0|0
    0|0
    • Neden

• Haklisin, insallah kardeşce bariş icinde bir arada yaşamayi başaririz malesef pkk nin çok yanlişi oldu, keşke biz iki halk olarak olmasaydi sonumuz böyle, yaşamayi başaramazsak beraberce ölmeyi göze olmaliyiz

• Gözümüzün önünde Suriye gibi bir örnek varken göz göre göre yok oluyoruz. Umarım bir gün her kürt ya da türk senin gibi düşünür

• Mutlaka ama tek dil turkcedir

0|0
    0|0
  • Yüz verdikce zivanadan cikan bir topluluk var karşimizda. Çokda şey yapmamak gerek.

1|0
    0|0
Yükleniyor...