Polis ifadesi ile mahkemedeki ifade farklı olur mu?

Hakaret ve tehditten duruşmam var. Polis ifadesinde numaralar Karıştı falan dedim. Mahkemede suçu kabul edip özür dilesem olur mu

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Suçu kabul etmek için değiştirmek senin lehinedir. Pişmanlık ve samimi ikrardan iyi hal indirimi alırsın.
    Ancak suçu poliste kabul edip mahkemede reddetseydin, hakimde olumsuz kanaat bırakırdın.

0|0
    0|0
    • Poliste numara karıştı bilerek yapmadım dedim. Ama mahkemede bilerek yaptığımı itiraf edip özür dilicem

• Çok sağol. Ettiğim tehdit numaranı dağıtcam dedim. Küfürde ananın *mı dedim. En fazla ne ceza alırım

• Güzel kardeşim bir çok değişken etkenleri dikkate alarak karar veren hakimin vereceği kararı bana soruyorsun.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 6

• Olur evladım olur, polis okutmadan imzalattı o ifade bana ait değil de, sonra da suçunu kabul et bir daha yapmayacam hakim bey çok pişmanım bokunu* yiyim abe falan de, en kötü para cezası kitlerler. Sicilin temizse tabi

Cayırt

0|0
    0|0
    • Evet sicilim temiz hiçbir şey yok

• Olur.

0|0
    0|0
    • Ne olur bari onu da söyle

• CMK 148:Müdafii hazır bulunmadan kollukça alınan ifade mahkeme huzurunda tekrarlanmadıkça hükme esas teşkil etmez. Yani kişi mahkeme huzurunda ifadeyi reddederse ifade hukuken geçerli olmaz. Burdan anlayacağın poliste verdiğin ifadeni mahkemede reddedebilirsin.

Ayrica polise ifade verme hakli oldugun zamanda bile. Avukatinla konusup ifade ver ya da sessiz kalma hakkini kullan. Polis asla sana yardimci olmak istemez, suc atacak birine bakiyor onlarda. Ne kadar ceza alirsin bilemiyorum onu avukatla konusman iyi olur.

• Çok sağol kardeşim

• Yazılı ifadeni okur hakim ya da hakime. Sana hiç birşey sormazlar. Dinleyip çıkarsın.

0|0
    0|0
    • Tamam ben de ifadeden vazgeçmek istiyorum çünkü işin detayını girebilirler. İşten geçmiş konuşmalarımı çıkartmak gibi vs

• O hangi cezada oluyo?

• Denetimli serbestliklerde oluyor ama sana da uygularlar.

• Olur olur

0|0
    0|0
    • Nasıl oldun kardeşim hakim demezmi eden polise böyle böyle söyledin diye

• Hee anladım. Direk söyle kanka o zaman de böyle böyle hata yaptım o an korktum falan doğrusu böyle falan de sonuçta adam oldurmedin birsey yapmadın en fazla para cezası alırsın birsey olmaz

• Aynen zaten tehditte numaranı dağıtırım dedim küfürde ananın *mı o kadar yani bunlar

• Olur da cezan hafifler yırtmazsın

0|0
    0|0
    • Hangisi olur kardeşim polisteki ifademi mi tekrarlayın suçumu kabul mu edeyim ayrıca ne ceza alırım

• İyide mahkeme bu konuda karar verince o konuya bidaha dava açılamaz diye biliyorum ben. Çünkü sonuçlanmış bir dava.

• Yanlış biliyorsun o zaman 😅 Babam avukat ordan biliyorum ondan özelden yaz dedim neyse s. ktir et takma kafana çok

• Pişmanım de. Bu devirde çok işe yarıyor.

0|0
    0|0
    • Aynen öyle diyeceğim ya numaralar karıştı dersem işi uzatırlar geçmiş kayıtlarını falan çıkartırkar hani yalan olduğu ortaya çıkar

• Yanlış ifade vermek, devlet kurumunu kandırmak vs. derler, daha çok uğraşırsın. Kabul et.

• Aynen o ifadeyi polisin baskısıyla verdim deyim. Suçumu kabul ediyorum kendisinden özür diliyorum falan filan deyim işte

Yükleniyor...