Arkadaşın evinde kalınmazmış, öyle mi? Nedenini de yazın lütfen?

Aile büyüklerine göre, akrabalar birbirine yetermiş. Dışarıdan insana gerek yokmuş. Dışarıdan insanlara güvenilmezmiş. Dışarıdan insanın evinde kalınmazmış. En iyisi akrabalarla görüşmekmiş. Sizce bu mantikli mi? Ben arkadasimda kalirim o da bende kalabilir. Sevlyeli bir sekilde. Ustelik erkek bile degil! Sizce abartmiyorlar mi? Onlarin fikrine katilanlar var mi? Katiliyorsaniz neden? Katilmiyorsaniz neden?

Güncellemeler:
Arkadaslar cevap verirken yargilamak yerine mantikli cevaplar vermenizi ve nedenlerinizi sunmanizi rica ediyorum. Buny yapmayanlar destek degil kostek oluyorlar. Hic cevap vermemeniz daha mantikli olur..

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• katılmıyorum bu nasıl bir düşünce dar alan yaratma fikri böyle ozaman evliliklerde akraba içinden olsun dışarıya karşıyız madem çocukların engelli doğmalarının vebali kimde olur ozaman arkadaş yeri gelir aileden daha yakın olur insana anne babaya söyleyemediğini söyler hatta omzunda gözyaşı dökersin

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• saçmalık en büyük düşman akrabalardır. Zor günümüzde o kadar zengin olmalarına rağmen hiç biri borç vermedi. Hiç biri kapımıza gelmiyorlar artık inan el daha iyidir. Akraba dln hikaye sen düş bide tekme vururlar. Sırrını verme yayarlar. Kimseyi dinleme sen

1|0
    0|0
    • Çok fazla iç içe oldugumuz icin bende senin gibi dusunuyorum iyi gun dostu gibiler hep birlikteyiz ama herkes bir garip

• Öyle kıskanırlar içten içe çekemezler. Bak o kadar zengin akraba var bedava istemiyoruz sonuçta borç istiyoruz hepsi yok diyolar daha sonra bir baktm yeni sigortacı mış biri diğeri kamyon almış vericeği borç parada 10 milyar. Bu onlar için çerez parası inan ama işte insanlık yok!! Ablam şişman diye konuştular kaç kere hiç birini biyerime takmıyorum tesadüfen görünce yanlarından hiç iplemeden geçiyorum. Mors oluyolar. İlerde evlenince 2-3 akraba harici hiçbirini çağırmıcam rezil olcaklar. Dostlarım yeter bana...

• İlerde kız çocukların olursa senin yaşadığın bu kısıtlamayı yaşatma onlara, salıver istediği yerde kalsınlar!

1|0
    0|0
  • o iş akrabadan akrabaya değişir. misalen bende bir akrabalar var akraba denmez onlara, akbaba denir, denilenin hakkını vermekte de üstlerine yoktur..

1|0
    0|0
  • Katilmiyorum. Oyle bir sacmalik yok, kac kez arkadasimin evinde kaldim onlarda benim. Su an da arkadasla beraber kaliyorum.

0|0
    0|0
  • Çevren geniş olsun ama evinden başka yerde gece kalma

1|0
    0|0
  • bu dusunceler yuzunden sizin gibi insanlar dunyaya geliyor

1|0
    0|0
    • Bizim gibi insanlardan kastin nedir?

• Biraz acarsan ne gibi insanlar, ne yapiyorlar acikcasi anlamadim uzgunum

• kısacası haberleri ac ve izle orda hep akraba evliliginden meydana gelen mahlukatlar var bunlar yuzunden ulkemız kırlenıyor

• Nkin de bir değişik senin Avrupa'nın bilimini değil kültürünü almışsın belli.
    Gençlik nereye gidiyor Allah'ım sen bunları ıslah eyle yarab amin

Cayırt

0|0
    0|0
  • arkadaşın cinsiyetine göre değişir.

0|0
    0|0
  • Bunu bir gece seni... nda anlar ve aileme hak verirsin ama çok geç olur

0|0
    0|0
  • büyüklrin haklı
    tecrübesizsin insanları tanımıyorsun
    BüyüDüğünde sen de anlarsın..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Saçma arkadaşım da kalırım da o da bende kalır asıl arkadaşlarıma güveniyorum ben akrabalara güvenmiyorum

1|0
    0|0
    • Ben ikisinede asiri guvenmiyorum ama arada sirada kalmakta bir sakinca gormuyorum ustelik arkadasim 6 senelik filan

Yükleniyor...