Tanrı gözü verip ışığı vermeseydi ne olurdu?

Tanrı gözü verip ışığı vermeseydi ne olurdu? Ateist varsa eğer tanrıyı çıkarıp cevap verebilir.

Güncellemeler:
www.tdk.gov.tr/index.php Lütfen cahil insanlar ölsün !

0|1
8|9

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• vermeyi istemeseydi , istemeyi vermezdi
    Eğer Allah insana gördürmek istemeseydi, ona görme arzusunu ve görme duyusunu, gözü vermezdi.. Şayet yiyecek vermek istemeseydi, yemek yeme arzusunu vermezdi.

0|1
    0|0
  • Bir ise yaramazdk ne olacak

0|0
    0|0
  • Gozumuzun kiymetini anlayamazdik her bir nimet baska birinin degerini anlamak icin var aslinda sukretmek lazim

0|0
    0|0
    • Kesinlikle hadi şükredelim bugün bu güzellikleri gördüğümüz için teşekkürler Tanrım

• Tanrı ne yaa Allah deyinsene teallam ya

0|0
    0|0
    • Tanrı daha kısa ya aynı anlama gelmiyor mu sonuçta? Bir de şu dedikodu var Allah put ismi falan bilmiyorum.

• dünyaya kör bakardık

0|0
    0|0
  • Şu tanrı kelimesini önce bir doğrultup Allah diyelim. Işığı vermeseydi, göze karanlıkta görme yetkisi verirdi. Veya gözleri asla görmek için yaratmazdı.

0|0
    0|0
    • Fark etmez :D Allah diyelim

• Putlara vs tanrı denirken Allaha da aynı şekilde hitap etmek doğru olmaz. Allah kendini allah olarak tanıtmış. 99 isme zaten sahipken ne diye tanrı demeli? Ve insan tanrı derse onu diğer dinlerin inandıklarıyla aynı kefeye koymuş olursun. Yinede saygı duyarım. Amacım bilgilendirmek.

• Putlara Allah deniliyordu ben dedikoyu öyle biliyorum :D

• Yaşamdan sonraki zamanda olurduk. Hiçbir şeyde.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Gözün işlevi görmek , göz ancak ışığı görebilir , ışık olmasaydı gözlerin işlevi gerçekleşmezdi ve biz göremezdik :)

Güzel soru tebrik ederim :)

1|0
    0|0
  • saçma olurdu.

0|0
    0|0
  • Isik olmasa göz zaten evrimlesmezdi.

0|0
    0|0
  • gözün olma sebebi ışık. Işık olmasaydı göz de olmazdı

0|0
    0|0
  • İnsanoğlu olarak ışığı icat ederdik

0|0
    0|0
  • Işığı verip gözü vermeyen Tanrılar var. Verilen hak, geri alınamaz. Tanrı da olsan hiç etik değil.

0|0
    0|0
    • Ben tanrı değilim olmakta istemem iş zor yarat izle falan bana göre değil

• Tanrı eksik iş yapmaz.

0|0
    0|0
  • zaten görme duyusu olmayan bir çok tür var:)

0|0
    0|0
Yükleniyor...