İnsanlar kendi dertlerini diğerlerinkinden neden daha ağır görürler?

Gördüğüm kadarıyla çoğu kişi bütün acıların, dertlerin en ağırını, zorunu kendilerinin yaşadığını düşünüyor. Diğer kişilerinin yaşadığı olayları çok basit gördüklerini dile getiriyorlar. Tabi bu empati yeteneğinin ne kadar yetersiz olduğunu gösteriyor. Aslında herkesin derdi kendince ağırdır. Kıyaslama yapmak doğru olmaz. Birbirimizin acısını, kederini, üzüntüsünü küçük görmek yerine anlamak için uğraşmalıyız. Şükredileceği yerde büyültülüp isyan edilmeye devam ediliyor.

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• bana damdan düşeni getirin demişler, herkesin bir sınavı var kimisi fakirlikden ölür gönlü zengindir kimide zenginlikden geberir kalbi fakirdir

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• acıyı ceken ruhun kendısı cunku ve tek bır ruha sahıpsın. kısaca bundan dolayı. bırde nefıs eklenınce ısın ıcıne , bu durumlar olabılıyor. bılırsın nefıs kotuyu emreder.. kısaca boyle nefısın getirdıgı ego ve benlık kavramı (id) ıle bu durum olusuyor bazı ksıılerde..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Her derdin bir sıralaması var tabii ki. Kimi hastalıktan muzdarip kimi parasızlıktan , kimi evlenemediği ve yuva kuramadığı için mutsuz. Herkes mutsuz neticede. Bana göre acı olan sevdiğini kaybetmek değil çünkü önünde sonunda ölüm var bilakis gerçekten acı olan çaresizce onları mutlu edecek ve rahat ettirecek hiç bir şeyin elinden gelmemesidir. Bu kimi zaman maddi kimi zaman manevi olabilir. Bana göre bunun ızdırabı yaşanabilecek en kötü hislerden biri.

0|0
    0|0
  • En dertli benim tripleri işte.

0|0
    0|0
  • Öyle olsaydı burada soru cevaplamazdım D:

0|0
    0|0
  • Beterin beteri vardir.

0|0
    0|0
  • En büyük dert ve en büyük penisin kendisinde oldugunu sanmak gibi.

0|0
    0|0
  • uzun..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Empati yapmak zor gelse bile şöyle bir söz var "Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar." Yani herkesin acısı kendine göre fazla tabii ki ama çevresini mutlu görünce bütün acılar ona yüklenmiş gibi hissediyor.

0|0
    0|0
    • Böyle düşünmeye bu sebep olabilir tabi ki ancak yine en fazla acı bende diyerek kıyaslama yapılmasını doğru bulmuyorum.

• Insanoglunun yapisi bencildir o sebeple en agirini en zorunu kendi yasiyormuscasina davranir.
    Malesef sukretme yok :)

0|0
    0|0
  • Herkesin derdi kendine büyük.

0|0
    0|0
  • çoğu insan bu yüzden mutsuz ya

0|0
    0|0
Yükleniyor...