Babama nafaka davası açmak istiyorum ne yapmam gerekiyor?

Annemle babam ayrilali 3 yıl oldu babam kardeşime 250 bana 250 odemesi gerekiyor ama hiç odemedi yaşımda 18 temmuzda 19 a giricem dava acabiliyorum ama. nasıl yapmam gerekiyor nasıl hareket edebilirim? Birde bugüne kadwr odemedigi hepsinin fiyatını peşin mi vericek nasıl oluyo o?

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Annenle babanın boşanma davasında size nafaka yazıldığında eğer vermiyorsa dava açmıyorsun direk icraya veriyorsun. Eğer üzerinde mal varlığı yoksa devlet sana avukat atıyor. Ve o senin yerine icraya veriyor. Almaya başladığın tarihten itibaren tüm borcunu taksit taksit babandan alıyorsun. Yaş önemli değil kız çocuğu olduğundan dolayı her türlü alırsın. Babanın işi maaşı varsa bu olay daha kolay sonuçlanıyor

0|0
    0|0
    • Anladım avukat ücretsiz mi oluyo

• Avukat olmadan da olur mu

• Daha icra ne demek. onu bilmiyorsun. Çok uğraşırsın belki 2 ay adliyeden çıkamazsın. Kısacası beceremezsin çok zor olaylar

Erkekler Ne Diyor 7

• Nafaka bağlandıysa icra yoluyla alabilirsin diye biliyorum

0|0
    0|0
    • Ben hepsini peşin ıstiyoru. Öyle oluyomy

• Eğer nafaka bağlandıysa ve ödemediyse icra ile birikenleri de alırsın herhalde. ya da tekrardan dava açman gerekebilir

• Hayatta her istediğimiz oluyor mu minik?
      Bunun miktarıni da, zamanını da mahkeme tayin edecek...

• o senin baban degil sende onun cocugu degilsin

0|0
    0|0
  • Bunu gidip bı avukata sor sana yol gösterir

0|0
    0|0
  • Minik, en doğrusu gidip bir avukat ile konuşman.
    Buradakiler ne derse desin, işine yaramayacak..

0|0
    0|0
    • Yarın gidicem zaten nasıl hareket etmeliyim diye soruyorum

• İcraya dilekçe verin, birikmişlerin tamamını alırsınız.

0|0
    0|0
    • İcra ne demek nasıl yani tam açar misiniz

• Adliyelerde icra daireleri vardır, oraya gid. Orada ne yapman gerektiğini anlatırlar. Yanına mahkeme ilamını ve kimlik alın.

• Baba parası yemedin daha demek

0|0
    0|0
    • Ne yazık size önyargılı davraniyosunuz kimseyi hayatını bilmeden o bacım cocugu başka kadinla gitti şerefsiz senin haberin var mı sıktır git surdan.

• Zaten bu laflarla ne olduģunu belli ediyorsun

• Hadi ya lafla mi belli oluyo sende çok belli ediyosun kendini. Yazık aciyorum önyargın Zekandan büyük oc.

• avukata git ödemedigini mahkeme faiziyle alır

0|0
    0|0
    • Faizde isleniyormu

• Nasil yani tekrar

• ödemedigi için tekrardan şikayet edebiliyorsun ondan dedim

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...