Yabancı sitelerde bizimkiler kadar bel altı konu olmamasının sebebi nedir?

İnsanlar sosyal hayatından kareler paylaşıyor, okuduğu kitapları, izlediği filmleri paylaşıyor. Bizde konular hep sonu hamilelik ile biten hikayeler. Bu farklılığın sebebini nelere bağlıyorsunuz?

0|1
14|28

En İyi Erkek Görüşü

• Avrupa için konuşuyorum, eğitim ve yetiştirilme farkı. Sosyolojik, psikolojik farklarada gireriz ama temel fark budur.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Tabu ve yasak görülen bir konunun dışavurumu olsa gerek. Onlarda böyle bir durum yok.. okullarda bile cinsel eğitim denen bir ders var yurtdışında. En azından İngiltere'de böyle bildiğim kadarıyla.

İnsanlar günlük hayatta böyle şeyleri rahatça dile getiremiyorlar. Bu nedenle burası onlar için bir fırsat sanırım.

Ama işte asıl sorun sormaları değil. Neticede bir cinsellik kategorimizde var, sorsunlar. Asıl sorun soruların rezillği, aşırılığı ve çokluğu..

Türkiye cinselliğin Afrikası derken boşuna demiyorlar.

1|1
    0|0
    • Bazı üyelerin profilleri sadece cinsellik kategorisindeki görüşlerden ibaret. Diğer konulara hiç girmiyor. Yorum sürelerine bakıyorum 14 saat boyunca Full bel altı konuşmuşlar. Çok anormal tipler var aramızda.

• Biliyorum.. belli başlı isimler hep orada zaten. Başka yere baktıkları yok. Ne sanıyorlarsa burayı bilmiyorum, tuhaflar.

Erkekler Ne Diyor 27

• Hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum ama Avrupa halkı cinselliğe daha düşkün.

Aradaki fark, onlar makul yolları deniyor. İşi biliyor..

1|0
    0|0
    • yedi yirmi dört konuşulmaz bir konu. Orada her konuya eşit yaklaşım var. Burada aşağı yukarı her nesneye bile bir organ ismi konuldu. Tüm espriler küfürlü ve malum.

• Toplum psikolojimizin normalliği tartışılır o zaman, tartışılmalı.

• Cinselliğin eksik kalması insanların psikolojisini bozan nedenlerin en güçlüsü

• Biz penis lafını duysak kahkalara boguluyoruz, gelişmişlik farkı diyelim.

1|0
    0|0
  • gerçekte 'ülkece' bastırılmış duygularımız burda yoğun bir şekilde ortaya çıkıyor. (bokunu çıkarmakta üstümüze yok zaten)

1|0
    0|0
  • Bence onlarda cinsellikte ne sınır nede baskı var.. Bizde baskıdan dolayı içimizdeki belki bastırılmış duygular olamazmı?

1|0
    0|0
  • Onlar özelci bizimkiler Cevreci :D

1|0
    0|0
  • Ne var bu kadar aç olacak

1|0
    0|0
  • Bilinçliler ve istedikleri gibi yaşıyorlar.

1|0
    0|0
  • cinsel açlık var bizim ülkemizde kimse istediğini yaşayamıyor.

1|0
    0|0
  • Toplum olarak cinselliği seviyoruz.

1|0
    0|0
    • o kesin ama sorsan herkes tövbe çeker.

• hayır konusunu bile açtırmaz ibadet ne alaka. Görsen dersin el ayak çekmiş. Dini zaten kendine göre yorumlamak son moda oldu.

• Dini kimse yaşamıyor, sadece sözde kalıyor. Aslında çoğu kendi nefsinin istediği şekilde yaşamaya başladı. Kimse bunun farkında değil. Asıl sorun bu.

• @xlaubs2 dervişin zikri neyse fikri odur bizimkilerde basbariz belli

1|0
    0|0
  • Kültür

1|0
    0|0
  • Hangi siteler bunlar?

0|0
    0|0
  • dikkatli bakmalısın bence.

0|0
    0|0
  • Neden olucak Aklımız bel altına Calışa calışa Ekonomi coktü.

1|0
    0|0
  • Girlsaskguys ta da varim, bence tam tersi orada daha çok.

0|0
    0|0
    • hayır orada da paylaşan yine buradan ya da malum ülkelerden olan kişiler. Bizimki kadar yoğun değil. Diğer paylaşım sitelerini de takip ediyorum. Bizim kızlar kırmızı duck dudaklı fotoğraflar hepsi benzer türden, japonlarda, ingilizlerde daha soyut sanatsal resim paylaşımları var.

• kore, çin tayvand almanlar ve gelişmiş ülkelerin insanlarında öyle :) Benim arkadaşlarım da öyleydi.

• Çin'in 1.5 milyar insani var. Her turlusu vardır :D

• Toplumsal bilinç bastırılmış güdülerin fırsat buldukça açığa vurulmasını tetikler. Dolayısıyla insanlar zihinlerinde ki cinsellik adına olan sorunsalları toplum tepkisi almayacak şekilde paylaşma ortamı ararlar. Bu durumunda en kokay vukuu bulduğu yerler bu tip toplumsal bilinç ve dışlanmanın minimum boyutta olduğu siteler, bloglardır.

0|0
    0|0
  • Sen bu sitenin İngilizce versiyonuna gir bakalım bel altı konulara ne derece sapkin ve yoğun olduğunu anlarsin

0|0
    0|0
  • Odak noktalarimizin , bilinc altimizda nelerin oldugunu gosteriyo.
    ya da gormemisligimizi 😕

0|0
    0|0
  • sanırım oradaki insanlar ihtiyaclarını gidermiş doygunluk oranına ulaşmış oluyor, türkiye'de ki bu sorun halledilirse ve insanlar beyinlerini zamanlarını teknolojiye bilime ve ilime adarsa 50 yıl içinde avrupada ilk 3 devlet oluruz

1|0
    0|0
    • yurt dışındaki vatandaşlarda da aynı durum var. Bir ırk özelliği diyebilir miyiz?

• tartışılır birisi dahi aksi şekildeyse bunu o ırk'a mal edemeyiz, belki de bu şöyle bişey olabilir o kritik yaşlarda ki yaşam şeklinin bir yansıması bunu yok etmek cok uzun yıllar alabilir o yüzden yurt dışındaki vatandaşta o kritik yaşlarda herkes gibi zaman geçirdi öyle gördü öyle yaşadı ayrıca türkiyeye kıyasla bence daha iyi bir konumdalar, özetle çevresel şartların zamanı önemli

• onlar yaşarken bizde çeneye vurmuş

0|0
    0|0
  • İnsanlar o tarz konulara fazla önem vermiyorlar çünkü.

0|0
    0|0
  • amerikanın oyunları

0|0
    0|0
  • yok be farklı değil çok. girlaskguys da nasılım kategorisine gir aynı hatta daha kötü

0|0
    0|0
    • orada bizimkiler yabancılardan daha çok merak etmeyin :) Ortadoğu nüfusu çok fazla orada

• evet nick verirdim ama yasak :) araplar ve iranlılar çok fazla orada. Yani muhafazakar olup eve tıkılan toplumlarda internetten ihtiyaç giderme daha fazla sanırım.

• doğrudur ya ben gördüğümü söyledim oturup sohbet etmedim kimseyle ya da ırkını sormadım

• Onlar gerçek hayatta yaşıyor çünkü

0|0
    0|0
  • Onlar felçli belden aşağı o yüzden

0|0
    0|0
  • cinselliği yetirince yaşadıkları için

0|0
    0|0
  • onlar direk yapıyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Tabiki nedeni eğitimsizlik. -Ben nasıl dünyaya geldim?" sorusuna hala "seni leylekler getirdi" diyen ebeveynlerimiz var :) Türkiye'de gençler cinsellik konusunu internetten, dergilerden, kitaplardan öğrenmeye çalışıyor. Avrupada bunun eğtimi ilköğretimde vermeye başlıyorlar. Bizlerde anne ve babamız bu konuları ayıp diye konuşmuyor. Daha buna hazır bir eğitim sisteminde değiliz :) belki bir 10 yıl sonra, oda belki. Yani sizin deyiminizle *bel altı (cinsellik) konularını gençlerin merak etmesi normal. Saçma sorularda olur, saçma cevaplarda.

1|0
    0|0
    • ama yanda bir büyük yokken çocukların tek knuştuğu konu belli :) Sonuç da buraya yansıyor.

• Buda bizlere örnek olsun :) çocuklarımızı önce kendimiz eğitelim ki aç kalmasınlar her şeye. Yalan yanlış öğreneceğine bizlerden öğrenir hiç değilse. Bakarsın sistemi değiştiren bizim nesil olur xlaubs :)

• umarım olur

• Toplumca , hem kültürel hemde gelenekler açısından cinsellikle alakalı düşünceler pek konuşulmadığı için, bu tarz konular kişinin içinde bastırılıyor.. Dolayısıyla kişi sosyal medyada bu bastırılmışlığı dışa vuruyor. Aslında gerçek kimliğinde soramadığı konuşamadığı tüm cinsellik muhabbetini burada rahatlıkla yapabiliyor.. Cinsellikle ilgili tüm pişmanlıklarını anlatamadığı için geliyor burada söyluyor.. bir nevi içini rahatlatma için.. kişi kendi kimliğinden ödün vermeden bunu yapabildiği tek yer sosyal medya.. Yani meselenin özü bastırılmışlık hissi bana göre..

1|0
    0|0
  • Çünkü onlar herşeyi yaşıyor bizim ülkede de var ama o kadar değil.
    Hala merak konusu birçok şey

1|0
    0|0
  • Fakr surda. Bütün konular ayni yayında yayınlanmıyor sadece istediğin konuları görebiliyorsun.. birde erkeklerimiz sapık ve abaza

1|0
    0|0
  • Turk milletinin cinsellige acligi

1|0
    0|0
  • her boku cinselliğe bağlamıyorlar dünyada konuşulacak daha başka konular da var bunu biliyorlar.

1|0
    0|0
  • Kültürle alakalı bence yabancılar eğitime daha çok önem veriyor bizim Türkler ise cinsellik düşünüyor. Heee lakin şöyle bir ayrıntı var yabancılarda keşfedilecek merak edilecek bir konu yok çünkü onlarda namus kavramı hiç yok çok rahat bir şekilde herkes herkesle yatabilir ve yaşayabilir. Biz gelenekçi insanlarız bizde öyle olmaz ve toplum hoş karşılamaz bundan herkes arsızlaşmış diline vurmuş.

0|0
    0|0
  • Türkiye, cinsel açlığın Afrikası olduğu için sonuç bu..

1|0
    0|0
  • kalıtelı sıtelere denk gelıyor olabılır mısın? cinsellik meraklıları bır tek bızım ulkede cok cunku

1|0
    0|0
    • aynı sitelere bakıyorum. Yabancı versiyonlarına cidden ne kadar kaliteli paylaşımları var.

• bastırılmış duygular sjsjsj

1|0
    0|0
  • Millet yasiyor bel alti muhabbetlerini.
    Bizimkilerde bastirilmis durtuler yogunda o yuzden

0|0
    0|0
  • onlar doymuş anam böyle şeylerden bizde açlık var

1|0
    0|0
  • Çünkü turkiyedeki gibi bastirilmis bir sistem yok

1|1
    0|0
Yükleniyor...