Isimde bir harf değişikliği, mahkemeye başvurmadan mümkün mü?

Arkadaslar cifte vatandasiyim, yabanci pasaportumda, kimliğimde, ehliyetimde, diplomamda vb. ismim "Ezra" olarak geciyor, Türk pasaportum ve kimligimde ise "Esra" diye yazyior. Bu da bana bayağı bir zorluk çektiriyor Türkiye'de, polis falan durdurunca. Google baktim, Isimde tek harf degistirmek istiyorsan mahkemeye falan verecekmissin. Peki suc nüfus memurundaysa? Sonucta ismimi o yanlış yazmis zamaninda. Nüfus Müdürlüğüne gitsem derdimi anlatsam, mahkemeye falan gerek kalmadan bana yardimci olabilirler mi?

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• mahkeme başvurmadan değiştiremezsiniz esra hanım
    çok masrafınız da olmaz
    bir arkadaşınızı tanık gösterirsiniz
    en fazla 60-70 ye olur bu iş

1|0
    0|0
    • bir baskasida 600-700 tl diyor :) peki bu islem kac ay sürer?

• yani şimdi küfretseydin daha iyiydi...

• hmm neden öyle dedin simdi anlamadim abi :)?

En İyi Kız Görüşü

• Bir görüşün yardımcı olurlar.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• İhtimal dahi yok / Mahkeme Açmalısın 600 - 700 Lira Harcarsın ayrıca

2|0
    0|0
    • kac ay sürer peki? ugrasmaya degermi yani onu merak ediyorum :)

• Yaklaşık 1 yıl sürer.. Uğraş bence ileride sorun olabilir.. Avukat tutma..300 Lira ilk açılış harcı..300 lirada kapanış harcı 80-100 lirada + - /
      Bir harf'den yeri gelir başın çok ağırır, Burası muz cumhuriyeti malum :)

• Alırken bakacaktım, ismin doğru yazılmış mı diye !!!

0|0
    0|0
  • başvurman gerkyrr

1|0
    0|0
  • Tamam Seni Kürt Vatandaş Olarak Görüyor Türkiyede Bu Şüpeli Durumdur... Mahkemeye Başvurmadan Tek Yol Var Oda Kimlik Kartındaki Z Harfinin Üstünü S Diye Çizmek Yoksa Mahkeme Kapıdan Dışarı Çık Birine Sor Bulursun.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Mahkemeye gitmek zorundasin. Tek harf de olsa zorunlu. Merak etme cok kolay halledilebilir. Bu durumu onlara da anlatirsan sorun çözülür hakli sebebin var çünkü. Kolay gelsin.

1|0
    0|0
  • Sanmam. Bakkaldan ekmek mi aliyorsun? Her şeyin bir usulü var. Dilekçeyle istekte bulunman gerekir.

0|0
    0|0
  • Ezra mı dogrusu Esra dir onun. İster komple ister tek harf nufus mudurlugune gidip dilekce vermen lazim

1|0
    0|0
Yükleniyor...