Kadınlar neden evlenince işi bırakıyor?

kadınlar evlenince neden işi bırakıyor, mesleği güzel kadınlar bile bırakıyor neden? evlenince doktorluğu bırakan kadın gördü bu gözler :) açıklar mısınız aydınlatır mısınız beni?

0|0
15|17

En İyi Erkek Görüşü

• Ruhen ezik kadinlarin yaptiklari seyler iste, bu kadar mi ezik hissediyorlar kendilerini acaba? Eşim birak dedi biraktim kafasi cok sacma. Eşine iş biraktiran adam da ayri armut.

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• cunku saftirikler

1|1
    0|0
    • insanlarla, üstelik gayri ahlaki olmaayn seçimleri yüzünden dalga geçip de kendini küçük düşürme...
      sen çalışıcan diye çok mu akıllı kurnaz olucan

• @kıvılcım5 ya sen hayirdir? gelmissin kac yasina hala degisik degisik yorumlar. bir doktor tamamen kendi istegiyle bırakıyorsa isini gayet de saftiriktir.

Erkekler Ne Diyor 16

• Koca parası yemenin tadından olabilir
    Eşinin baskısı olabilir
    Çocuklarıyla daha çok ilgilenmek için olabilir

2|0
    0|0
  • kimi içgüdüsel kimi toplum baskısı

2|0
    0|0
  • Bence merak ettiğin eylemi Nirvada gerçekleştiren Bayandan bu sorunun cevabını istemeden Daha bir tatmin edici olur ☺️

1|0
    0|0
  • ciddi misin doktorluğu :o

0|0
    0|0
    • evet tıp okudu 1 2 yıl çalıştı evlendi ve işi bıraktı :)

• bence tembellikten bıraktı :)

• hahah yani sevgiden değil :)

• Kendi tercihi bırakır bırakmaz kimi ilgilendirir? Biri yok mal yok cahil vs. demişte senin yaptıklarına başkası karışıyor mu neden çalışıyorsun diye soran var mı?

1|0
    0|0
    • neden çalışıyorsun sorusu çok saçma :) ama yinede sorabilir cevap veririm

• @The_Queen sonunda anlayan biri cikti :) ya bende calismasin diyen tiplerden degilim tabiki calissin bu devirde tek kisi zorda ama boyle asağilamak sacma geldi

• Katılıyorum @SeconD_Spring isteyen istediğini yapar

• çünkü adam çalışıyor, kadın'da hazırcı bir modelse ohhh... adam sabah akşam yardırsın, bizimki'de popona gri eşofmanı çeksin, evde tv izlerken, adam orada sabah akşam yardırsın.

0|0
    0|0
  • cehaleti

0|0
    0|0
  • Şahsen bende istemem eşimin çalışmasını.
    Otursun evinde çocuklarımla ilgilensin isterim

0|0
    0|0
  • herkesin önceliği farklı.. ailesine çocuğuna daha çok zaman ayırmak istiyordur. takdir edilcek bir davranış

1|0
    0|0
    • saçma :) yani benim annem onu tanıdım tanıyalı çalıştı ama ailesinide ihmal etmedi

• yoo :) bayada ilgileniyordu ben okula gitmedim okumayı yazmayı öğrendim annemden

• okula gitmeden******* yanlış yazdım

• çoçuk olunca bırakıcak benim eşimde

0|0
    0|0
    • :) eğer okuduysa yazık değilmi o kadar yıl emek vermiş. çocuğa ikiniz bakmayacak mısınız? neden karın bakıyor sadece

• madem çocuğunu çok düşünüyorsun. otur evde sen bak

• kıskancım ben :D

• Çocuk yetiştirmek kendi elleri ile kendi geleceğini yetiştirmektir de ondan

0|0
    0|0
  • Eşi kıskandığından toplumda bulunmasını istemiyordur, eşinin durumu çok iyidir ben çalışmasamda olur kafasındadır ya da çocuklarına bakacak kimse yoktur çalışmak yerine çocuk bakar

0|0
    0|0
  • O gözlerle bu gozleri değişmeliyiz bence aydınlatacak birsey yok meslek para icin oldygu kadar is. aski da önemlidir isini sevmeyen birine birakmak zor. olmaz ama gercekten seven biri is. aski ivin calismaya devam eder

0|0
    0|0
  • Çocuk büyütmek 😉

0|0
    0|0
  • evlendim rahata erdim diyo bırakıyo

0|0
    0|0
  • Çocuk için olabilir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Hanımefendi sizin anneniz 6 saat çalışıyormuş vs. Sizin durumunuzu bilemem. Ama herkes sizin kadar şanslı değil. Siz burada herkese cevabını verip kati surette kendi görüşünüzü savunup başka düşünceleri kabul etmezken bunu da düşünün derim. Ben anneme de işine saygı duyuyorum. Ve beni çok doğru yetiştirdiği için de minnetim sonsuz, elinden geldiğince benle ilgilendiği için de. Ama onu ne kadar özlediğimi çocukken ve annesi ev hanımı olup da okuldan eve gittiğinde annesini evde bulan çocuklara bazen hatta çoğu zaman nasıl gıpta ettiğimi burada ifade edemem. Sabah çok çok erken saatlerde kalkıp işe gidip akşam 8den önce gelemiyordu. Ve büyüyünce bile özlemim devam etti, hala çalışıyor ve marmaray yapıldığı için yolu biraz daha kısaldı 7bucukta evde olabiliyor. Size bu bile yeterli zaman gibi görünebilir belki ya da hafta sonları var diyebilirsiniz. Ama bunca yıldır kadıncağız gunde en az 3 saat yol gidiyor. Bu trafik olmazsa elbette. Ve orada yaptığı da cok fazla kafa yoran bir iş. Ama çok güzel kariyeri var. 20 yıldır aynı özel sirkette ve rütbesi, unvanı yükseldi en yüksek unvanda şu an. Bense ona, onu bunca sene ne kadar özlediğimi hiç bir zaman söyleyemedim. Söylemem de. Çünkü o zaman kendini suçlu hisseder. Elbette onunla gurur duyuyorum. Ama onunla biraz daha fazla vakit geçirebilmiş olmak isterdim.

Tıp okuyum 1 2 sene çalışıp bırakmış demissiniz. Aklıma Grey's Anatomy den Miranda Bailey geldi. Ve açıkçası neden bıraktığını anlayabiliyorum, bu diziyi izlemiş olmam daha iyi anlamama yardımcı oluyor bu meslek için en azindan.

Sorduğunuz soru biraz bakış açısı ve görüş, vizyon meselesi. Sizin de kimin açısından bakmak istediğinize.

0|0
    0|0
  • Çocuk varsa hadi neyse de bazıları sırf rahatlığına bırakıyor. Sanki o adam insan değil de ona bakmak zorunda olan bir köle. O nasıl çalışıyorsa kadınında çalışması gerek bence. Kimse kimseye bakmak zorunda değil. Sen koca gün yan gel yat gez toz o çalışsın akşama kadar..

0|0
    0|0
  • Esleriyle alakali bu durum esler calismasini istemiyorsa israrciysa diretmiyorlar cunku hem ev isleri hem yemek hem de disarida calismak yorucu bir tempo cunku kadinlar kendini gelistirirken erkekler oldugu yerde sayiyorlar hala eslerine yardim etmeyi kilibiklik olarak goruyorlar o kadinin hem disarda kariyer yapiyor hem ev de temizlik yapiyor utusunu herseyini kendi yemegini yapiyor kocasiyla ilgileniyor kendinede bakmasi gerekiyor hani o erkekler bagirip duruyolar karim bakimsiz disarya gozum kayiyor diye bu kadar serefsizlik olmaz iste delikanli insan her zaman esinin yaninda olur herseyi hayati paylasir

0|0
    0|0
    • ev işlerini kadın yapmak zorunda mı?

• :) banane valla ben asla kimseye köle olmam.

• Bende olamam uğraşamam ver eline 3 4 tane cocuk evde otursun hizmetci gibi nefes almadan temizlik yapsin yemek yapsin kapansin disaro cikmasin

• Para ihtiyacı yoksa daha iyi annelik yapayım diye bırakıyor çünkü anneden başka kimse çocukları ilgilenmez

0|0
    0|0
    • baba ne güne duruyor?

• Babalar ekmek peşinde. Evde durmak isteyen baba dursun tabii ama oriental erkek pek evde durmaz telef olur

• kadında ekmek peşinde. çocuğada birlikte bakılır. yemekte birlikte yapılır. kadınları ezik göstermeye çalışmayın. bütün gün evde oturup ev işi yapan kadınlardan olmak için nasılda yırtınıyorsunuz.

• Kocası evde sadece bana hizmet etsin diye karısını çıkartıyor işten birde eğer bir yılı geçmişe çalıştığı yerden tazminatını alabiliyor nikah nedeniyle ayrildiginda

1|0
    0|0
  • Kocasiiina guveniyodurr 😂😂😂

0|0
    0|0
  • Rahata düşkünlük. Cocuk yoksa ortada tabisi.

0|0
    0|0
  • Kocaları öyle istiyor

0|0
    0|0
  • Rahatı bulmuş çalışır mı 😂

0|0
    0|0
    • sonra boşanma gibi durum olunca madurum hakim beyyy madur bana nakafa ödesin it demesini bilir..

• Aaah ah 😂😂

• kocası istemiyodur

0|0
    0|0
  • Çünkü evlilikler kadınlara daha fazla sorumluluk yükler. Kadınlarda biraz kolaya kaçmak isteyebilir.

0|1
    0|0
    • o zaman kadınlar biraz daha kuralcı olsun. yani ev işleri, bebek bakmak bunlar ortak yapılması gereken şeyler

• mallıklarından sırf a. g

0|0
    0|0
  • Hem iş hem ev idaresi zor geliyordur

0|0
    0|0
  • cunku cocuk olunca zorlasabılıyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...