Yaramazlık yapan çocuklara ceza verilmeli mi? Ne tür cezalar verilmeli?

Bence daha çok çocuğun sıkıldığı şeyler konusunda ceza verilmeli, yararlı cezalar. Dayak atmak ceza vermek anlamına gelmiyor..
Yaramazlık yapan çocuklara ceza verilmeli mi? Ne tür cezalar verilmeli?

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• aynı hikayenin arabalı versiyonu daha iyiydi :D
    bence ceza yerine doğru ve yanlış olanı çocuğun kendi zekasıyla ayırt etme şansı verilmeli.
    Veya; mesela çok fazla bilgisayar oynayan veya televizyon izleyen çocuğa ceza vermek yerine ya da 'günde 1 saatten fazla bilgisayar yok' diye kısıtlama koymak yerine, 'ne kadar çok kitap okursan o kadar bilgisayar oynayabilirsin' diyebiliriz.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• O hatasına karşılık o hatayla bağdaşık ceza verilir verilecekse. Mesela sürekli bilgisayar başında oturduğu için notları kötü gelen bir çocuğa bir aylığına bilgisayar yasaklanabilir. Çocuk o şekilde hatasını anlar fakat aynı sebepten dolayı notları düşük gelen bir çocuğa dışarı çıkma yasağı koyarsan çocuk sadece sinirlenir ve zıtlaşır.
    Bu hikayedeki olay ise işkence. Cezaya ya da dayağa girmiyor. Şayet olay gerçekse o çocuk o aileden alınmalı.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Eğitici olmak lazım ceza gerekir ama çok az olmalı bu ceza

1|0
    0|0
  • Bunu okumuştum ve bayağı üzülmüştüm.

1|0
    0|0
  • Kısıtlamak iyi bir cezadır.

1|0
    0|0
  • ceza verilir de oyun oynamama ya da dışarı çıkmama vs vs cezaları verilir

1|0
    0|0
  • Çocuğun görevi yaramazlık. yapıcak tabi😀

0|0
    0|0
  • çok acıklı :(:(

1|0
    0|0
  • Beni de aglatacaksiniz vicdonsizlar

0|0
    0|0
  • Yaramazliga ceza yerine, uslu durana odul verilse pozitif sartlamis oluruz. bilincaltina o hatayi yapma komutunu programlamamis oluruz diye dusunuyorum

0|0
    0|0
  • Ruyalar alemi

0|0
    0|0
  • Sırlar dünyanısı çok izledin galiba.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bence çocuğu ceza ile değil ödül ile eğitmek daha mantıklı. Yani o çocuk illaki yaramazlık yapacak. Eğer her seferinde ceza yerse hırçınlaşır. Büyüyünce nasıl bir birey olur kim bilir. Ama mesela evi dağıttı diye vurmaktansa evi dağıtmazsan çizgi film izleriz parka gideriz gibi eğitmek daha mantıklı..

1|0
    0|0
  • Ellerini bağlamak, şiddet uygulamak, zarar vermek ceza değil işkencedir. Ceza dediğin 1 gün televizyon izlememe,3 gün çikolata yememe yahut 2 gün dışarı çıkmama tarzı şeyler olur. Ki sevdiği şeylerden biraz mahrum kalınca yaptığı şeyin yanlış olduğunu anlasın diye. Ellerini bağlamak, eve kilitlemek, dövmek vs.. bunlar bildiğin işkence

Tşkler

3|0
    0|0
  • Yani uyarilmali durumu izah etmeli bak yavrum bunu yapmamalisin cunku sundan die

1|0
    0|0
  • ceza değil sorumluluk verilmeli. insanlar çok bilinçsiz

1|1
    0|0
  • Gerçek mi Allah belasını versin o babanın.

1|1
    0|0
  • Ceza verilmemeli ama büyük insan gibi konuşunca olnar herşeyi anlıyor emin olun bir çocuk gelişimi mezunu olarak çocuklarla çok vakit geçirmiş biri olarak bunu söylüyorum.

1|0
    0|0
Yükleniyor...