Türk toplumunun kız ve erkeğe bakış açısını nasıl değerlendirir siniz?

Herkes demiyorum ama çoğunlukla erkek üstün tutuluyor, her konuda. Bunun basit bir örneğini az önce yaşadım.

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Hangi konuda üstün tutulduğu önemli..

Kadın ve erkek yaratılış itibariyle eşit değil zaten, bu ayrımcılık anlamında değil. Birbirini tamamlayan iki parça anlamında. Madem eşitlik var girişiyle başlayan yığınla cümle sayarım sonra düşünüp, acaba erkeklere mi haksızlık ediliyor dersiniz.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bence eşitler

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Asıl sorun, erkeğin üstün tutulmasından şikayet eden kızların, kadına tanınan pozitif ayrımcılık söz konusu olunca hak olarak görmesi.

İşte karşı cinsteki bu samimiyetsizlik ve iki yüzlülük oldukça toplum iflah olmaz.

0|0
    0|0
  • Erkek çocuk doğurunca al bağlanır anadolu kadını :) Var gerisini sen hesap et. Ha bir de ne demiş Nazım Hikmet, ''sofrada yeri öküzümüzden sonra gelen kadınlarımız''

0|0
    0|0
  • Her konuda erkekler üstün tutuluyor diyerek kendinizi acındırarak siz bizden daha üstün bir konuma geldiniz farkında değilsiniz. Toplum içinde bir kadına vur bakalım noluyor ağzımıza sıçarlar ama siz vurursanız cesur olursunuz? fiziksel olarak erkek güçlü toplumda kadın güçlü.

0|0
    0|0
  • evet öyle yapılıyor ama bence güç açısından yapanlar çoğunlukta erkek kadından daha güçlüdür ya güç açısından o yüzden ama bence yanlış :D

0|0
    0|0
  • aynı şey değil ikisi de.

0|0
    0|0
  • Benim için adam gibi olan kadin erkekten üstündür. Emanetimdir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bence esitlik var

0|0
    0|0
  • zazalarda kadında erkek kadar söz sahibidir zaza kadınları eğer ailede en yaşlı kişi olarak kalırlarsa akrabaların en saygın kişisi ve sözü geçen kişi olur

0|0
    0|0
Yükleniyor...