İsminizin bir hikayesi var mı?

İsminiz ne, kim koydu, var mı bir hikayesi?

Benim adımı annem koymuş.4-5 yaşlarında iken duymuş hoşuna gitmiş oyuncak bebeğine Ecrin adını koymuş. Bir kız çocugu olursa da Ecrin koymak isterim dermiş hep. İstediği de oldu.
Varsa sizin de hikayeniz dinleyelim. :)

0|1
10|20

En İyi Erkek Görüşü

• Annem cihan veya ayhan düşünürken, benim bir büyük ablam anne emyak a uysun eykan olsun demiş; )) eykan koymuşlar, ( emrahta mahalleden çocukluk aşkı )

2|0
    0|0
    • İlk aşklar hala yaşatılıyor yani he :)

• ☺️☺️

• Hahah bu iyiymis yahu :) Ama ilginc olmasiyla birlikte guzel bir isim bence

En İyi Kız Görüşü

• Evet benimkini babaannemler bunu ya da bunu koyun demisler annemler birini secmis (nedense, sanki dunyada baska isim kalmamis) ama sonra annemden bir hikaye duyunca buna sukrettim eskiden ismimi sevmezdim simdi de daha farkli olabilirdi diye dusunuyorum ama ismimin bana ugur getirdiğini de dusunebiliriz aslinda bence isimler cok onemli.

Annemin söylediği sey de su ben ismimle ilgili yorum yapınca "Baban birgul koyacaktı da ben istemedim begenmedim, bunu sectik." deyince biraz sevindim tabi. Anlami acisindan tabi aslinda babam arka planini anlatinca isin hmm diyosun iste hani gul degerli bir tane olunca daha da degerli gibi bir mantiktan yola cikarak istemis ama. ( Adi birgül olan varsa alinmasin:) Bu isim bana uymuyor eminim sizde daha farklidir.)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Benim Adımı Efendim (Babam) Koymuş. Hazreti Abu Bekir Efendimizin Aşığıdır Kendisi.. Onun Gibi Sıddık Olsun Diyerek Bekir Koymuş Allah Ondan Razı Olsun.. Rabb'im Adıma Layık Yaşamamı Nasib Etsin İnşâAllah.. Aynı Şekilde Ümmet-i Muhammed'e de Nasib Etsin :)

2|0
    0|0
  • ben dogdugum gün halamın eşi ölmüş adı yusufmus onun adını vermısler bana o bakımdan halam benı cok sever

1|0
    0|0
  • Eniştem adımı vermiş. Ben de çocuğum olursa adını esimle beraber vermek isterim ama onun aklında çaba isim var mı :)

1|0
    0|0
  • var babam 100 ısmın arasından kura cekmıs mert cıkmıs annem de ılk cocuk oldmg ıcın canımız demıs yanına can koymus

1|0
    0|0
  • Herkesin bir isim hikayesi vardır 😃

1|0
    0|0
  • Dedemin ismi dedemin dedesinin ismi allah nasip ederse torundan toruna gidicek ins

1|0
    0|0
  • Ben doğarken aneyle babey bakmışlar kızlarsoruyor'da abazan sapık erkeklere harun abi deniyor. Heh demişler bizim oğlanda sapığa benziyo baksana amcalara pipisini gösteriyor demişler ve Harun koymuşlar adımı 35 yıl önce.

Ben konuşmayı henüz bilmediğimden o olmasın başka koyun diye karşı çıkamadım öyle baktım aval aval.

0|0
    0|0
  • yoktur

0|0
    0|0
  • Yoo hikayesiz benim adım

0|0
    0|0
  • talıtuğ sağolsun

1|0
    0|0
  • Babannem ölen oğlunun adını yapıştırmış..

0|0
    0|0
  • yok.

0|0
    0|0
  • amcam ölmüş 3 ay sonra ben doğmuşum

0|0
    0|0
  • hayir yoj

0|0
    0|0
  • Bir hikayesi yok ama benim için önemli

1|0
    0|0
  • adsızım ben

0|0
    0|0
  • Benim ismimide annem koydu ve göbek ismim bomba Hüseyin'in torunu oldugum icin gobek ismimi de annem Hüseyin koymuş

0|0
    0|0
  • dedemin ismini koymuşlar öyle bir hikayem yok malesef :D

0|0
    0|0
  • Kura cekmisler bh cikmis :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Hala kavgası benim adım İstanbul'da bizim mahallede yaşayan halam ezgi olmasını Çanakkale de yasayan halam da esra olmasını istemiş annemin ablası vefat edince benim kimliğim çıkarılmadan Çanakkaleye gitmişiz orda kimliğimi halam çıkatttırınca da esra olmuş ama ailem ezgi diyor

1|0
    0|0
  • Bana önce babaannemin adı verilecekmiş. Yani Mediha. Babaannem demiş ki benim adım eski onu koymayın bari ben koyayım adını. Sevdiği bir Türk sanat müziği şarkı varmış yetiş ey Gamze dermanıma diye. Ordan Gamze adını vermiş bana.

3|0
    0|0
    • Ah ne guzel babaanne :) . Ben de aksine su ismi koyun yok efendim benim ismimi diye direten insanlari hic sevmem valla :/

• Vallahi benim canım babaannem ya Allah rahmet eylesin.

• ablamın o zamanlar en yakın arkadaşının ismiymiş :) kız taşınmış gitmiş bana da onun adını vermiş :) şimdi en yakın arkadaşı benim diyormuşum :P

2|0
    0|0
    • En yakın arkadaşı olmuşsundur zaten, etrafında arkadaşlar olsa da :)

• arada 8 yaş olunca pek arkadaş gibi olmuyor :D ama çok sever beni bilirim :)

• Babam ve ananem koymuş annemden habersiz 😃😃

1|0
    0|0
    • :)) Tepki gösterdi mi annen peki

• Kıyamam ya 😄Sen memnunsan sağlık olsun diyelim artık

• Aynen alıştım artık 😂😉

• Annemin en yakın arkadaşının adı ezgiymiş vefat etmiş o yuzden onun ismini bana koymuş :)

1|0
    0|0
  • dayım askerdeyken ona sormuslar o koymus :)

2|0
    0|0
  • Filiz Makarnayı çok seviyorlarmış

1|0
    0|0
  • Babannemin ismi imiş. Çok genç vefat edince yerine gelen cici babannem bana bu ismi koymuş.

1|0
    0|0
  • keşke olsa.

0|0
    0|0
Yükleniyor...