Arkadaşlarım çok konuştuğumu ve boş konuştuğumu söylüyor çok düşündüm bana akıl verin ne yapmalıyım?

Merhabalar, 18 yaşındayım lise son sınıf öğrencisiyim arkadaşlarımla gezip tozarken sürekli konuşuyorum yani sohbet etmek istiyorum yaklaşık 1 yıldır yüzüme vuruyorlar fena şekilde, ben en başından beri farkındayım gerçi biri hariç arkadaşlarımın hiç biri adam değil ya hadi neyse, bana göre içimdeki dertleri sıkıntıları atamıyorum ya da paylaşamıyorum o yüzden böyle olduğumu düşündüm ve kanaat getirdim sizce?

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• o zaman sende düşünerek konus.

0|1
    0|0
    • Aklıma gelmedi değil ama hazır cevabım ve cevaplarımın da konuştuklarımın da hepsi doğru oluyor, düşünerek konuştuğum zaman kendimi aptal gibi hissediyorum..

En İyi Erkek Görüşü

• Sebep ve sonuç ilişkisini kurmuşsunuz. İçinizde biriktirdiklerinizin sizi baskıladığını ve bunların dışa vurumu olarak çok konuştuğunuzun farkındasınız. Bazı temel noktalarla başlayalım.

Bir erkek olarak çok konuşmanız, işi gevezeliğe taşımanız doğru değil. Bunu yapmamalısınız. Siz bir erkek olarak gücün simgesisiniz. Gerektiği kadar konuşmalısınız. Geveze insanları hele ki erkekse kimse sevmez. Bunun tek istisnası Cem Yılmaz'dır ki o da komik olduğu için.
    Kendi iyiliğiniz için de çok konuşmamalısınız. Kendi özelinizi ne kadar paylaşırsanız hakkınızda o kadar açık verirsiniz. Arkanızdan dedikodular yürür, bir olay olduğunda dün anlattıklarınız hemen yüzünüze vurulur. Bunun gibi daha bir çok olumsuz yanı var.
    Herkese her şey anlatılmaz. Beraber gülersiniz, yersiniz, gezersiniz ama özeliniz sizde saklı kalsın. Hepimiz çevremizde mecburen bir çok sebepten ötürü insanları tutarız. Sevmesek de, kızsak da bu karşılıklı çıkar ilişkisidir. Bu tür kişilere koz vermeyin. Zayıflıklarınızı ve hatta kendinizi aktarmayın. Bilgi güçtür. Hakkınızda ne kadar az bilgi olursa, kendinizi ne kadar az paylaşırsanız o kadar güçlü olursunuz.
    Gelelim paylaşma kısmına. Ya kendinize gerçek dinleyiciler bulun ve onlara anlatın ya da hiç kimseyle paylaşmayıp kendi içinizde çözün. Gerçek dinleyiciler kimler olabilir. Dostlarınız, büyükleriniz hatta belki de profesyonel yardım alabileceğiniz kişiler. İçinizdekileri yazıya da dökebilirsiniz. Belki günlük tutarak belki şarkı söyleyerek hatta spor yaparak. Bunu siz keşfedeceksiniz. Ben koştuğum zaman sorunlarımdan arındığıma inanıyorum. Koşu bandı benim tapınağım. Siz de buna benzer bir yol bulabilirsiniz.
    Arayışınızda ve hayat denen yolculuğunuzda size başarılar dilerim.

0|1
    0|0
    • Çok teşekkürler çok çok sağolun ilgilenndiğiniz için sizin gibi olgun ve anlayışlı insanların sürekli karşıma çıkması dileğiyle.. Emeğinize sağlık ☺

• Değerli genç dostum. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

• EİC seçiminiz için teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 2

• Olabilir öyle olduğunu düşünüyorsan yazmayı dene

0|1
    0|0
  • bilemedim şimdi. en güzeli sessizlik bence.

0|1
    0|0
    • Öylemi diyorsunuz..

• ne kadar az konuşursam o kadar fazla düşünürüm. Gerekmedikçe pek konuşmam. ama senin gibi olan arkadaşlarımda var elbette. kızlar da pek sıkıntı olmaz da erkeklerde biraz garipsenir fazla konuşmak.

• Evet yanlış tanımalarını istemem beni, birde çok dedikodum yapılıyor yapılanların hepsi yüzde yüz yalan dedikodular oluyor :/

Erkekler Ne Diyor 1

• gerçekten boş konuşuyorsun bunu ben bile anladım uzattıkça uzatmıssın anlatırken bile, okurken sıkıldım haa

0|1
    0|0
    • Sence kardeş sıkıntım ne bu zamana kadar böyle değildim son 3 yıldır böyleyim şehrim çok küçük ve çok sıkılıyorum kafa dengi adam pek yok..

• birşeyi anlatırken çok uzatmamaya bak.

• Eyvallah kardeşim olur, teşekkürler.

Yükleniyor...