Milliyetçilik kavramından ne çıkarıyorsunuz? milliyetçilik nedir?

arkadaşlar milliyetçilik nedir bunu siz nasıl tanımlarsınız
milliyetçilik nedir diye aratığımda ilk tanım bu sizce yanlış giden birşeyler var mı günümüzde?
MİLLİYETÇİLİK

İnsanlık tarihi içindeki zengin mirasa, birlikte yaşama konusunda samimi olmaya ve sahip olunan mirasın korunmasında belirli bir inanca yönelen gelişmiş toplumlara Milletadı verilmektedir. Atatürk millet kavramını “Dil, kültür ve mefkûre ile birbirine bağlı vatandaşların oluşturduğu bir siyasi içtimai heyet” sözleriyle tanımlamıştır.

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• İnsanın ırkını ve o ırktan gelen kişileri sevmesi hatta aşırı sevmesidir

3|2
    0|0
    • bu herkeste var mühim olanı bizim buna farklı anlamları yüklüyo olabilmemiz?

En İyi Erkek Görüşü

• Atatürkün millet kavramnı benimsemiyorum. Çünkü, Atatürkün tanımından yola çıkarsak ermeni ve kürtlerle aynı milletten omuş oluyoruz. Sonuçta, osmanlıdan beri birlikte yaşıyoruz. Ayrıca, 19. yüzyıla kadar bize sadık oldular. Fakat, 200 yıldır yaşanan hadiseler sebebiyle ermenileri ve kürtleri sevemem. Bu sebeple Türk Milliyetçiliği ve Turanı benimserim.

0|0
    0|0
    • Atatürk bilerek o sözü söylemiştir araştır o söz politiktir. ermenilerin bu feyizli ülkede hiçbir hakkı yoktur buda Atanın sözüdür

• Kaçak elektirik kullanın sonra gelmiş bana din anlatın yemezler! Hocam felan değil sıradan herkese karışan iki yüzlü bir dindar işte. Ama pkkayı haklı bulduğu noktalarıda vardı. Sizin dindarlığınızda böyle olur.

• Allaha iman ediyorum 5 vakit namazdayım şu anda sabahı kılacam ama kimse bana namazı cemaatle kıl diye baskı yapamaz hemde pkkayı doğru bulan bir dindar asla yapamaz! Adamı kendinizden nefret ettiriyorsunuz.

Kızlar Ne Diyor 2

• Bağlı bulunduğun ve ortak değerleri paylaştığın milletini sevmek, saygı duymak ve ona bir aile edasıyla bakıp gözetmek olması gereken. Olmaması gereken;Bu duruma fazla anlamlar yükleyip hepimizin ve diğer milletlerin de özünde birer insan ve saygı duyulması gereken varlıklar olduğunu unutup kişisel egolarını ve hırsını ön plana alıp diğer değerleri çiğnemek.

0|0
    0|0
  • Saçmalık. Kimse ırkını seçemiyor

0|0
    0|0
    • kendi mensup olduğun milleti o milletin kültürünü sevmenin neresi saçmalık? sen Türkmüsün veya ne olursan ol kültürünü milletini sevmiyormusun?

Erkekler Ne Diyor 3

• Milliyetçilik değilde Türk milliyetçiliğinden bahsedeyim. Türk milliyetçiliği, Türklerin özgürlüğünü, birliğini savunan ve Türk milletinin ilerlemesini, gelişmesini amaçlayan siyasî bir görüştür. Türkçülük ile aynı yapıdadır.

0|0
    0|0
  • Kendin sorup kendin cevaplamışsın işte.. Ne yapalım ingilizce mi yazalım..

0|0
    0|0
    • soruyu iyi okumamışsın galiba bu tanım Şu an ki duruma uyuyormu? ( Ah be canım sanal alemde çok takılmışa benziyon yesinler senin hazır cevaplığını ) LÜTFEN SORUYU DİKKATLİ OKU

• Türküm diyen herkes Türkdur.

0|0
    0|0
    • peki ya başkası alevisi , lazı , kürdü , arap olanı?

• Alevi mezheptir. oda Türk milliyetçisi olur. Laz kurt arap bunlar kendi başlarına milliyetçilik yapabilir. Tabiki laz kurt ya da arap kendini Türk olarak kabul ederse artık lazım kurdum arabım demiycek Türküm diycek.

Yükleniyor...