Aleviler aleviyle mi evlenmek zorunda?

Hoşlandığım kişi alevi ve ailesi alevi biriyle evlenmesini istiyor neden istiyorlar?

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bende aleviyim. Bizim ailede hiç yok öyle şeyler. Bu zamana kadar mezhep olayını konuştuğumuzu dahi hatırlamıyorum. Çok ileri görüşlü ve kültürlü bir ailem var neyse ki. Ama her aile bir değil. Muhtemelen karşı taraftan ve onların alevilere olan bakış açısından kaynaklı böyle düşünüyolardır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Adet öyle. Kız veriyorlar ama kız almıyorlar sanırım.

1|0
    0|0
  • Öyle birşeyle karşılaşmadım hiç.

1|0
    0|0
  • Ya ailesi ole istiyebilir ama bunu unutma ki bizde ailemiz sadece goruslerini belirtir secmek bize birakilir ve o kisyle evlenmissem ailem ona kizi gibi sahip cikar hani sirf alevi degil diye ayirt etmez

1|0
    0|0
  • Evet alevi aleviyle evlenir dışarıya kız vermez. Alevilik kıldan ince ve kılıçtan keskin bir yoldur sevgili arkadaşım. Eğer ki iki ayrı taraf evlenmiş ise sonu ya hüsran ya ayrılık olmuştur. Yani açıkçası şu ki internettte araştırma yap daha ayrıntılı bulursun. Buradan da alevileri asimileştirmek için bütün atılan saçmalık ve yalanları kınıyorum.

0|0
    0|0
  • Kimi severse onla isterse siyahi le bile evlenebilir

0|0
    0|0
  • Herkesin kendine gore inanclari ve gorusleri var. Hoslandigin kisiyle siz anlasir ve mutlu oldugunuza inanirsaniz hic bir sey engel olamaz.

0|0
    0|0
  • Bakis acisi..

0|0
    0|0
  • iyi anlasırlar diye

0|0
    0|0
  • faşistlikten. aynısnı başkaları onlara yapsa mazlum halk oluyor :/

0|0
    0|0
  • Mum sondü yaparken sorun cikarmasin diye

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• kız alınır kız verilmez

1|0
    0|0
  • benim ailemde alevi. bu aileviler icin degil de genelde her aile kendi topragindan biriyle evlensin ister cocugu. cunku kultur bakimdan vs. mesela bir karadenizli aile cocugunun yine karadenizli biriyle evlenmesini ister. kultur catismasi yasanmasin diye.
    ama sen kizsin. genelde aleviler kizlarini sunni birine vermek istemez. cok problem cikar vs. ama senin ailen sorun cikarmazsa sen onunla evlenebilirsin bir problem olcagini sanmiyorum

0|0
    0|0
  • Sunn8yoe evlenec3im

0|1
    0|0
  • erkek alevilerin alevi bir kızla evlenme zorunluluğu yok diye biliyorum ama kesin bilgi değil

0|1
    0|0
Yükleniyor...