Asgari ücretin ne kadar olması gerekmektedir?

Asgari ücretin ne kadar olması gerekmektedir?1300 tl yeterli mi

• 1500
    30% (21)24% (9)28% (30)Oy Ver
  • 2000
    70% (50)76% (29)72% (79)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Kızlar dan cevap çok güzel gelmiş
Daha fazla cevap verelim

1|0
8|20

En İyi Erkek Görüşü

• asgari ücrete zam yapılmasın ötv'yi ve kdv'yi kaldırsın yeter.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• tabiki değil. sosyal devlet anlayışı yok bizde malesef 1300 ü de kendi ceplerinden arttırmadılar zaten ekonomimiz büyüdü.

0|1
    0|0
  • 1500 tl olmalı ya da 2000 :/

0|1
    0|0
  • Asgari ucret arttikca her seyin fiyati artiyor cebe ya ayni ya da daha az para kaliyor bence az olmasi makbuldur :)

0|1
    0|0
  • 3000 tl olmasi lazimmis

0|1
    0|0
  • sınırsız alışveriş hakkı versinler bana asgari ücret istemiyorum

1|1
    0|0
  • Iki bin TL bile yeterli değil bu ülkede

0|1
    0|0
  • 2000

0|1
    0|0
  • Size 1500 tl bile fazla be. Biz memurlar hakediyoruz o parayi ve daha fazlasini tabi. Sizin gibi cahil okumamis işciler degil!!!

0|1
    0|0
    • Neden gizledin memur kardes kendini? Sen masa başında otururken işçiler çok ağır şartlarda çalışıyor. Cahil okumamış işçiler tabiri ile kendini okuyup geliştirdiğini mi sanıyorsun?

Erkekler Ne Diyor 19

• Hükümet sözü tuttu. Asgari ücret artırıldı. Bazı fezlekeler uygulanma aşamasında. Objektif olarak bakmak isterim ki halkımız ne yazıkki 1300 lira lık maaşla dairelern yaşamın ucuzlamasını bekleyemez. Örneğin Kıbrıs ta aynı durumda farklı ülkelerde. Eğer devlet hazineden canlı parayı birden orantısız piyasaya sokarsa devlet menfaati için hareket etmiş olmaz.. Bazı sıkıntıların olması devlet menfaatleridir. Bu menfaatler kişiden şahıstan üstündür millet içindir. Umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir. Maaş 1500 olsa Şu an ki kiralar 600 se 800 olacak. Piyasa bu şekilde sağlıklı dönüyor

0|1
    0|0
  • Beş bin civari. Yeterince kırmızı et yiyip aptalca secimlerle ulkeyi bataktan kuryarabilmek icin bu rakam lazim.

1|2
    0|0
  • Ben olsam 300 liradan fazla vermem.

0|1
    0|0
  • Geçen bir ev kirası sordum. Normal bir daire işte. 2000 lira dedi. Varın siz düşünün

0|1
    0|0
  • Asgari ücret para bile değil bu şartlarda kira bile 500 TL iken fatura doğalgaz su elektrik hakim mutfak derken çok az

0|1
    0|0
  • Bence asgari ücreti aşırı artırdılar, 700 liraya düşürülmeli aksi takdirde halk azar coşar karıya kıza gider pavyonlardan çıkmaz. Ayrıca işçilerin sigortası da yapılmamalı çünkü üretimi aksatacak kadar doktor raporu alıyorlar, en ufak ağrıda doktora gidip sağlık sistemini tıkıyorlar.
    Not: Akpliyim.

Cayırt

0|2
    0|0
  • 1300 tl ile avrupa ülkeleri arasında milli gelirine %57 oranla en yüksek askeri ücreti veren 5. Ülkeyiz. Şıklarda dediğin gibi askeri ücret 1500 tl olursa yine avrupa ülkeleri arasında milli gelirine %65.5 oranla en yüksek ücreti veren 1. Ülke konumuna yükselir. 2000 tl yi hiç söylemiyorum.
    İnsanlarımız malesef tembellik yaparak her zaman daha çoğunu istiyor, ve evet istesinde ama önce üret ki istemeyede hakkın olsun.

0|1
    0|0
  • 2000 olursa bütün herkesin maaşı artması lazım. O yüzden abartmanın manası yok. 1500 kafi.

0|1
    0|0
  • yapılan zamlara bu kadar asgari ücret yetmez. 2 olması şart!

0|1
    0|0
  • Askeri ücreti ne kadar fazla yaparsa giderler o kadar fazla olur bu hükümetle örnek +300 yaptı devlet ne oldu herşeye zam geldi

0|1
    0|0
  • Bir kişinin alacağı ücret yoksulluk sınırının en az iki katından aşağı olmamalı.

0|1
    0|0
  • günümüz şartlarında 2000 olmalı

0|1
    0|0
  • 2200 - 3000 arası

0|1
    0|0
  • En az 4.000.
    Uyuyun hala.

0|1
    0|0
  • Türkiyeden bahsetdiyoruz lütfen 6000 tl olmasi lazım kesin bilgi yayalım

0|1
    0|0
  • Daha bile dusmeli

0|1
    0|0
  • Aman kardes arttirmasin sonra 5 kat zam yapiyor

0|1
    0|0
    • Merhaba sana katıldım o sozunde

• Merhaba valla durum hu ne kadar artis olduysa 5 kat zam yapti elektrige suya gaza ve diger herseye sigortadab kaskoya falan iyisimi zam yapmasin daha beter oluyor sonra

• Asgari ucrete gelen oranda zam herkese gelmedi sonra ne oldu bu her alanda zam olarak yansidi ekmek zamlandi hizmet sektorunde zamlar geldi mesela site aidatlari artti vs vs kisaca daha da fakirlestim kendi adima soyleyim o yuzde coook da artmamali

0|1
    0|0
  • sabit kalsın ama gelen zamları alıp kendilerine montajlasınlar

0|1
    0|0
Yükleniyor...