Bir insan neden ve hangi sebeplerden dolayı '' ATEİST '' OLUR?

Bir insan neden ve hangi sebeplerden dolayı  '' ATEİST '' OLUR?

Güncellemeler:
Şöyle bir örnek vermek istiyorum izninizle:Bir arkadaşım Annesi türkiyede babası hollandada olduğu için ve kimse ilgilenmediği için Tanrı'ya kızgınlığını ateist olarak dile getiriyor. Biraz da sorgulama derken ateistliği kabul etti.

0|0
13|18

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 13

• Yasanilan kotu olaylar, atlatilan travmalar neden olabilir. Ya da aileden, cevreden cok gormeme sonucu aliskanlik ve dine cok baglilik olmamasi sonucu da bunu dogurabilir. Bazen de yanlis duyumlarla dinden soguma sonucu bu durum meydana gelebilir. Yani bircok neden olabilir hatta belki bir nedeni olmaya da bilir. Arkadas cevresi de etken olabilmektedir diye dusunmekteyim.

0|1
    0|0
  • Çoğu felsefedeki bir görüse inanıyor bilgi azken insanlar cahilken çok tanrıcılık vardı bilgi arttı tek tanrılı dinler yaygınlaştı gelişti bilgi daha da artarsa yani insanlar evrimini tamamlarsa hiç tanrı olacak yani aslında insanlar tanımlayamadığı şeyler için tanrıları oluşturmuştur evrimini tamamlayıp varlığı açıklayabilince tanrıya da ihtiyaç kalmayacak

0|1
    0|0
  • Duaları kabul olmaz her şeye boka sarar umudunu kaybeder yaşama sevincini kaybeder sonrada inancını kaybeder herhalde

0|1
    0|0
  • Allah var olsaydı , dünyada kötülük olmazdı demişti birisi
    ALLAH akıl versin inşallah hepsi yolunu bulur

0|1
    0|0
  • Din uzerinden somurenleri gordukce ve islam dini adi altinda katliam yapanlari gordukce

0|1
    0|0
  • Cogu ergenlikten

0|1
    0|0
  • Rahat batmıştır... düşünmüştür "ne yapsam da suçu kime atsam..." diye.., hopppaa vee ateist olmaya karar vermiştir. 😹

0|1
    0|0
  • çok derin konular arkadaşım anlatmıştı ve dört saat aralıksız konuştu burdan anlatılacak kadar ufak değil yani

0|1
    0|0
  • çok fazla dini eğitim görenler, baskı görenler ateist olabilir örnek turan dursun ve ben. herşeyin fazlası zarar diyorum. dinle kafayı bozanlar ancak insanı dinden soğutmaya yararlar.

0|1
    0|0
  • Annesi alevi babasi sunniyse olur cunku din de karmasa yasar bu sadece 1 ornekti atlamayin

0|1
    0|0
  • Müslüman değilse

0|0
    0|0
  • çok düşünüp saçma olduğunu anlar ve harbiden öyle

0|0
    0|0
  • Kuranı okursa anında olur

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• sorguladığı için tanrı inancı nevrotik bir algı buzkluğudur ve ateist kişi bunun farkına varmıştır. saygılar.

0|1
    0|0
  • güzel soru
    ben bu iktidarın buna bayağı sebep olduğunu düşünüyorum
    yapılan bir araştırmaya göre
    türkiyede 4.5milyon deist-agnostik-ateist varmış
    lise çağındaki gençlerde kendini bu şekilde tanımlayanların oranı %64

0|1
    0|0
  • Çoğu hayatlarının kötü olduğunu düşünüp tanrı olsaydı adil olurdu hayat adil olmadığına göre tanrı yok düşüncesindeler. Bazılarıysa dinleri mantıksız buluyor.

0|0
    0|0
  • dünyanin en kanli savaslari herzaman din üzerine kurulmustur din kan dökmekse insanlar tanrisizlasabiljr.

0|0
    0|0
  • yapacak bişey bulamayan ateist oluyor.

1|0
    0|0
  • ülkemizde genelde özentiler ateist oluyor. gerçekten araştırıp ateist olanı nadiren görüyorum

0|0
    0|0
  • tanrıya inanmak mantıksız olduğu icin

0|0
    0|0
  • kuralları benimsemez. işine gelmez bu yüzden. düşüncesindeyim (büyük bölümü böyle)

0|0
    0|0
  • Ozentilik

0|0
    0|0
  • Bazilari sadece havali oldugunu sanip oluyo sjsjs

0|0
    0|0
  • Aalak olduğu için olur

0|0
    0|0
  • bence yapacaklarını din kısıtlayıp engellediği için kolaya kaçmaya çalışıyorlar

0|0
    0|0
  • Beyin yıkamayla ve yetiştikleri bölge sebebiyle.

0|0
    0|0
  • düşünürse araştırırsa

0|0
    0|0
  • Ya dikkat çekmeyi seven bir yapısı vardır ve bu yüzden farklı gözükerek dikkat çekmek istiyordur
    ya da Kuranı hadisleri falan okumasına rağmen mantıklı gelmediğinden ateist olmuştur

0|0
    0|0
  • aklındaki sorulara mağlup olur

0|0
    0|0
  • Dünya bizim için yaratılmış olması saçma geldiğinden olabilir :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...