Türkler dünyaya iki defa hükmetcek hadisi?

Böyle bir hadis okudum da birisi osmanlı deniliyor bazılarıda 2. daha olmadı derken, bazılarıda cumhuriyet dönemini ya da selçuklu dönemini söylüyor. Benim bu hadis pek aklıma yatmadı yani ben pek inanmadım sizce doğru mu yani eğer doğruysa ve ikincisi yoksa nasıl olur ki?

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• İkinci hükümranlık bana göre henüz yaşanmadı. Osmanlı dönemi dünyaya hakim olduğumuz en büyük dönem değil. Çünkü toprak olarak çok daha büyük sınırları olan Cengiz Han tarafından kurulan Moğol İmparatorluğu döneminde Osmalıya göre çok daha fazla büyük sınırlarımız vardı. İkinci hükümranlık sosyolojik olarak dünyanın her noktasındaki karışıklılığın boy göstermeye başladığında, tüm karışıklıklara sebep olan toplumu asimile edecek kabiliyet sadece Türklerde olduğundan dolayı bu hadisin olduğunu düşünüyorum. Çünkü elimizdeki en büyük koz, erişkin insan olmak ile Türk olmağı birleştirdiğimizdeki üstünlüktür.
    Eğer mânâ diye bir şey varsa, bu mânânın neye müteallik olduğunu Kur’an insanlığa, Türk de dünyaya öğretmiştir. Onun için bir Türk dünyaya bedeldir.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben hadislere pek inanmam ama umarım 2. defa hükmederiz büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• kardeşim birinci osmanlı devletinde oldu ikinci ise hz mehdi iile türkler ikinci kez hüküm edicek

2|1
    0|0
  • selçuklu döneminde daha moğollara kafa tutulamayıp anadoluda birlik sağlanamıyordu. evet 2. si yakındır.

0|0
    0|0
  • Eger Turklerden korkmasalar muslumanlardan korkmasalardi musluman ulkelerde ic savas cikarmaya calismazlardi hangi avrupa ulkesinin icinde askerle catisan terorist var?

1|0
    0|0
  • Türk derken sadece bizi algılama. Moğollarıda kastediyor olabilir.

1|0
    0|0
  • Cunhuriyet doneminde kime hukmettikki belki gecti belki olcak

0|0
    0|0
  • hadislerin çoğu çöptür, adamı dinden imandan ederler, Kuranı okuyun boşverin bunları

0|0
    0|0
  • türkler değil Müslümanların bir kez daha hakim olacağını söylüyor.

0|0
    0|0
  • Bütün hadisler uyduruk ve safsata allaha sirk peygambere iftira

0|0
    0|0
  • daha olmadı olacak :D

0|0
    0|0
  • böyle bir hadis yok

0|0
    0|0
  • Bence yok öyle bişey

0|0
    0|0
  • Rivayet ediliyor bu. Büyük hun devletini de unutmayın "Attila" tanrının kırbacı.

0|0
    0|0
  • Ya öyle bir hadis yok ya kafadan uydurmuşlar.

0|0
    0|0
  • Dinin direği kurandır kanmayın hadislere

0|1
    0|0
    • cok sevindim sonunda benim gibi dusunen biri

• Aslında bende fazla inanmiyorum hadislere ama içindeb dogrularda olabilir mesela topluma girip hadislere cok güvenmeyin desem hemen tepki görüyorum yinede doğru oldugunu düşündüklerim var

Kızlar Ne Diyor 2

• Hadise inanmadım derken?

0|0
    0|0
  • Hadis kaynağına bakalım sahih mi değil mi

0|0
    0|0
Yükleniyor...