Neden direkt olarak anan da öyleydi anana bak ve türevleri şeklinde, anneler üzerinden acizce cevap verilir?

Bakıyorum internette herkes ana avrat klavyesinden düşürmüyor. Ama herkes de bir o kadar elit, kültürlü, kendini geliştirmiş ve saygın insan olarak gösteriyor ki (: ben burada direkt "anan" ve ya o...çocuğu" gibi cevaplar veren zihniyetin sosyolojik durumunu merak ediyorum.
bir fıkra var ya hani Laz fıkrası. İki arkadaş bir birine küfür ederken bir adam çıkmış. "Analar kutsaldır. Küfredilir mi o... çocukları" demiş. Her gece bir toplumsal sorun kafama takılırdı bu sefer de bu takıldı. Anaların günahı nedir arkadaş? Sevdiğim kadınla çocuk yapma fikrinden soğuttunuz lan beni.

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• en rahatsız olduğum konudur yarın öbür gün anne olduktan sonra evladıma söylenir mi korkusu ister istemez içimde olmuyor değil yani

3|2
    0|0
    • Benim de aynı şekilde. Ne günahı var annelerin? Annele kutsaldır tıpkı Kur'an gibi peygmberler gibi. Ha annelere ha diğer kutsal şeylere küfür etmek aynı şey değil midir?

• Tabikide. Erkeklerin ruhu üflendiğinde kadının karnındaydı, ağladığında kadının kucağında, aşık olduğunda ise bir kadının kalbinde hayatına değer katan varlıklara küfür etmek bu kadar kolay olmamalı bence

• Katılıyorum maalesef kadınların değerini anlamak yerine onları eziyorlar. Kadınlar da gücünü konuşturup karşı çıkmayıp aptalı cahilliği saflığı oynadığı sürece değer göremiyor.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...