Japonya ile akraba çıkmışız biliyor musunuz?

Japonlar’la akraba çıktık… 16 ilde yaklaşık 900 bin kişiden alınan kan örneklerinin incelenmesi sonucu, Ege ve Trakya’da yaşayan Türkler’le Japonlar’ın akraba oldukları anlaşıldı.

Türk insanının genetik yapısını ve kan haritasını belirlemek için yapılan araştırmada ilginç sonuçlar çıktı. TÜBİTAK’ın “Tıp Araştırma ve Geliştirme Projesi” kapsamında bugüne kadar 16 ilde yaklaşık 900 bin kişiden kan örneği alındı. İnceleme sonucunda Ege ve Trakya’da yaşayanlar ile Japonlar’ın aynı kan özeliklerini taşıdığı ortaya çıktı. Ulusal Talasemi Konseyi Başkanı Prof. Dr. Duran Canatan, yaptıkları son çalışmalarda ilk defa Türkler’de bulunan Hemoglobin’in, Ankara’ya Japonlar’da da rastlandığını belirterek, “Japonya’da tanısı konulan HemoglobinUB2’yi Trakya ve Ege’de yaşayan Türkler’de bulduk. Bu verilere göre Japonlar’la kökümüzün aynı olduğu anlaşılıyor. Zaten Japonlar yıllardır, Alacahöyük’te kendi köklerini iğneyle toprağı kazarak bulmaya çalışıyor” dedi.

ABD BİLE ONAYLADI

Prof. Dr. Duran Canatan: “Sonuçları ABD’ye gönderdik, orada da onaylandı.” Samuraylarla aynı soydanız… Canatan şöyle devam etti, “Japonlar yıllardır, Alacahöyük’te kendi köklerini iğneyle toprağı kazarak bulmaya çalışıyor.” Japon Prensleri bizzat heyetlerle gelip Anadolu kazılarında (Sümerler) inceleme yapıyor. TÜBİTAK’ın “Tıp Araştırma ve Geliştirme Projesi” kapsamında bugüne kadar 16 ilde yaklaşık 900 bin kişiden kan örneği alındı. İncelenme sonucunda Türkler ile Japonların aynı kan özeliklerini taşıdığı, aynı kökten geldikleri bilimsel olarak ortaya çıktı.

Kaynak:
Tübitak: Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu
Milliyet Gazetesi / Ufuk Ötesi Dergisi

0|0
1|7

En İyi Kız Görüşü

• Vay be 😄

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 6

• Asya'da yaşayıp da türklerle bir bağı olmayan millet yoktur zaten.

0|1
    0|0
  • Sebebi Türklerin kökenlerinin Japonlar gibi Orta Asya'ya dayanması. Türkler göç ettiğinde ağırlıklı olarak Balkanlara yerleşmesi. Bulgarlar Macarlar vs. Osmanlının son dönemlerinde de burada kalan ve yüzyıllara rağmen Türklüğünü koruyanlarda Türkiye'de özellikle Trakya ve Kuzey Ege'ye yerleşti.

0|1
    0|0
  • Yaşamın Sagan abim gibi okyanusların dibinde uygun sıcaklıkta oksijen ve hidrojen moleküllerinden rastgele (nasıl olduğunu bilmediğimiz için şimdilik rastgele ifadesini kullanıyorum) oluştuğunu ve türlerin meydana geldiğine inanan biri olarak zerre ilgimi çekmedi haber.

Cayırt

0|1
    0|0
  • Biliyorum. Çoğu kişi yeni öğrensede ben daha öncesinden biliyorum cunki Turani bir akrabaligimiz var. Tıpkı amcaogullari gibi

0|1
    0|0
  • bir japonlar eksikti akraba olmadığımız borç para istemesinler de :D

0|1
    0|0
  • caponca okuyorum ve haliyle bunu biliyorum :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...