Tesettürlüyüm açılmak istiyorum ama ailem izin vermiyor ne yapmam gerekir yardım edin lütfenn?

tesettürlüyüm açılmak istiyorum ama ailem izin vermiyor ne yapmam gerekir yardım edin lütfenn.

0|1
18|18

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• benim ailem de izin vermemişti. keşke her koşulda bana destek olsalardı. ama yine de açıldım. pişman değilim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Dışarı da açacak ve gelince kapat

0|0
    0|0
  • Evlenirken bu konuda iyi seçim yapmalısın.

0|0
    0|0
  • Ailen yüzündenmi kapandın?

0|0
    0|0
    • Ben de istiyordum ama dini açıdan bakmadım ailem dediği için kapandım.

• Yardımı buradaki insanlardan istemen yanlış.
    Biraz daha düşün ve kararını yavaş yavaş verirsin.

0|0
    0|0
  • Açılmak istiyosan açıl, bu ailenle senin değil Allahla senin arandaki mesele, ailene ne bundan...

0|0
    0|0
  • Aile zoruyla yapınca daha kötü olacağına ikna et bir şekilde madem kafaya koydun.

0|0
    0|0
  • buna biz karışmasak iyidir bence :)

1|0
    0|0
  • Zihnin açıkken bedeninin kapalı olması ne kadar kötü ne kadar zavallıca. Umarım zihnin ile bedenin paralel olur. Dinde zorlama olmadığını bilmasi gerek ailenin :/

0|0
    0|0
  • iyi düşünüyorsun insan kendini nasıl hissederse öyle rahattır ayrıca islam alemi örtünmeyi kapanmak anladığından beri habire kadına yüklenipte yükleniyo

0|0
    0|0
  • onlara Kur'an dan deliller getirsen de bunu kabullenmezler, nasıl birileri bilmiyorum ama evleneceğin kişiye baştan bu isteğini söylersen onun kabul etmesi aileni devre dışı bırakır..

0|0
    0|0
  • özelden bana açılabilirsin :(

0|0
    0|0
  • Neden açılmak istiyorsun

0|0
    0|0
  • Açıl dünya güzeli baskı içinde ne kadar sürdürebilirsinki

0|0
    0|0
  • ailenle yaşadığın süre aile kuralına uyun. kendi ayaklarınızın üzerinde durunca karar verin derim

0|0
    0|0
  • Ah Be Kardeşim nasıl aile bu kendi istegiyle yapmadın dimi

0|0
    0|0
  • Zamanla acılırsın. Zamanla hiç takmazsın

0|0
    0|0
  • Kendi görüşün ne ise onu yapmalısın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Zorla mı kapandın ve ne kadar oldu kapanalı? Şahsen ben kendi rızamla kapandım ve kapalı olmam bana engel olmuyor. Kapandıktan 5 sene sonra bir buhram geçirdim ve açılmayı aklıma soktum. Sonra bazı arkadaşlarım sağolsunlar o evrede baya yardımcı oldularö hediyeler falan aldılar tesettüre dair. Derken ben alışverişe çıktım, bir dünya borç harç falan alışveriş yaptım. O kıyafetleri giyme hevesi falan derken ben o fikirden kurtuldum. Bak mesela bir dünya mini kıyafetim var ama hepsini evde giyiyorum, bazıları çeyizimde. Sende böyle yapabilirsin.

1|0
    0|0
  • Aslında kapalı olmak doğru ve güzeldir ama sen istemedikten sonra ailenin zoruyla örtünmenin bir anlamı yok onun senin içinden gelmesi lazım zaten dinimizde zorlama yoktur bu senin kararın aileninde bunu bilmesi lazım ama dindarlarsa kabul edeceklerini sanmıyorum

0|0
    0|0
  • Tessettürlü olmaktan şikayetçiysen açıl en fazla bir kaç kez bağırabilirler döverlersede darp raporu alırsın ve bir sığınma evine yerleştirilirsin istemediğin bir şekilde gezmek zorunda degilsin

1|0
    0|0
  • Acipmak neden istiyorsun?
    Gizpenmis gibi misin gorsunler erkeklerde bilsin İlgi goreyim.. Nedir altbenlik?
    sana evt yap demek Tesfik olmak Ortak olmak demektir.

0|1
    0|0
  • Dinde zorlama yoktur

2|0
    0|0
  • Onlari al karşına konuş siz beni kapatıyorsunuz ama brn Allah için değil sizin icin kapanmış oluyorum beni zorluyorsunuz benim aklım eriyor ben bunu kendi isteğimle yapmıyorum bunu kendi istegimle yapsam Rabbim için yapmış olurum o zaman kıymeti olur cunku dinde hersey niyettir. Canım ama soyle birsey de soyliyim bence sende acilmak icin 2 kere düşün kurani kerimde yazıyor kadinlar baş örtülerini omuzlarina kadar indirsinler diye Allah in bir ayetini yerine getiriyorsun egolarini bir kenara birak emin ol onun içinde mutlu olmayi dusunursen bunu basarabilirsen kendini avik halinden daha güzel bulursun belki bu d senin bir sinavindir belkide aileni dinlemelisin
    Bu arada kac yasindasin?

0|0
    0|0
  • sana gunah olacak bırseyde fıkır veremem.

0|0
    0|0
  • Neden acılmak istediğini sormuyacağım, herkes dilediği gibi yasar. Ne demiş Necip Fazıl Kısakürek; "İsteyen dünyada pişer, isteyen ahirette!". Ailene BAKARA Suresi 256. Ayetini göster.

1|0
    0|0
  • Ailene benim secimim ben istemiyorum de ve açık bir şekilde dışarı çık bir kere gerisi gelir zaten kimse kimseye zorla bir şey yaptirmamali bence

0|0
    0|0
  • Allah hidayet versin

1|0
    0|0
  • Sabahta boyle soru sorulmustu, sirf sevgilisiyle rahat gezmek icin acilmak istedigini soyledi. O kisi sensin kesin demi?

0|0
    0|0
    • Neyden bahsediyorsun ne sevgilisi?

• Sen ne için ortundun bunu bir hatırla

0|0
    0|0
  • Ailenle konuşup öyle mutlu olmayacağını söylemelisin eğer anlamıyorlarsa yapacak bir şey yok. Sen bir bireysin. Ne istiyorsan onu yap!

0|0
    0|0
  • Açılmamalisin kapandin kapanırken isteyerek mi kapandin?

0|0
    0|0
  • Senin Şu an ki durumun daha iyi olandir senin icin neden aciliyosun ki allahin emirlerinden birine uymussun seytana uyma

0|0
    0|0
  • söyle onlara sizin zorunuzla dininizi yaşayamam diye ama çok kızacaklarsa söleme tabi

0|0
    0|0
  • Kendi istedigini yap. Baskiyla olmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...