Çocuğa Muhammed ismi koymak doğru mu?

Atatürk konulamazken biraz saçma geliyor bana.(olumsuz anlamda düşünmeyin manidar geldi sadece)
Siz ne düşünüyorsunuz?
Geçen sınıfta tartışmıştık çocuk ateist kendine Muhammed denilmesini istemiyor.

0|0
17|20

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Atatürk sadece Mustafa Kemal'e özel bir soy isim. Bunu anlayabiliyor musun? Muhammed koyarken nerden bilsinler ateist olacağını? Verdiğin örnek biraz tutarlı olsun

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Dünya üzerinde en çok isim Muhammed'dir.. Bunun türevleri de var; Mehmed, Mahmud gibi..
    İsmin insanlar üzerinde büyük bir etkisi var, özellikle karakter üzerinde..

Ben evladım olursa koymayı düşünüyorum ama yalın değil.. Muhammed Yusuf
    Muhammed Said, Muhammed Ali gibi..

1|0
    0|0
  • o zaman Ömer de konulmasın Osman da Ali de Cebrail de Mikail de

1|1
    0|0
  • Bizdeki Mehmet ismi aslında Muhammed adının bir versiyonudur. Kisisel husumetlerde pygamberin adina hakaret küfür edilmemesi için öyle yapıldığı rivayet edilir.

1|0
    0|0
  • Atatürk soyadı Meclis tarafından sadece Atatürk'e verildi ve başkasının kullanımı yasaktır.
    Muhammed ismini bilemeyecem bilgim yok

1|1
    0|0
  • Koyulur. Atatürk bir soy isimdir. Sadece Atatürk değin, Hafız, Şeyh, Paşa, Hazret gibi unvan ve lakap niteliğindeki soy isimleri de yasaktır. Muhammed isminde bir sakınca yok fakat Samet ve Semih gibi isimlere sakıncalı diyorlar.

1|0
    0|0
  • Atatürk isim mi?

O bir lakap kalıbı. Ve tarihselleşmiş bir kavram.
    Muhammed ismi Hz muhammed doğmadan önce de vardı.
    O kendini ateist sanan arkadaşına öyle de

1|0
    0|0
  • Doğru konur.

1|0
    0|1
  • Üstünlük insanın kara karşında kara gözünde giydiği kıyafette ya da adında değil üstünlük ancak takvadadir Allahın emir ve yasaklarina ne derece riayet ettiğine bağlıdır ama ateist birisine yinede hoş durmuyor sadece işlediği günaha günah katmış oluyor

1|0
    0|0
  • Ya Peygamberinin ismi neden olmasın ki bence güzel bir şey. Ama hani Aleyna Irem Samet vs. Isimlerin kötü anlamları varmış ondan koymayın diyorlardı bir ara

1|0
    0|0
  • Genelde konmaz ki :) mustafa felan koyarlar

1|0
    0|0
  • Adim Muhammet Burak ama burak ismini kullaniyorum cunku Muhammet ismi gercekten agir bir isim

1|0
    0|0
  • Taşıması zor bir isim konulmamasi daha mantıklı bence

1|0
    0|0
  • dinen soruyosun sandım bende, tek kelımeyle ıgrencsın sen ve sen gıbılerın zıhnıyetınden nefret ediyorum ataturk konulamazmış lafa bak

0|0
    0|0
    • Ben konulması taraftarıyım ne demek istedin anlamadım.

• Üç oğlu olup da birine benim ismimi koymayan, cahillik etmiş olur. HŞ

0|0
    0|0
  • Muhammed ne diyor şüphesiz bende sizin gibi etten kemikten bir insanım bu kadar anlamıyorsan zihinsel engelliler merkezine uğra.

0|0
    0|0
  • Sacma sapan fikirlerinizle ortalikta gezip neye prim yapmaya calisiyorsunuz ki? seytanin avukatligi bile boyle kafasizca yapilmaz

0|0
    0|0
  • Valla onu hocalar bilir en iyi

0|0
    0|0
  • Muhammed ismi konulur ama tavsiye etmiyo hocalar. İsme edilen küfür yüzünden

1|0
    0|0
  • Atatürk soyad Muhammed ise isim mustafa kemal çok ayrıca tabi ki insan her istediğini koyar bu ülkede ördek diye isim var muhammed mi battı

1|0
    0|0
    • Ben demiyorum ki. Şahsen güzel buluyorum ama ikinci bir isim konulmalı yanında..

• Zaten çoğu kişi 2 isim koyuyor tek çok az

Kızlar Ne Diyor 16

• Aynen yaa o konuda haklisin ama hz peygamberimizin ismini tasimasi guzel bisey yaa ben isterm sahsen gerci cocugum olursa ahmet ismini koyacagim neyse muhammed ismini koyanlar bence bir isim daha koymalilar

1|0
    0|0
  • Ya genelde konulmasın diye birşey yok ama koyuluyorsa eğer yanına bir isim daha eklenmeli çünkü ismin ağır geldiğini söylüyorlar

1|0
    0|0
  • Atatürk bir soyad. Mustafa Kemal bir isim. Muhammed de bir isim. Dolayısıyla bütün isimler kullanılabiliyor.

1|1
    0|0
  • Evet Muhammed ismi koymak dogrudur, ama acaba o isme laik olacak bir evlat yetistirilebilecekmi?
    Iste orasi tartisilir..

1|0
    0|0
  • Atatüekle Muhammed ne alaka bu kadar mal bir toplum olduk mu ya

1|0
    0|0
  • Koyulmamali bnce

1|0
    0|0
  • Ya illaki Muhammed ismini koymak istiyorlarsa 2. isim olmalı sadece Muhammed ismini koymalarına karşıyım ben. Çünkü çoğu insan isminin anlamını, karakterini taşıyamıyor.

1|0
    0|0
  • Her insan bu şerefli ismi taşıyamaz

1|0
    0|0
  • Aslinda ben koyulmasından yana degilim bu ismin anlamida sahbi kadar yüce her insan bu ismini tasıyamaz özel isimler bunlar, eger konulacak ise tek basına degil yanında baska bir isimle konulması daha iyi olur

1|0
    0|0
  • Hayır koyma

0|1
    0|0
  • Herkes o özel ismi taşıyamaz.

1|0
    0|0
  • Muhammed ismi bence o ismi taşıyabilecek birine koyulmalı (sakın yanlış anlama ama :)

1|0
    0|0
  • Atatürk isim değil bir soyisimdir. MUSTAFA KEMAL ismini herkes koyabilir muhammedden daha güzel :)

0|1
    0|0
  • Atatürk ile Peygamber'i karşılaştırmak saçmalıktır. Herifi ilahlaştırmayın. Sen öyle demesen bile öyle anlaşıldı arkadaş..

2|1
    0|0
  • Atatürk siyasi bir isim bu sebeple Atatürk koymak iyi bir fikir değil. Ama peygamberin ismi dinle ilgili siyasete çekilse bile bu onun görüşleriyle, dinin içeriğiyle olur. İsimle olmaz ki
    O da ilerde adını değiştirsin

1|0
    0|0
  • Ataturk soyisim oldugundan olabilir. Aileler mustafa kemalde koyuyor cocuklarinin adini.
    Muhammet adi da koyulur ama 2 isim birden koyuyor aileler genelde. Çocuğu muhammed diye azarlamak dogru degil diye dusunuyorlar.

1|0
    0|0
Yükleniyor...