Farklı şehirden biri bana para gönderecek bunun için kredi kart bilgilerinden hangilerini vermeliyim?

Ben 18 yaşındayım o yüzden henüz kredi kartım yok. Ama farklı şehirden biri para gönderecek bu parayı babamın hesabına yatıracak ama bunun için hangi bilgileri ona vermeliyim nasıl olur açıklayabilir misiniz? Ya da kredi kart bilgileri haricinde para gönderimi yapabiliyor mu?

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Kredi kartı bilgisine gerek. Normal bir banka hesabı açtır ve o kişiye sadece açık Ad-Soyadınla birlikte IBAN numaranı gönder.

0|0
    0|0
    • Banka hesabı açmak uzun sürermi yani bu işleri hiç bilmiyorum? Ayrıca tam 18imi doldurmadım

• Cok sağolun o kadar yardımcı oldunuz ki. Peki bu işlemleri yaptırırken para ödemem gerekiyor mu? Bir de 18 yaşında değilim ama yinede kartım mı olacak? Kartım olacak ama hesap numarası değil sadece iban no olacak öylr mi doğrumu anladım?

• Bankadan hesap açtırma ücretsiz ama ilerleyen zaman diliminde yıllık aidat kesintisi yapabilirler. Bundan kaçınmak için neler yapmak gerektiğini banka görevlisine sor.(Mesela öğrenci olduğunu ispatlarsan hiç bir kesinti olmayabilir.)
      18 yaş ve kart mevzusundan tam emin değilim. Normalde küçük çocuklara bile uzun vadeli ebeveynleri bankalarda hesap açıp çocukları adına para biriktirebiliyorlar. Sana da açılıyor olması lazım. İyice sor soruştur. Hesap açıp kart vermiyorlarsa gene sıkıntı değil. Senin IBAN numarana yani hesabına gelecek her parayı dilediğin zaman banka şubesinden kuruşuna kadar çekebilirsin. Öncelikle banka sana hesap açar, böylelikle hesap numaran olur ve o hesaba ait para transferlerinde kullanacağın IBAN numaran olur.

En İyi Kız Görüşü

• Atm ye ya da cebe hAvale yapsın. Senin cep tekefonuna şifre geliyor o şifreyi atm ye girip çekiyorsun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• hesap numaranı ver kanka :D

0|0
    0|0
  • açılın ben bankacıyım!

18 yaşından küçük olduğun için kendi başına hesap açtıramazsın, annen veya baban yanında olmak zorunda. eğer babanın hesabına gönderecekse babanın ıban nosunu gönder. cahil cahil konuşanlara da inanma.

0|0
    0|0
    • ayrıca kendi hesabından para çekemezsin ancak velin çekebilir. başka soruların varsa sor

• Kredi kartıyla olmaz, banka kartının hesap numarasını göndereceksin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...