Bu duruma ırkçılık denir mi?

Ülkemizde çok suriyeli kardeşlerimiz var ama onların sınavsız istedikleri bölümü okumaları canımı sıkıyor çünkü haksızlık. Bir suriyeli üniversiteli kız sadece mülteci diye almadıgı ödül yok notlarıda genelde hep 20 felan sizde adaletmi? haksızlık değil mi? böylede deyince Irkçı diyorlar

0|0
8|12

En İyi Erkek Görüşü

• adaletsizliğe isyan etmek gerekir bu ırkçılık değil

0|0
    0|0
    • isyan ettim kıskanıyorum sanıldım benim ders ortalamam 3.50 oldugu halde kıskanıyorsun dediler..

• kusura bakmada malmış onu diyen kendi başına haksızlık geldiği zaman anlar

• katılıyorum o yüzden üniversitemi değiştireceğim

En İyi Kız Görüşü

• Irkçılık değil çünkü bu durum yüzünden suriyeliler değil bu pozitif ayrımcılığı uygulayanlar eleştiriliyor. Yani sizin de asıl problemli olanın suriyelilerin kendileri olmadığının bilincinde olaral yorum yapmanız lazım onlar sadece kendilerine sunulan fırsatları değerlendiriyor haklı olarak.

0|0
    0|0
    • söylediğimde kıskanılıyorsun deniliyor halbuki ben bölüm birincisitim ortalamam3.50 bana bunu dedikleri için üniversitemi değiştireceğim

Erkekler Ne Diyor 11

• Bana göre vatan hainleri, neden derseniz eğer? bize bakın ki türk milleti vatanını terk edecek kadar hain değil sonuna kadar savaşırız bu kim olursa olsun ve aynı durumda biz olup onların vatanına sığınsak bizi katlederlerdi. Bunlar böyle pis bir millet. !!! ırkçı değilim fakat bunların zihniyetinde çok tehlikeli durumlar yatıyor. Küçük çocuklara ve vatanlarındaki insanlara neler yaptıklarını araştırabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Elbette haksızlık. Düşünsene milyonlar saçma üniversite okuyup işsiz kalıyor. Onlar bedavadan tıp filan okuyorlar. Üstüne üniversiteye gidiyor ise 1300 lira bursta alıyor.

0|0
    0|0
  • Irkçılık değil bu eşitsizlik, adaletsizlik.

Siz onu ırkından dolayı eleştirmiyorsunuz sonuçta.

0|0
    0|0
  • Bunun ırkçılık ile alakası yok. Evet bu haksızlık ve adaletsizlik.

0|0
    0|0
  • Adaletsizliğe baş kaldırmak ırkçılık mı olmuş

0|0
    0|0
  • Bu sorun ülkenin sorunu

0|0
    0|0
  • Irkçılık çokta kötü bişey değil bence.

0|0
    0|0
  • hayır ırkçılık değil
    bende ayar oluyorum
    kesinlikle ırkçı değilim

0|0
    0|0
  • Onlara maaş veriliyor dükkan açılıyor bizden iyi yaşıyolar valla

0|0
    0|0
  • biz hep böyleyiz yabancıya her türlü güzellik var ama vatandaşa zorluklar var

0|0
    0|0
  • Irkçılıkla ne alakası var!!!

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• ırkçılık degıl.

0|0
    0|0
  • Peki onlarin ülkelerinden olması baska bir ülkeye göc etmek zorunda kalmalari savastan kacip gelmeleri ve bizim gayet rahat bir ülkede yasamamiz da haksızlık degil mi?

0|0
    0|0
    • ne alaaka? işte karıştırıyorsun o, onların sevebiyet verdiği birşey anladınmı? onlarınki eder bulur hesabı adam monarşiyle yönetiyor biride çıkıp karşı çıkmamız zamanında.. peki gazi maşının mülteci maaşından oldukça az olması haksızlık değilmi? senin vatanın için uvuzlarını kaybeden insanlar var bunuda bil unutma önce milletine sahip çıkmalısın

• Cok bencilsin keske birazcık INSAN olsan

• Sen biraz gelişirsen emin ol bütün insanlıkta değişicek :)

• Haksızlık evet ülkesinde onurluca kalamamışlar Türkiye ye gelip ayrıcalıklar elde edemezler bizim Türk gençleri buna karşı çıkmalı zorluklarla mücadeleyle sınavların şaibeleriyle biryerler kazanmaya çalışıyorlar yazık değil mi? Irkçı değilsin sen hakkını arıyorsun...

0|0
    0|0
  • suriyeliler dahil tüm mültecileri arapları hiç ama hiççç sevmiyorum!!!
    ırkçılık olup olmamasıda umrumda değil...

0|0
    0|0
  • Irkçılık ile alakası yok. Düpedüz haksızlık bu.

0|0
    0|0
  • Sevmiyorum istemiyorum defolup gitsinler

0|0
    0|0
  • Türkiye'de Türk olmak zor ne diyim://

0|0
    0|0
Yükleniyor...